frappe - en to tr_TR translation catalogue (4187 entries)

en:  to your browser
tr_TR:  tarayıcınıza

en: "Company History"
tr_TR: "Şirket Geçmişi"

en: "Parent" signifies the parent table in which this row must be added
tr_TR: "Üst", bu satırın eklenmesi gereken üst tabloyu belirtir

en: "Team Members" or "Management"
tr_TR: "Ekip Üyeleri" veya "Yönetim"

en: "amended_from" field must be present to do an amendment.
tr_TR: Değişiklik yapmak için "amended_from" alanı mevcut olmalıdır.

en: "{0}" is not a valid Google Sheets URL
tr_TR: "{0}" geçerli bir Google Sheets adresi değildir

en: ${values.doctype_name} has been added to queue for optimization
tr_TR: ${values.doctype_name} optimizasyon için kuyruğa eklendi

en: &copy; Frappe Technologies Pvt. Ltd. and contributors
tr_TR: &copy; Frappe Technologies Pvt. Ltd. ve katkıda bulunanlar

en: 'In Global Search' is not allowed for field {0} of type {1}
tr_TR: {1} türündeki {0} alanı için 'Genel Arama' seçeneğine izin verilmiyor

en: 'In Global Search' not allowed for type {0} in row {1}
tr_TR: {1} satırındaki {0} türü için 'Genel Arama' seçeneğine izin verilmiyor

en: 'In List View' is not allowed for field {0} of type {1}
tr_TR: {1} türündeki {0} alanı için 'Liste Görünümü' seçeneğine izin verilmiyor

en: 'In List View' not allowed for type {0} in row {1}
tr_TR: {1} satırındaki {0} türü için 'Liste Görünümü' seçeneğine izin verilmiyor

en: 'Recipients' not specified
tr_TR: 'Alıcılar' belirtilmemiş

en: '{0}' is not a valid URL
tr_TR: '{0}' geçerli bir URL değil

en: '{0}' not allowed for type {1} in row {2}
tr_TR: '{0}' {2} satırındaki {1} türü için izin verilmiyor

en: (Mandatory)
tr_TR: (Zorunlu)

en: ** Failed: {0} to {1}: {2}
tr_TR: ** Başarısız: {0} - {1}: {2}

en: + Add / Remove Fields
tr_TR: + Alanları Ekle / Çıkar

en: 0 - Draft; 1 - Submitted; 2 - Cancelled
tr_TR: 0 - Taslak; 1 - Gönderildi; 2 -İptal Edildi

en: 0 is highest
tr_TR: 0 en yüksek seviyedir

en: 1 = True & 0 = False
tr_TR: 1 = Doğru & 0 = Yanlış

en: 1 Day
tr_TR: 1 Gün

en: 1 Google Calendar Event synced.
tr_TR: 1 Google Takvim Etkinliği senkronize edildi.

en: 1 Report
tr_TR: 1 Rapor

en: 1 comment
tr_TR: 1 yorum

en: 1 day ago
tr_TR: 1 gün önce

en: 1 hour
tr_TR: 1 saat

en: 1 hour ago
tr_TR: 1 Saat Önce

en: 1 minute ago
tr_TR: 1 Dakika Önce

en: 1 month ago
tr_TR: 1 Ay Önce

en: 1 of 2
tr_TR: 1 / 2

en: 1 record will be exported
tr_TR: 1 Kayıt Dışa Aktarılacak

en: 1 second ago
tr_TR: 1 saniye önce

en: 1 week ago
tr_TR: 1 Hafta Önce

en: 1 year ago
tr_TR: 1 Yıl Önce

en: 2 hours ago
tr_TR: 2 saat önce

en: 2 months ago
tr_TR: 2 ay önce

en: 2 weeks ago
tr_TR: 2 hafta önce

en: 2 years ago
tr_TR: 2 yıl önce

en: 3 minutes ago
tr_TR: 3 dakika önce

en: 30 minutes
tr_TR: 30 Dakika

en: 4 hours
tr_TR: 4 Saat

en: 5 Records
tr_TR: 5 Kayıt

en: 5 days ago
tr_TR: 5 Gün Önce

en: ; not allowed in condition
tr_TR: ; durumda izin verilmez

en: <b>{0}</b> is not a valid URL
tr_TR: <b>{0}</b> geçerli bir URL değil

en: <div class="alert">Please don't update it as it can mess up your form. Use the Customize Form View and Custom Fields to set properties!</div>
tr_TR: <div class="alert">Formunuzu bozabileceği için lütfen güncellemeyin. Özellikleri ayarlamak için Form Görünümünü Özelleştir ve Özel Alanları kullanın!</div>

en: <div class="well">
        Edit list of Series in the box. Rules:
        <ul>
            <li>Each Series Prefix on a new line.</li>
            <li>Allowed special characters are "/" and "-"</li>
            <li>
                Optionally, set the number of digits in the series using dot (.)
                followed by hashes (#). For example, ".####" means that the series
                will have four digits. Default is five digits.
            </li>
            <li>
                You can also use variables in the series name by putting them
                between (.) dots
                <br>
                Supported Variables:
                <ul>
                    <li><code>.YYYY.</code> - Year in 4 digits</li>
                    <li><code>.YY.</code> - Year in 2 digits</li>
                    <li><code>.MM.</code> - Month</li>
                    <li><code>.DD.</code> - Day of month</li>
                    <li><code>.WW.</code> - Week of the year</li>
                    <li><code>.FY.</code> - Fiscal Year</li>
                    <li>
                        <code>.{fieldname}.</code> - fieldname on the document e.g.
                        <code>branch</code>
                    </li>
                </ul>
            </li>
        </ul>
        Examples:
        <ul>
            <li>INV-</li>
            <li>INV-10-</li>
            <li>INVK-</li>
            <li>INV-.YYYY.-.{branch}.-.MM.-.####</li>
        </ul>
    </div>
    <br>
tr_TR: <div class="well">
        Kutudaki Seri listesini düzenleyin. Kurallar:
        <ul>
            <li>Her Seri Öneki yeni bir satırda.</li>
            <li>İzin verilen özel karakterler "/" ve "-" dir</li>
            <li>
                İsteğe bağlı olarak, nokta (.)
                ve ardından karma (#) kullanarak serideki basamak sayısını ayarlayın. Örneğin, ".####",
                serisinin dört basamaklı olacağı anlamına gelir. Varsayılan değer beş basamaktır.
            </li>
            <li>
                Değişkenleri seri adında (.) noktalarının arasına
                koyarak da kullanabilirsiniz
                <br>
                Desteklenen Değişkenler:
                <ul>
                    <li><code>.YYYY.</code> - 4 basamaklı yıl</li>
                    <li><code>.YY.</code> - 2 basamaklı yıl</li>
                    <li><code>.MM.</code> - Ay</li>
                    <li><code>.DD.</code> - Ayın günü</li>
                    <li><code>.WW.</code> - Yılın haftası</li>
                    <li><code>.FY.</code> - Mali Yıl</li>
                    <li>
                        <code>.{fieldname}.</code> - belgedeki alan adı, örneğin
                        <code>branch</code>
                    </li>
                </ul>
            </li>
        </ul>
        Örnekler:
        <ul>
            <li>URN-</li>
            <li>URN-10-</li>
            <li>URNT-</li>
            <li>URN-.YYYY.-.{branch}.-.MM.-.####</li>
        </ul>
    </div>
    <br>

en: <h3>Custom CSS Help</h3>
    
    <p>Notes:</p>
    
    <ol>
    <li>All field groups (label + value) are set attributes <code>data-fieldtype</code> and <code>data-fieldname</code></li>
    <li>All values are given class <code>value</code></li>
    <li>All Section Breaks are given class <code>section-break</code></li>
    <li>All Column Breaks are given class <code>column-break</code></li>
    </ol>
    
    <h4>Examples</h4>
    
    <p>1. Left align integers</p>
    
    <pre><code>[data-fieldtype="Int"] .value { text-align: left; }</code></pre>
    
    <p>1. Add border to sections except the last section</p>
    
    <pre><code>.section-break { padding: 30px 0px; border-bottom: 1px solid #eee; }
    .section-break:last-child { padding-bottom: 0px; border-bottom: 0px;  }</code></pre>
tr_TR: <h3>Özel CSS Yardımı</h3>
    
    <p>Notlar:</p>
    
    <ol>
    <li>Tüm alan grupları (etiket + değer) <code>data-fieldtype</code> ve <code>data-fieldname</code> özniteliklerini ayarlar</li>
    <li>Tüm değerlere sınıf <code>değeri</code> verilir</li>
    <li>Tüm Bölüm Araları sınıf <code>bölüm</code> arası olarak verilir</li>
    <li>Tüm Sütun Sonlarına <code>sütun</code> sonu sınıfı verilir</li>
    </ol>
    
    <h4>Örnekler</h4>
    
    <p>1. Tamsayıları sola hizalama</p>
    
    <pre><code>[data-fieldtype="Int"] .value { text-align: left; }</code></pre>
    
    <p>1. Son bölüm dışındaki bölümlere kenarlık ekleyin</p>
    
    <pre><code>.section-break { padding: 30px 0px; border-bottom: 1px solid #eee; }
    .section-break:last-child { padding-bottom: 0px; border-bottom: 0px; }</code></pre>

en: <h3>Print Format Help</h3>
    <hr>
    <h4>Introduction</h4>
    <p>Print Formats are rendered on the server side using the Jinja Templating Language. All forms have access to the <code>doc</code> object which contains information about the document that is being formatted. You can also access common utilities via the <code>frappe</code> module.</p>
    <p>For styling, the Boostrap CSS framework is provided and you can enjoy the full range of classes.</p>
    <hr>
    <h4>References</h4>
    <ol>
    	<li><a href="http://jinja.pocoo.org/docs/templates/" target="_blank">Jinja Templating Language</a></li>
    	<li><a href="http://getbootstrap.com" target="_blank">Bootstrap CSS Framework</a></li>
    </ol>
    <hr>
    <h4>Example</h4>
    <pre><code>&lt;h3&gt;{{ doc.select_print_heading or "Invoice" }}&lt;/h3&gt;
    &lt;div class="row"&gt;
    	&lt;div class="col-md-3 text-right"&gt;Customer Name&lt;/div&gt;
    	&lt;div class="col-md-9"&gt;{{ doc.customer_name }}&lt;/div&gt;
    &lt;/div&gt;
    &lt;div class="row"&gt;
    	&lt;div class="col-md-3 text-right"&gt;Date&lt;/div&gt;
    	&lt;div class="col-md-9"&gt;{{ doc.get_formatted("invoice_date") }}&lt;/div&gt;
    &lt;/div&gt;
    &lt;table class="table table-bordered"&gt;
    	&lt;tbody&gt;
    		&lt;tr&gt;
    			&lt;th&gt;Sr&lt;/th&gt;
    			&lt;th&gt;Item Name&lt;/th&gt;
    			&lt;th&gt;Description&lt;/th&gt;
    			&lt;th class="text-right"&gt;Qty&lt;/th&gt;
    			&lt;th class="text-right"&gt;Rate&lt;/th&gt;
    			&lt;th class="text-right"&gt;Amount&lt;/th&gt;
    		&lt;/tr&gt;
    		{%- for row in doc.items -%}
    		&lt;tr&gt;
    			&lt;td style="width: 3%;"&gt;{{ row.idx }}&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 20%;"&gt;
    				{{ row.item_name }}
    				{% if row.item_code != row.item_name -%}
    				&lt;br&gt;Item Code: {{ row.item_code}}
    				{%- endif %}
    			&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 37%;"&gt;
    				&lt;div style="border: 0px;"&gt;{{ row.description }}&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 10%; text-align: right;"&gt;{{ row.qty }} {{ row.uom or row.stock_uom }}&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 15%; text-align: right;"&gt;{{
    				row.get_formatted("rate", doc) }}&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 15%; text-align: right;"&gt;{{
    				row.get_formatted("amount", doc) }}&lt;/td&gt;
    		&lt;/tr&gt;
    		{%- endfor -%}
    	&lt;/tbody&gt;
    &lt;/table&gt;</code></pre>
    <hr>
    <h4>Common Functions</h4>
    <table class="table table-bordered">
    	<tbody>
    		<tr>
    			<td style="width: 30%;"><code>doc.get_formatted("[fieldname]", [parent_doc])</code></td>
    			<td>Get document value formatted as Date, Currency, etc. Pass parent <code>doc</code> for currency type fields.</td>
    		</tr>
    		<tr>
    			<td style="width: 30%;"><code>frappe.db.get_value("[doctype]", "[name]", "fieldname")</code></td>
    			<td>Get value from another document.</td>
    		</tr>
    	</tbody>
    </table>
tr_TR: <h3>Yazdırma Biçimi Yardımı</h3>
    <hr>
    <h4>Giriş</h4>
    <p>Yazdırma Formatları Jinja Templating Language kullanılarak sunucu tarafında oluşturulur. Tüm formlar, biçimlendirilmekte olan belge hakkında bilgi içeren <code>doc</code> nesnesine erişebilir. Ayrıca <code>frappe</code> modülü aracılığıyla ortak yardımcı programlara da erişebilirsiniz.</p>
    <p>Stil oluşturma için Boostrap CSS çerçevesi sağlanmıştır ve tüm sınıfların keyfini çıkarabilirsiniz.</p>
    <hr>
    <h4>Referanslar</h4>
    <ol>
    	<li><a href="http://jinja.pocoo.org/docs/templates/" target="_blank">Jinja Şablonlama Dili</a></li>
    	<li><a href="http://getbootstrap.com" target="_blank">Bootstrap CSS Çerçevesi</a></li>
    </ol>
    <hr>
    <h4>Örnek</h4>
    <pre><code>&lt;h3&gt;{{ doc.select_print_heading or "Invoice" }}&lt;/h3&gt;
    &lt;div class="row"&gt;
    	&lt;div class="col-md-3 text-right"&gt;Müşteri Adı&lt;/div&gt;
    	&lt;div class="col-md-9"&gt;{{ doc.customer_name }}&lt;/div&gt;
    &lt;/div&gt;
    &lt;div class="row"&gt;
    	&lt;div class="col-md-3 text-right"&gt;Date&lt;/div&gt;
    	&lt;div class="col-md-9"&gt;{{ doc.get_formatted("invoice_date") }}&lt;/div&gt;
    &lt;/div&gt;
    &lt;table class="table-bordered"&gt;
    	&lt;tbody&gt;
    		&lt;tr&gt;
    			&lt;th&gt;Sr&lt;/th&gt;
    			&lt;th&gt;Öğe Adı&lt;/th&gt;
    			&lt;th&gt;Açıklama&lt;/th&gt;
    			&lt;th class="text-right"&gt;Adet&lt;/th&gt;
    			&lt;th class="text-right"&gt;Oran&lt;/th&gt;
    			&lt;th class="text-right"&gt;Tutar&lt;/th&gt;
    		&lt;/tr&gt;
    		{%- for row in doc.items -%}
    		&lt;tr&gt;
    			&lt;td style="width: 3%;"&gt;{{ row.idx }}&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 20%;"&gt;
    				{{ row.item_name }}
    				{% if row.item_code != row.item_name -%}
    				&lt;br&gt;Ürün Kodu: {{ row.item_code}}
    				{%- endif %}
    			&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 37%;"&gt;
    				&lt;div style="border: 0px;"&gt;{{ row.description }}&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 10%; text-align: right;"&gt;{{ row.qty }} {{ row.uom or row.stock_uom }}&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 15%; text-align: right;"&gt;{{
    				row.get_formatted("rate", doc) }}&lt;/td&gt;
    			&lt;td style="width: 15%; text-align: right;"&gt;{{
    				row.get_formatted("amount", doc) }}&lt;/td&gt;
    		&lt;/tr&gt;
    		{%- endfor -%}
    	&lt;/tbody&gt;
    &lt;/table&gt;</code></pre>
    <hr>
    <h4>Ortak İşlevler</h4>
    <table class="table table-bordered">
    	<tbody>
    		<tr>
    			<td style="width: 30%;"><code>doc.get_formatted("[fieldname]", [parent_doc])</code></td>
    			<td>Tarih, Para Birimi vb. olarak biçimlendirilmiş belge değerini alın. Para birimi türü alanlar için üst <code>dokümanı</code> geçirin.</td>
    		</tr>
    		<tr>
    			<td style="width: 30%;"><code>frappe.db.get_value("[doctype]", "[name]", "fieldname")</code></td>
    			<td>Başka bir belgeden değer alın.</td>
    		</tr>
    	</tbody>
    </table>

en: <h4>Default Template</h4>
    <p>Uses <a href="http://jinja.pocoo.org/docs/templates/">Jinja Templating</a> and all the fields of Address (including Custom Fields if any) will be available</p>
    <pre><code>{{ address_line1 }}&lt;br&gt;
    {% if address_line2 %}{{ address_line2 }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {{ city }}&lt;br&gt;
    {% if state %}{{ state }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {% if pincode %} PIN:  {{ pincode }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {{ country }}&lt;br&gt;
    {% if phone %}Phone: {{ phone }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {% if fax %}Fax: {{ fax }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {% if email_id %}Email: {{ email_id }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    </code></pre>
tr_TR: <h4>Varsayılan Şablon</h4>
    <p><a href="http://jinja.pocoo.org/docs/templates/">Jinja Templating</a> kullanır ve Adres'in tüm alanları (varsa Özel Alanlar dahil) kullanılabilir olacaktır</p>
    <pre><code>{{ address_line1 }}&lt;br&gt;
    {% if address_line2 %}{{ address_line2 }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {{ city }}&lt;br&gt;
    {% if state %}{{ state }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {% if pincode %} PIN:  {{ pincode }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {{ country }}&lt;br&gt;
    {% if phone %}Telefon: {{ phone }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {% if fax %}Faks: {{ fax }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    {% if email_id %}E-posta: {{ email_id }}&lt;br&gt;{% endif -%}
    </code></pre>

en: <h4>Email Reply Example</h4>
    
    <pre>Order Overdue
    
    Transaction {{ name }} has exceeded Due Date. Please take necessary action.
    
    Details
    
    - Customer: {{ customer }}
    - Amount: {{ grand_total }}
    </pre>
    
    <h4>How to get fieldnames</h4>
    
    <p>The fieldnames you can use in your email template are the fields in the document from which you are sending the email. You can find out the fields of any documents via Setup &gt; Customize Form View and selecting the document type (e.g. Sales Invoice)</p>
    
    <h4>Templating</h4>
    
    <p>Templates are compiled using the Jinja Templating Language. To learn more about Jinja, <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">read this documentation.</a></p>
tr_TR: <h4>E-posta Yanıt Örneği</h4>
    
    <pre>Gecikmiş Sipariş
    
    İşlem {{ name }} Son Ödeme Tarihini Aşmıştır. Lütfen gerekli işlemleri yapınız.
    
    Ayrıntılar
    
    - Müşteri: {{ customer }}
    - Tutar: {{ grand_total }}
    </pre>
    
    <h4>Alan adları nasıl alınır</h4>
    
    <p>E-posta şablonunuzda kullanabileceğiniz alan adları, e-postayı gönderdiğiniz belgedeki alanlardır. Herhangi bir belgenin alanlarını Kurulum &gt; Form Görünümünü Özelleştir aracılığıyla ve belge türünü seçerek öğrenebilirsiniz (örn. Satış Faturası)</p>
    
    <h4>Şablonlama</h4>
    
    <p>Şablonlar Jinja Templating Language kullanılarak derlenir. Jinja hakkında daha fazla bilgi edinmek için <a class="strong" href="http://jinja.pocoo.org/docs/dev/templates/">bu belgeyi okuyun.</a></p>

en: <h5 class="text-muted uppercase">Or</h5>
tr_TR: <h5 class="text-muted uppercase">Ya da</h5>

en: <h5>Message Example</h5>
    
    <pre>&lt;h3&gt;Order Overdue&lt;/h3&gt;
    
    &lt;p&gt;Transaction {{ doc.name }} has exceeded Due Date. Please take necessary action.&lt;/p&gt;
    
    &lt;!-- show last comment --&gt;
    {% if comments %}
    Last comment: {{ comments[-1].comment }} by {{ comments[-1].by }}
    {% endif %}
    
    &lt;h4&gt;Details&lt;/h4&gt;
    
    &lt;ul&gt;
    &lt;li&gt;Customer: {{ doc.customer }}
    &lt;li&gt;Amount: {{ doc.grand_total }}
    &lt;/ul&gt;
    </pre>
tr_TR: <h5>Mesaj Örneği</h5>
    
    <pre>&lt;h3&gt;Sipariş Gecikmiş&lt;/h3&gt;
    
    &lt;p&gt;İşlem {{ doc.name }} Son Tarihi aştı. Lütfen gerekli işlemi yapın.&lt;/p&gt;
    
    &lt;!-- son yorumu göster --&gt;
    {% if comments %}
    Son yorum: {{ comments[-1].comment }} tarafından {{ comments[-1].by }}
    {% endif %}
    
    &lt;h4&gt;Ayrıntılar&lt;/h4&gt;
    
    &lt;ul&gt;
    &lt;li&gt;Müşteri: {{ doc.customer }}
    &lt;li&gt;Tutar: {{ doc.grand_total }}
    &lt;/ul&gt;
    </pre>

en: <p><strong>Condition Examples:</strong></p>
    <pre>doc.status=="Open"<br>doc.due_date==nowdate()<br>doc.total &gt; 40000
    </pre>
tr_TR: <p><strong>Koşul Örnekleri:</strong></p>
    <pre>doc.status=="Açık"<br>doc.due_date==nowdate()<br>doc.total &gt; 40000
    </pre>

en: <p><strong>Condition Examples:</strong></p>
    <pre>doc.status=="Open"<br>doc.due_date==nowdate()<br>doc.total &gt; 40000
    </pre>
tr_TR: <p><strong>Koşul Örnekleri:</strong></p>
    <pre>doc.status=="Open"<br>doc.due_date==nowdate()<br>doc.total &gt; 40000
    </pre>

en: <p>Multiple webforms can be created for a single doctype. Add filters specific to this webform to display correct record after submission.</p><p>For Example:</p>
    <p>If you create a separate webform every year to capture feedback from employees add a 
     field named year in doctype and add a filter <b>year = 2023</b></p>
tr_TR: <p>Tek bir doctype için birden fazla web formu oluşturulabilir. Gönderimden sonra doğru kaydı görüntülemek için bu web formuna özgü filtreler ekleyin.</p><p>Örneğin:</p>
    <p>Çalışanlardan geri bildirim almak için her yıl ayrı bir web formu oluşturursanız, doctype'a yıl adında bir 
     alanı ekleyin ve bir filtre ekleyin <b>yıl = 2023</b></p>

en: <p>Set context before rendering a template. Example:</p><p>
    </p><div><pre><code>
    context.project = frappe.get_doc("Project", frappe.form_dict.name)
    </code></pre></div>
tr_TR: <p>Bir şablonu işlemeden önce bağlamı ayarlayın. Örnek:</p><p>
    </p><div><pre><code>
    context.project = frappe.get_doc("Proje", frappe.form_dict.name)
    </code></pre></div>

en: <p>To interact with above HTML you will have to use `root_element` as a parent selector.</p><p>For example:</p><pre class="p-3 bg-gray-100 border-radius rounded-sm mb-0" style="width: fit-content;"><code>// here root_element is provided by default
    let some_class_element = root_element.querySelector('.some-class');
    some_class_element.textContent = "New content";
    </code></pre>
tr_TR: <p>Yukarıdaki HTML ile etkileşim kurmak için `root_element` öğesini ana seçici olarak kullanmanız gerekecektir.</p><p>Örneğin:</p><pre class="p-3 bg-gray-100 border-radius rounded-sm mb-0" style="width: fit-content;"><code>// burada root_element varsayılan olarak sağlanır
    let some_class_element = root_element.querySelector('.some-class');
    some_class_element.textContent = "Yeni içerik";
    </code></pre>

en: <p>Your OTP secret on {0} has been reset. If you did not perform this reset and did not request it, please contact your System Administrator immediately.</p>
tr_TR: <p> {0} üzerindeki OTP sırrınız sıfırlandı. Bu sıfırlamayı siz yapmadıysanız ve talep etmediyseniz lütfen hemen Sistem Yöneticinizle iletişime geçin.</p>

en: <pre>*  *  *  *  *
    ┬  ┬  ┬  ┬  ┬
    │  │  │  │  │
    │  │  │  │  └ day of week (0 - 6) (0 is Sunday)
    │  │  │  └───── month (1 - 12)
    │  │  └────────── day of month (1 - 31)
    │  └─────────────── hour (0 - 23)
    └──────────────────── minute (0 - 59)
    
    ---
    
    * - Any value
    / - Step values
    </pre>
tr_TR: <pre>* * * *
    ┬ ┬ ┬ ┬ ┬
    │ │ │ │
    │ │ │ │ └ haftanın günü (0 - 6) (0 Pazar)
    │ │ │ └───── ay (1 - 12)
    │ │ └────────── ayın günü (1 - 31)
    │ └─────────────── saat (0 - 23)
    └──────────────────── dakika (0 - 59)
    
    ---
    
    * - Herhangi bir değer
    / - Adım değerleri
    </pre>

en: <pre><code>doc.grand_total &gt; 0</code></pre>
    
    <p>Conditions should be written in simple Python. Please use properties available in the form only.</p>
    <p>Allowed functions:
    </p><ul>
    <li>frappe.db.get_value</li>
    <li>frappe.db.get_list</li>
    <li>frappe.session</li>
    <li>frappe.utils.now_datetime</li>
    <li>frappe.utils.get_datetime</li>
    <li>frappe.utils.add_to_date</li>
    <li>frappe.utils.now</li>
    </ul>
    <p>Example: </p><pre><code>doc.creation &gt; frappe.utils.add_to_date(frappe.utils.now_datetime(), days=-5, as_string=True, as_datetime=True) </code></pre><p></p>
tr_TR: <pre><code>doc.grand_total &gt; 0</code></pre>
    
    <p>Koşullar basit Python ile yazılmalıdır. Lütfen yalnızca formda bulunan özellikleri kullanın.</p>
    <p>İzin verilen fonksiyonlar:
    </p><ul>
    <li>frappe.db.get_value</li>
    <li>frappe.db.get_list</li>
    <li>frappe.session</li>
    <li>frappe.utils.now_datetime</li>
    <li>frappe.utils.get_datetime</li>
    <li>frappe.utils.add_to_date</li>
    <li>frappe.utils.now</li>
    </ul>
    <p>Örnek: </p><pre><code>doc.creation &gt; frappe.utils.add_to_date(frappe.utils.now_datetime(), days=-5, as_string=True, as_datetime=True) </code></pre><p></p>

en: <strong>Warning:</strong> This field is system generated and may be overwritten by a future update. Modify it using {0} instead.
tr_TR: <strong>Uyarı:</strong> Bu alan sistem tarafından oluşturulmuştur ve gelecekteki bir güncelleme ile üzerine yazılabilir. Bunun yerine {0} kullanarak değiştirin.

en: A DocType (Document Type) is used to insert forms in ERPNext. Forms such as Customer, Orders, and Invoices are Doctypes in the backend. You can also create new DocTypes to create new forms in ERPNext as per your business needs.
tr_TR: ERPNext'e form eklemek için bir DocType kullanılır. Müşteri, Siparişler ve Faturalar gibi formlar arka uçtaki Doctype'lardır. ERPNext'te iş ihtiyaçlarınıza göre yeni formlar oluşturmak için yeni DocType'lar da oluşturabilirsiniz.

en: A DocType's name should start with a letter and can only consist of letters, numbers, spaces, underscores and hyphens
tr_TR: Bir DocType'ın adı bir harfle başlamalıdır ve yalnızca harfler, sayılar, boşluklar, alt çizgiler ve tire işaretlerinden oluşabilir

en: A featured post must have a cover image
tr_TR: Öne çıkan bir gönderinin kapak resmi olmalıdır

en: A field with the name {0} already exists in {1}
tr_TR: {0} adlı bir alan {1} içinde zaten mevcut

en: A file with same name {} already exists
tr_TR: Aynı ada sahip {} dosya zaten var

en: A list of resources which the Client App will have access to after the user allows it.<br> e.g. project
tr_TR: Kullanıcı izin verdikten sonra İstemci Uygulamasının erişebileceği kaynakların listesi.<br> örn. proje

en: A new account has been created for you at {0}
tr_TR: {0} adresinde sizin için yeni bir hesap oluşturuldu

en: A recurring {0} {1} has been created for you via Auto Repeat {2}.
tr_TR: Otomatik Tekrar {2} aracılığıyla sizin için tekrar eden bir {0} {1} oluşturuldu.

en: A symbol for this currency. For e.g. $
tr_TR: Bu para birimi için bir sembol. Örnek: ₺

en: A template already exists for field {0} of {1}
tr_TR: {1} alanınındaki {0} alanı için bir şablon zaten mevcut

en: A word by itself is easy to guess.
tr_TR: Bir kelimeyi tek başına tahmin etmek kolaydır.

en: ALL
tr_TR: Tümü

en: API Access
tr_TR: API Erişimi

en: API Endpoint Args
tr_TR: API Uç Nokta Bağımsız Değişkenleri

en: API Key
tr_TR: API Anahtarı

en: API Key and Secret to interact with the relay server. These will be auto-generated when the first push notification is sent from any of the apps installed on this site.
tr_TR: Relay Sunucusuyla etkileşim kurmak için API Anahtarı ve Gizli Anahtar. Bu anahtarlar, bu siteye yüklü uygulamalardan herhangi birinden ilk anlık bildirim gönderildiğinde otomatik olarak oluşturulacaktır.

en: API Key cannot be regenerated
tr_TR: API Anahtarı yeniden oluşturulamaz.

en: API Method
tr_TR: API Yöntemi

en: API Secret
tr_TR: API Gizli Anahtarı

en: ASC
tr_TR: Artan

en: About
tr_TR: Hakkında

en: About Us
tr_TR: Hakkımızda

en: About Us Settings
tr_TR: Hakkımızda Ayarları

en: About Us Team Member
tr_TR: Hakkımızda Ekip Üyesi

en: About {0} minute remaining
tr_TR: Yaklaşık {0} dakika kaldı

en: About {0} minutes remaining
tr_TR: Yaklaşık {0} dakika kaldı

en: About {0} seconds remaining
tr_TR: Yaklaşık {0} saniye kaldı

en: Access Key ID
tr_TR: Erişim Anahtarı Kimliği

en: Access Log
tr_TR: Erişim Günlüğü

en: Access Token
tr_TR: Erişim Anahtarı

en: Access not allowed from this IP Address
tr_TR: Bu IP Adresinden erişime izin verilmiyor

en: Account
tr_TR: Hesap

en: Account Deletion Settings
tr_TR: Hesap Silme Ayarları

en: Accounts Manager
tr_TR: Hesap Yöneticisi

en: Accounts User
tr_TR: Muhasebe Kullanıcısı

en: Action
tr_TR: İşlem

en: Action / Route
tr_TR: Aksiyon / Rota

en: Action Complete
tr_TR: Eylem Tamamlandı

en: Action Failed
tr_TR: Eylem Başarısız

en: Action Type
tr_TR: Aksiyon Türü

en: Actions
tr_TR: İşlemler

en: Activate
tr_TR: Etkinleştir

en: Active
tr_TR: Aktif

en: Active Domains
tr_TR: Aktif Etki Alanları

en: Active Sessions
tr_TR: Aktif Oturumlar

en: Activity
tr_TR: Aktivite

en: Activity Log
tr_TR: Aktivite Günlüğü

en: Add
tr_TR: Yeni

[ctx: Primary action in list view]
en: Add
tr_TR: Yeni

en: Add / Remove Columns
tr_TR: Sütun Ekle / Kaldır

en: Add / Update
tr_TR: Ekle / Güncelle

en: Add A New Rule
tr_TR: Yeni Kural Ekle

en: Add Attachment
tr_TR: Dosya Ekle

en: Add Background Image
tr_TR: Arka Plan Ekle

en: Add Blog Category
tr_TR: Blog Kategorisi Ekle

en: Add Border at Bottom
tr_TR: Alt Kısma Kenarlık Ekle

en: Add Border at Top
tr_TR: Üste Kenarlık Ekle

en: Add Chart to Dashboard
tr_TR: Gösterge Paneline Grafik Ekle

en: Add Child
tr_TR: Alt öğe ekle

en: Add Column
tr_TR: Sütun Ekle

en: Add Contact
tr_TR: Kişi Ekle

en: Add Contacts
tr_TR: Kişileri Ekle

en: Add Container
tr_TR: Konteyner Ekle

en: Add Custom Tags
tr_TR: Özel Etiket Ekle

en: Add Filters
tr_TR: Filtreleri Ekle

en: Add Gray Background
tr_TR: Gri Arka Plan Ekle

en: Add Group
tr_TR: Grup Ekle

en: Add Multiple
tr_TR: Çoklu Ekle

en: Add New Permission Rule
tr_TR: Yeni İzin Kuralı Ekle

en: Add Participants
tr_TR: Katılımcı Ekle

en: Add Query Parameters
tr_TR: Sorgu Parametreleri Ekle

en: Add Review
tr_TR: Yorum Ekle

en: Add Roles
tr_TR: Rol Ekle

en: Add Row
tr_TR: Satır Ekle

en: Add Signature
tr_TR: İmza Ekle

en: Add Space at Bottom
tr_TR: Alt Kısma Boşluk Ekle

en: Add Space at Top
tr_TR: Üst Kısma Boşluk Ekle

en: Add Subscribers
tr_TR: Abone Ekle

en: Add Tags
tr_TR: Etiket Ekle

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Add Tags
tr_TR: Etiket Ekle

en: Add Template
tr_TR: Şablon Ekle

en: Add Total Row
tr_TR: Tüm Satırları Ekle

en: Add Unsubscribe Link
tr_TR: Abonelikten Çıkma Bağlantısı Ekle

en: Add User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinleri Ekle

en: Add Video Conferencing
tr_TR: Video Konferans Ekle

en: Add a Filter
tr_TR: Yeni Filtre

en: Add a New Role
tr_TR: Yeni Bir Rol Ekle

en: Add a Row
tr_TR: Satır Ekle

en: Add a comment
tr_TR: Yorum

en: Add a new section
tr_TR: Yeni Bölüm Ekle

en: Add a row above the current row
tr_TR: Mevcut satırın üstüne bir satır ekle

en: Add a row at the bottom
tr_TR: Alt tarafa bir satır ekle

en: Add a row at the top
tr_TR: En üste bir satır ekle

en: Add a row below the current row
tr_TR: Mevcut satırın altına bir satır ekle

en: Add a {0} Chart
tr_TR: {0} Grafiği Ekle

en: Add column
tr_TR: Sütun ekle

en: Add field
tr_TR: Alan ekle

en: Add new tab
tr_TR: Yeni Sekme Ekle

en: Add page break
tr_TR: Sayfa arası ekle

en: Add script for Child Table
tr_TR: Alt Tablo için Script Ekle

en: Add section above
tr_TR: Yukarıya bölüm ekle

en: Add section below
tr_TR: Aşağıya bölüm ekle

en: Add tab
tr_TR: Sekme Ekle

en: Add to Dashboard
tr_TR: Gösterge Paneline Ekle

en: Add to ToDo
tr_TR: Yapılacaklara Ekle

en: Add to table
tr_TR: Tabloya ekle

en: Add to this activity by mailing to {0}
tr_TR: {0} adresine mail atarak bu etkinliğe katkıda bulunun

en: Add {0}
tr_TR: Yeni {0}

en: Added default log doctypes: {}
tr_TR: Varsayılan günlük kaydı DocType'ları eklendi: {}

en: Added {0}
tr_TR: {0} Eklendi

en: Added {0} ({1})
tr_TR: Eklenen {0} ({1})

en: Additional Permissions
tr_TR: Ek İzinler

en: Address
tr_TR: Adres

en: Address Line 1
tr_TR: Adres Satırı 1

en: Address Line 2
tr_TR: Adres Satırı 2

en: Address Template
tr_TR: Adres Şablonu

en: Address Title
tr_TR: Adres Başlığı

en: Address Title is mandatory.
tr_TR: Adres Başlığı zorunludur.

en: Address Type
tr_TR: Adres Tipi

en: Address and other legal information you may want to put in the footer.
tr_TR: Adresinizi ve alt bilgiye eklemek isteyebileceğiniz diğer yasal bilgileri.

en: Addresses
tr_TR: Adresler

en: Addresses And Contacts
tr_TR: Adres ve Kişiler

en: Adds a custom field to a DocType
tr_TR: DocType'a özel bir alan ekler

en: Administration
tr_TR: Yönetim

en: Administrator
tr_TR: Yönetici

en: Administrator Logged In
tr_TR: Yönetici Giriş Yaptı

en: Administrator accessed {0} on {1} via IP Address {2}.
tr_TR: Yönetici, IP Adresi {2} üzerinden {1} yoluyla {0} adresine erişim sağladı.

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Advanced Control
tr_TR: Gelişmiş Kontrol

en: Advanced Search
tr_TR: Gelişmiş Arama

en: Advanced Settings
tr_TR: Gelişmiş Ayarlar

en: After Cancel
tr_TR: İptal Edildikten Sonra

en: After Delete
tr_TR: Silme İşleminden Sonra

en: After Insert
tr_TR: Ekledikten Sonra

en: After Rename
tr_TR: Yeniden Adlandırdıktan Sonra

en: After Save
tr_TR: Kaydettikten Sonra

en: After Save (Submitted Document)
tr_TR: Kaydettikten Sonra (Gönderilen Belge)

en: After Submit
tr_TR: Gönderdikten Sonra

en: Aggregate Function Based On
tr_TR: Toplam Fonksiyonu Temel Alarak

en: Alert
tr_TR: Uyarı

en: Alerts and Notifications
tr_TR: Uyarılar ve Bildirimler

en: Align
tr_TR: Hizala

en: Align Labels to the Right
tr_TR: Etiketleri Sağa Hizala

en: Align Value
tr_TR: Değer Hizala

en: All
tr_TR: Tümü

en: All Day
tr_TR: Tüm Gün

en: All Records
tr_TR: Tüm Kayıtlar

en: All customizations will be removed. Please confirm.
tr_TR: Tüm özelleştirmeler kaldırılacak. Lütfen onaylayın.

en: All possible Workflow States and roles of the workflow. Docstatus Options: 0 is "Saved", 1 is "Submitted" and 2 is "Cancelled"
tr_TR: İş akışının tüm olası İş Akışı Durumları ve rolleri. Docstatus Seçenekleri: 0 "Kaydedildi", 1 "Gönderildi" ve 2 "İptal Edildi"

en: All-uppercase is almost as easy to guess as all-lowercase.
tr_TR: Harflerin tamamını büyük veya küçük yapmaktan kaçının.

en: Allocated To
tr_TR: Sorumlu

en: Allot Points To Assigned Users
tr_TR: Puanları Atanan Kullanıcılara Paylaştır

en: Allow
tr_TR: İzin Ver

en: Allow Auto Repeat
tr_TR: Otomatik Tekrara İzin Ver

en: Allow Bulk Edit
tr_TR: Toplu Düzenlemeye İzin Ver

en: Allow Comments
tr_TR: Yorumlara İzin Ver

en: Allow Consecutive Login Attempts
tr_TR: Arka Arkaya Oturum Açma Denemelerine İzin Ver

en: Allow Delete
tr_TR: Silmeye İzin Ver

en: Allow Dropbox Access
tr_TR: Dropbox Erişimine İzin Ver

en: Allow Editing After Submit
tr_TR: Gönderdikten Sonra Düzenlemeye İzin Ver

en: Allow Google Calendar Access
tr_TR: Google Takvim Erişimine İzin Ver

en: Allow Google Contacts Access
tr_TR: Google Kişiler Erişimine İzin Ver

en: Allow Google Drive Access
tr_TR: Google Drive Erişimine İzin Ver

en: Allow Guest
tr_TR: Misafire İzin Ver

en: Allow Guest to View
tr_TR: Misafirin Görüntülemesine İzin Ver

en: Allow Guests to Upload Files
tr_TR: Misafir Kullanıcılarının Dosya Yüklemesine İzin Ver

en: Allow Import (via Data Import Tool)
tr_TR: İçeri Aktarmaya İzin Ver

en: Allow Incomplete Forms
tr_TR: Eksik Formlara İzin Ver

en: Allow Login After Fail
tr_TR: Başarısız Denemeden Sonra Giriş Yapmaya İzin Ver

en: Allow Login using Mobile Number
tr_TR: Mobil Numara ile Girişe İzin Ver

en: Allow Login using User Name
tr_TR: Kullanıcı Adı ile Oturum Açmaya İzin Ver

en: Allow Modules
tr_TR: Modüllere İzin Ver

en: Allow Multiple Responses
tr_TR: Birden Çok Yanıta İzin Ver

en: Allow Older Web View Links (Insecure)
tr_TR: Eski Web Görünümü Bağlantılarına İzin Ver (Güvensiz)

en: Allow Print
tr_TR: Yazdırmaya İzin Ver

en: Allow Print for Cancelled
tr_TR: İptal Edilenler İçin Yazdırmaya İzin Ver

en: Allow Print for Draft
tr_TR: Taslak Yazdırmaya İzin Ver

en: Allow Rename
tr_TR: Yeniden Adlandırmaya İzin Ver

en: Allow Roles
tr_TR: Rollere İzin Ver

en: Allow Self Approval
tr_TR: Kendi Kendini Onaylamaya İzin Ver

en: Allow Sending Usage Data for Improving Applications
tr_TR: Uygulamaları İyileştirmek İçin Kullanım Verilerinin Gönderilmesine İzin Ver

en: Allow approval for creator of the document
tr_TR: Belgeyi oluşturan kişinin onayına izin ver

en: Allow document creation via Email
tr_TR: E-posta yoluyla belge oluşturmaya izin ver

en: Allow events in timeline
tr_TR: Zaman Akışında Olaylara İzin Ver

en: Allow in Quick Entry
tr_TR: Hızlı Girişe İzin Ver

en: Allow on Submit
tr_TR: Gönderimde İzin Ver

en: Allow only one session per user
tr_TR: Her Bir Kullanıcıya Aynı Anda Tek Oturum Açma İzni Ver

en: Allow page break inside tables
tr_TR: Tabloların içinde sayfa sonuna izin ver

en: Allow saving if mandatory fields are not filled
tr_TR: Zorunlu alanlar doldurulmazsa kaydetmeye izin ver

en: Allow sending usage data for improving applications
tr_TR: Uygulamaları iyileştirmek için kullanım verilerinin gönderilmesine izin ver

en: Allow user to login only after this hour (0-24)
tr_TR: Kullanıcının sadece bu saatten sonra giriş yapmasına izin ver. (0-24)

en: Allow user to login only before this hour (0-24)
tr_TR: Kullanıcının yalnızca bu saatten önce giriş yapmasına izin ver. (0-24)

en: Allow users to log in without a password, using a login link sent to their email
tr_TR: Kullanıcıların, e-postalarına gönderilen oturum açma bağlantısını kullanarak parola olmadan oturum açmalarına izin verir.

en: Allowed
tr_TR: İzin Verilen

en: Allowed File Extensions
tr_TR: İzin Verilen Dosya Uzantıları

en: Allowed In Mentions
tr_TR: Alıntılara İzin Ver

en: Allowed Modules
tr_TR: İzin Verilen Modüller

en: Allowed Roles
tr_TR: İzin Verilen Roller

en: Alternative Email ID
tr_TR: Alternatif E-posta Kimliği

en: Always add "Draft" Heading for printing draft documents
tr_TR: Taslak belgelerini yazdırmak için her zaman "Taslak" Başlığı ekleyin

en: Always use this email address as sender address
tr_TR: Gönderen adresi olarak her zaman bu e-posta adresini kullan

en: Always use this name as sender name
tr_TR: Gönderen adı olarak her zaman bu adı kullan

en: Amend
tr_TR: Değiştir

en: Amended Document Naming Settings
tr_TR: Belge İsimlendirme Ayarları

en: Amended Documents
tr_TR: Değiştirilen Belgeler

en: Amended From
tr_TR: İtibaren değiştirilmiş

en: Amendment Naming Override
tr_TR: Değişiklik Adlandırma Geçersiz Kılma

en: Amendment naming rules updated.
tr_TR: İsimlendirme kuralları güncellendi.

en: An error occurred while setting Session Defaults
tr_TR: Oturum Varsayılanlarını ayarlarken bir hata oluştu

en: An icon file with .ico extension. Should be 16 x 16 px. Generated using a favicon generator. [favicon-generator.org]
tr_TR: .ico uzantılı bir simge dosyası. 16 x 16 piksel olmalıdır. Bir favicon oluşturucu kullanılarak oluşturulmuştur. [favicon-generator.org]

en: An unexpected error occurred while authorizing {}.
tr_TR: {} yetkilendirilirken beklenmeyen bir hata oluştu.

en: Analytics
tr_TR: Analitik

en: Ancestors Of
tr_TR: Aynı Kaynaktan

en: Announcements
tr_TR: Duyurular

en: Annual
tr_TR: Yıllık

en: Anonymization Matrix
tr_TR: Anonimleştirme Matrisi

en: Anonymous
tr_TR: Anonim

en: Another transaction is blocking this one. Please try again in a few seconds.
tr_TR: Başka bir işlem bunu engelliyor. Lütfen birkaç saniye içinde tekrar deneyin.

en: Another {0} with name {1} exists, select another name
tr_TR: Başka bir {0} {1} isimde zaten var, başka bir isim kullanın.

en: Any string-based printer languages can be used. Writing raw commands requires knowledge of the printer's native language provided by the printer manufacturer. Please refer to the developer manual provided by the printer manufacturer on how to write their native commands. These commands are rendered on the server side using the Jinja Templating Language.
tr_TR: Herhangi bir dize tabanlı yazıcı dili kullanılabilir. Ham komutları yazmak, yazıcı üreticisi tarafından sağlanan yazıcının yerel dilinin bilgisini gerektirir. Yerel komutlarının nasıl yazılacağı konusunda lütfen yazıcı üreticisi tarafından sağlanan geliştirici kılavuzuna bakın. Bu komutlar sunucu tarafında Jinja Şablonlama Dili kullanılarak oluşturulur.

en: Apart from System Manager, roles with Set User Permissions right can set permissions for other users for that Document Type.
tr_TR: Sistem Yöneticisi haricinde, Kullanıcı İzinlerini Ayarlama hakkına sahip roller, ilgili Belge Türü için diğer kullanıcılar için izinleri ayarlayabilir.

en: App
tr_TR: Uygulama

en: App Access Key
tr_TR: Uygulama Erişim Anahtarı

en: App Access Key and/or Secret Key are not present.
tr_TR: Uygulama Erişim Anahtarı ve/veya Gizli Anahtar mevcut değil.

en: App Client ID
tr_TR: Uygulama İstemci Kimliği

en: App ID
tr_TR: Uygulama Kimliği

en: App Logo
tr_TR: Uygulama Logosu

en: App Name
tr_TR: Uygulama İsmi

en: App Secret Key
tr_TR: Uygulama Gizli Anahtarı

en: App not found for module: {0}
tr_TR: Modül için uygulama bulunamadı: {0}

en: App {0} is not installed
tr_TR: {0} Uygulaması yüklü değil

en: Append Emails to Sent Folder
tr_TR: E-postaları Gönderilenler Klasörüne Ekle

en: Applicable For
tr_TR: Uygulanabilir:

en: Application Logo
tr_TR: Uygulama Logosu

en: Application Name
tr_TR: Uygulama Adı

en: Application Version
tr_TR: Uygulama Versiyonu

en: Apply
tr_TR: Uygula

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Apply Assignment Rule
tr_TR: Arama Kuralı Uygula

en: Apply Document Permissions
tr_TR: Belge İzinlerini Uygula

en: Apply Filters
tr_TR: Filtreleri Uygula

en: Apply Only Once
tr_TR: Sadece Bir Kez Uygula

en: Apply Strict User Permissions
tr_TR: Kısıtlı Kullanıcı İzinlerini Uygula

en: Apply To All Document Types
tr_TR: Tüm Döküman Türlerine Uygula

en: Apply this rule if the User is the Owner
tr_TR: Kullanıcı Sahibi ise bu kuralı uygulayın

en: Apply this rule only once per document
tr_TR: Bu kuralı belge başına yalnızca bir kez uygulayın.

en: Appreciation
tr_TR: Takdir

en: Approval Required
tr_TR: Onay Gerekli

en: Apps
tr_TR: Uygulamalar

en: Archived
tr_TR: Arşivlendi

en: Archived Columns
tr_TR: Arşivlenmiş Sütunlar

en: Are you sure you want to delete all rows?
tr_TR: Tüm satırları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete page {0}?
tr_TR: {0} sayfasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the attachment?
tr_TR: Bu dosyayı silmek istediğinizden emin misiniz?

[ctx: Confirmation dialog message]
en: Are you sure you want to delete the column? All the fields in the column will be moved to the previous column.
tr_TR: Sütunu silmek istediğinizden emin misiniz? Sütundaki tüm alanlar bir önceki sütuna taşınacaktır.

[ctx: Confirmation dialog message]
en: Are you sure you want to delete the section? All the columns along with fields in the section will be moved to the previous section.
tr_TR: Bölümü silmek istediğinizden emin misiniz? Bölümdeki alanlarla birlikte tüm sütunlar bir önceki bölüme taşınacaktır.

[ctx: Confirmation dialog message]
en: Are you sure you want to delete the tab? All the sections along with fields in the tab will be moved to the previous tab.
tr_TR: Sekmeyi silmek istediğinizden emin misiniz? Sekmedeki alanlarla birlikte tüm bölümler bir önceki sekmeye taşınacaktır.

en: Are you sure you want to discard the changes?
tr_TR: Değişiklikleri iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to generate a new report?
tr_TR: Yeni bir rapor oluşturmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to proceed?
tr_TR: Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to re-enable scheduler?
tr_TR: Zamanlayıcıyı yeniden etkinleştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to relink this communication to {0}?
tr_TR: Bu iletişimi {0} ile tekrar ilişkilendirmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all failed jobs?
tr_TR: Başarısız olan tüm işleri kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove the {0} filter?
tr_TR: {0} filtresini kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset all customizations?
tr_TR: Tüm özelleştirmeleri sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to save this document?
tr_TR: Bu belgeyi kaydetmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to send this newsletter now?
tr_TR: Bu bülteni şimdi göndermek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure?
tr_TR: Emin misiniz?

en: Arguments
tr_TR: Parametreler

en: As a best practice, do not assign the same set of permission rule to different Roles. Instead, set multiple Roles to the same User.
tr_TR: En iyi uygulama olarak, aynı izin kurallarını farklı Rollere atamayın. Bunun yerine, aynı Kullanıcıya birden fazla Rol atayın.

en: As document sharing is disabled, please give them the required permissions before assigning.
tr_TR: Doküman paylaşımı devre dışı olduğundan lütfen atamadan önce onlara gerekli izinleri verin.

en: As per your request, your account and data on {0} associated with email {1} has been permanently deleted
tr_TR: Talebiniz doğrultusunda, hesabınız ve {1} e-postasıyla ilişkili {0} adresindeki verileriniz kalıcı olarak silinmiştir

en: Assign Condition
tr_TR: Koşulu Ata

en: Assign To
tr_TR: Ata

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Assign To
tr_TR: Ata

en: Assign To User Group
tr_TR: Kullanıcı Grubuna Ata

en: Assign To Users
tr_TR: Kullancılara Ata

en: Assign a user
tr_TR: Kullanıcı Ata

en: Assign one by one, in sequence
tr_TR: Sırayla tek tek atayın

en: Assigned By
tr_TR: Atamayı Yapan

en: Assigned To
tr_TR: Atanan

en: Assigning...
tr_TR: Atanıyor...

en: Assignment Completed
tr_TR: Atama Tamamlandı

en: Assignment Rule
tr_TR: Atama Kuralı

en: Assignment Rules
tr_TR: Atama Kuralları

en: Assignments
tr_TR: Atamalar

en: Attach
tr_TR: Ekle

en: Attach Document Print
tr_TR: Yazdırma Dosyasını Ekle

en: Attach Image
tr_TR: Paketi Ekle

en: Attach Package
tr_TR: Paketi Ekle

en: Attached To DocType
tr_TR: DocType'a Eklendi

en: Attachment
tr_TR: Belge Eki

en: Attachment Limit (MB)
tr_TR: Dosya Sınırı (MB)

en: Attachments
tr_TR: Belge Ekleri

en: Audience
tr_TR: Hedef Kitle

en: Authentication
tr_TR: Kimlik Doğrulama

en: Authentication Apps you can use are:
tr_TR: Kullanabileceğiniz Kimlik Doğrulama Uygulamaları şunlardır:

en: Authentication failed while receiving emails from Email Account: {0}.
tr_TR: E-posta Hesabından e-postalar alınırken kimlik doğrulama başarısız oldu: {0}.

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Authorize API Access
tr_TR: API Erişimini Yetkilendirme

en: Auto
tr_TR: Otomatik

en: Auto Email Report
tr_TR: Otomatik E-Posta Raporu

en: Auto Name
tr_TR: Otomatik İsim

en: Auto Repeat
tr_TR: Otomatik Tekrarla

en: Auto Repeat Document Creation Failed
tr_TR: Otomatik Tekrar Belge Oluşturma Başarısız

en: Auto Repeat failed for {0}
tr_TR: {0} için Otomatik Tekrarlama başarısız oldu

en: Auto Reply
tr_TR: Otomatik Cevap

en: Auto Reply Message
tr_TR: Otomatik Yanıt Mesajı

en: Auto assignment failed: {0}
tr_TR: Otomatik atama başarısız oldu: {0}

en: Auto follow documents that are assigned to you
tr_TR: Size atanan dokümanları otomatik takip edin

en: Auto follow documents that are shared with you
tr_TR: Sizinle paylaşılan belgeleri otomatik takip edin

en: Auto follow documents that you Like
tr_TR: Beğendiğiniz belgeleri otomatik takip edin

en: Auto follow documents that you comment on
tr_TR: Yorum yaptığınız belgeleri otomatik takip edin

en: Auto follow documents that you create
tr_TR: Oluşturduğunuz belgeleri otomatik takip edin

en: Automate processes and extend standard functionality using scripts and background jobs
tr_TR: Komut dosyaları ve arka plan işleri kullanarak süreçleri otomatikleştirin ve standart işlevleri genişletin

en: Automatic
tr_TR: Otomatik

en: Automatic Linking can be activated only for one Email Account.
tr_TR: Otomatik Bağlama yalnızca bir E-posta Hesabı için etkinleştirilebilir.

en: Automatic Linking can be activated only if Incoming is enabled.
tr_TR: Otomatik Bağlama yalnızca Gelen etkinleştirildiğinde etkinleştirilebilir.

en: Automatically Assign Documents to Users
tr_TR: Belgeleri Kullanıcılara Otomatik Olarak Ata

en: Automation
tr_TR: Otomasyon

en: Average
tr_TR: Ortalama

en: Awaiting Password
tr_TR: Şifreyi Bekle

en: Awaiting password
tr_TR: Şifre Bekleniyor

en: Awesome, now try making an entry yourself
tr_TR: Harika, şimdi kendiniz bir giriş yapmayı deneyin

en: Back to Home
tr_TR: Ana Sayfaya Git

en: Back to Login
tr_TR: Girişe Geri Dön

en: Background Color
tr_TR: Arkaplan Rengi

en: Background Image
tr_TR: Arkaplan Resmi

en: Background Jobs
tr_TR: Arkaplan Görevleri

en: Background Jobs Check
tr_TR: Arka Plan İşleri Kontrolü

en: Background Jobs Queue
tr_TR: Arka Plan İşleri Kuyruğu

en: Background Workers
tr_TR: Arkaplan Görevleri

en: Backing up Data.
tr_TR: Veriler Yedekleniyor.

en: Backing up to Google Drive.
tr_TR: Google Drive'a yedekleniyor.

en: Backup
tr_TR: Yedekleme

en: Backup Details
tr_TR: Yedekleme Ayrıntıları

en: Backup Encryption Key
tr_TR: Yedekleme Şifreleme Anahtarı

en: Backup Files
tr_TR: Yedek Dosyaları

en: Backup Folder ID
tr_TR: Yedekleme Klasörü ID

en: Backup Folder Name
tr_TR: Yedekleme Klasörü Adı

en: Backup Frequency
tr_TR: Yedekleme Sıklığı

en: Backup job is already queued. You will receive an email with the download link
tr_TR: Yedekleme sıraya alındı. İndirme bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Backups
tr_TR: Yedekler

en: Backups (MB)
tr_TR: Yedeklemeler (MB)

en: Banner Image
tr_TR: Kapak Resmi

en: Bar
tr_TR: Çubuk

en: Barcode
tr_TR: Barkod

en: Base URL
tr_TR: Temel URL

en: Based On
tr_TR: Buna göre

en: Based on Field
tr_TR: Alana Göre

en: Based on Permissions For User
tr_TR: Kullanıcı İzinlerine Göre

en: Basic
tr_TR: Basit

en: Basic Info
tr_TR: Temel Bilgiler

en: Before Cancel
tr_TR: İptal Etmeden Önce

en: Before Delete
tr_TR: Silmeden Önce

en: Before Insert
tr_TR: Eklemeden Önce

en: Before Print
tr_TR: Yazdırmadan Önce

en: Before Rename
tr_TR: Yeniden Adlandırmadan Önce

en: Before Save
tr_TR: Kaydetmeden Önce

en: Before Save (Submitted Document)
tr_TR: Kaydetmeden Önce (Gönderilen Belge)

en: Before Submit
tr_TR: Göndermeden Önce

en: Before Validate
tr_TR: Doğrulamadan Önce

en: Beginner
tr_TR: Başlangıç

en: Beginning with
tr_TR: Başlangıcı

en: Between
tr_TR: Arasında

en: Billing
tr_TR: Fatura

en: Billing Contact
tr_TR: Fatura Yetkilisi

en: Bio
tr_TR: Hakkında

en: Birth Date
tr_TR: Doğum Tarihi

en: Blank Template
tr_TR: Boş Şablon

en: Blog Category
tr_TR: Blog Kategorisi

en: Blog Intro
tr_TR: Blog Girişi

en: Blog Introduction
tr_TR: Blog Tanıtımı

en: Blog Post
tr_TR: Blog Yazısı

en: Blog Settings
tr_TR: Blog Ayarları

en: Blog Title
tr_TR: Blog Başlığı

en: Blogger
tr_TR: Blog Yazarı

en: Blogs, Website View Tracking, and more.
tr_TR: Bloglar, Web Sitesi Görüntüleme Takibi ve daha fazlası.

en: Blue
tr_TR: Mavi

en: Bold
tr_TR: Kalın

en: Both DocType and Name required
tr_TR: Hem DocType hem de Ad gereklidir

en: Both login and password required
tr_TR: Hem kullanıcı adı hem de şifre gerekli

en: Bottom
tr_TR: Alt

en: Bottom Center
tr_TR: Alt Orta

en: Bottom Left
tr_TR: Sol Alt

en: Bottom Right
tr_TR: Sağ Alt

en: Brand
tr_TR: Marka

en: Brand HTML
tr_TR: Yazı Logo

en: Brand Image
tr_TR: Marka Görseli

en: Brand Logo
tr_TR: Logo

en: Browser
tr_TR: Tarayıcı

en: Browser not supported
tr_TR: Tarayıcı desteklenmiyor

en: Brute Force Security
tr_TR: Katı Güvenlik Önlemi

en: Bufferpool Size
tr_TR: Ara Bellek Havuzu Boyutu

en: Build
tr_TR: Geliştir

en: Build your own reports, print formats, and dashboards. Create personalized workspaces for easier navigation
tr_TR: Raporlar, Yazdırma Formatları ve Gösterge Panelleri oluşturun. Daha kolay gezinme için kişiselleştirilmiş Çalışma Alanları oluşturun.

en: Build {0}
tr_TR: Derle {0}

en: Bulk Actions
tr_TR: Çoklu İşlemler

en: Bulk Delete
tr_TR: Toplu Silme

en: Bulk Edit
tr_TR: Toplu Düzenleme

en: Bulk Edit {0}
tr_TR: Toplu {0} Düzenleme

en: Bulk Operation Failed
tr_TR: Toplu İşlem Başarısız Oldu

en: Bulk Operation Successful
tr_TR: Toplu İşlem Başarılı

en: Bulk PDF Export
tr_TR: Toplu PDF Dışa Aktarma

en: Bulk Update
tr_TR: Toplu Güncelleme

en: Bulk approval only support up to 500 documents.
tr_TR: Toplu işlemler yalnızca 500 belgeye kadar izin verilir.

en: Bulk operation is enqueued in background.
tr_TR: Toplu işlem arka planda sıraya alındı.

en: Bulk operations only support up to 500 documents.
tr_TR: Toplu işlemler yalnızca 500 belgeye kadar destekler.

en: Bulk {0} is enqueued in background.
tr_TR: Toplu {0} arka planda sıraya alındı.

en: Button
tr_TR: Buton

en: By "Naming Series" field
tr_TR: "Adlandırma Serisi" alanına göre

en: By default the title is used as meta title, adding a value here will override it.
tr_TR: Varsayılan olarak başlık meta başlık olarak kullanılır, buraya bir değer eklemek bunu geçersiz kılacaktır.

en: By default, emails are only sent for failed backups.
tr_TR: Varsayılan olarak yalnızca başarısız yedeklemeler için e-posta gönderilir.

en: COLOR PICKER
tr_TR: Renç Seçici

en: CSV
tr_TR: CSV Dosyası

en: Cache
tr_TR: Önbellek

en: Cache Cleared
tr_TR: Önbellek Temizlendi

en: Calculate
tr_TR: Hesapla

en: Calendar
tr_TR: Takvim

en: Calendar View
tr_TR: Takvim Görünümü

en: Camera
tr_TR: Kamera

en: Campaign
tr_TR: Kampanya

en: Can Read
tr_TR: Okuma

en: Can Share
tr_TR: Paylaşabilir

en: Can Submit
tr_TR: Gönderme

en: Can Write
tr_TR: Yazma

en: Can only list down the document types which has been linked to the User document type.
tr_TR: Yalnızca Kullanıcı belge türüne bağlı olan belge türleri listelenebilir.

en: Can't rename {0} to {1} because {0} doesn't exist.
tr_TR: {0} mevcut olmadığı için {0} adresini {1} olarak yeniden adlandıramazsınız.

en: Cancel
tr_TR: İptal

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Cancel
tr_TR: İptal

[ctx: Secondary button in warning dialog]
en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Cancel All
tr_TR: Tümünü İptal Et

en: Cancel All Documents
tr_TR: Tüm Belgeleri İptal Et

en: Cancel Scheduling
tr_TR: Programı İptal Et

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Cancel {0} documents?
tr_TR: {0} belge iptal edilsin mi?

en: Cancelled
tr_TR: İptal edildi

en: Cancelled Document restored as Draft
tr_TR: İptal Edilen Belge Taslak Olarak Geri Yüklendi

[ctx: Freeze message while cancelling a document]
en: Cancelling
tr_TR:  İptal Ediliyor

en: Cancelling documents
tr_TR: Belgeler İptal Ediliyor

en: Cancelling {0}
tr_TR: {0} İptal Ediliyor

en: Cannot Download Report due to insufficient permissions
tr_TR: Yetersiz izinler nedeniyle Rapor İndirilemiyor

en: Cannot Fetch Values
tr_TR: Değerler Getirilemiyor

en: Cannot Remove
tr_TR: Kaldırılamıyor

en: Cannot Update After Submit
tr_TR: Belge Gönderildikten Sonra Güncelleme Yapılamaz

en: Cannot access file path {0}
tr_TR: Dosya yoluna erişilemiyor {0}

en: Cannot cancel before submitting while transitioning from <b>{0} State</b> to <b>{1} State</b>
tr_TR: <b>{0} Durumundan</b> <b>{1} </b> <b> Durumuna</b> geçerken kaydetmeden önce iptal edilemez

en: Cannot cancel {0}.
tr_TR: {0} iptal edilemez.

en: Cannot change state of Cancelled Document. Transition row {0}
tr_TR: İptal Edilen Belgenin durumu değiştirilemiyor. Geçiş satırı {0}

en: Cannot create private workspace of other users
tr_TR: Diğer kullanıcılar adına özel çalışma alanı oluşturulamıyor

en: Cannot delete or cancel because {0} {1} is linked with {2} {3} {4}
tr_TR: Silme veya iptal etme işlemi yapılamaz. {0} {1} ile {2} {3} {4} ilişkilendirilmiş.

en: Cannot delete private workspace of other users
tr_TR: Diğer kullanıcıların özel çalışma alanı silinemez

en: Cannot delete public workspace without Workspace Manager role
tr_TR: Çalışma Alanı Yöneticisi rolü olmadan genel çalışma alanı silinemez

en: Cannot delete standard action. You can hide it if you want
tr_TR: Standart aksiyon silinemez, sadece gizlenebilir.

en: Cannot delete standard document state.
tr_TR: Standart belge durumu silinemiyor.

en: Cannot delete standard field <strong>{0}</strong>. You can hide it instead.
tr_TR: Standart alan <strong>{0}</strong>silinemez. Bunun yerine gizleyebilirsiniz.

en: Cannot delete standard field. You can hide it if you want
tr_TR: Standart alan silinemez. sadece gizlenebilir.

en: Cannot delete standard link. You can hide it if you want
tr_TR: Standart bağlantı silinemez, sadece gizlenebilir.

en: Cannot delete system generated field <strong>{0}</strong>. You can hide it instead.
tr_TR: Sistem tarafından oluşturulan alan silinemez <strong>{0}</strong>. Bunun yerine gizleyebilirsiniz.

en: Cannot delete {0}
tr_TR: {0} silinemiyor

en: Cannot delete {0} as it has child nodes
tr_TR: <b>{0}</b> öğesinin alt elemanları olduğu için silme işlemi yapılamaz.

en: Cannot edit Standard Dashboards
tr_TR: Standart Panolar düzenlenemez

en: Cannot edit Standard Notification. To edit, please disable this and duplicate it
tr_TR: Standart Bildirim düzenlenemiyor. Düzenlemek için lütfen bunu devre dışı bırakın ve çoğaltın

en: Cannot edit Standard charts
tr_TR: Standart grafikler düzenlenemez

en: Cannot edit a standard report. Please duplicate and create a new report
tr_TR: Standart bir raporu düzenleyemezsiniz. Lütfen bir kopyasını veya yeni bir rapor oluşturun.

en: Cannot edit cancelled document
tr_TR: İptal edilen belge düzenlenemez

en: Cannot edit filters for standard charts
tr_TR: Standart grafikler için filtreleri düzenleyemezsiniz.

en: Cannot edit filters for standard number cards
tr_TR: Standart Veri Kartları için filtreler düzenlenemez

en: Cannot edit standard fields
tr_TR: Standart alanlar düzenlenemez

en: Cannot enable {0} for a non-submittable doctype
tr_TR: Gönderilebilir olmayan bir doküman türü için {0} etkinleştirilemez

en: Cannot move row
tr_TR: Satır taşınamıyor

en: Cannot remove ID field
tr_TR: ID Alanı Kaldırılamaz

en: Cannot set 'Report' permission if 'Only If Creator' permission is set
tr_TR: 'Yalnızca Oluşturucu' izni ayarlanmışsa 'Rapor' izni ayarlanamaz

en: Cannot set Notification with event {0} on Document Type {1}
tr_TR: Belge Türü {1} üzerinde {0} olayı için Bildirim ayarlanamıyor

en: Cannot submit {0}.
tr_TR: {0} gönderilemiyor.

en: Cannot update private workspace of other users
tr_TR: Diğer kullanıcılar adına özel çalışma alanı oluşturulamıyor

en: Cannot update {0}
tr_TR: {0} güncellenemiyor

en: Card
tr_TR: Kart

en: Card Label
tr_TR: Kart Etiketi

en: Card Links
tr_TR: Kart Bağlantıları

en: Cards
tr_TR: Kartlar

en: Category
tr_TR: Kategori

en: Category Name
tr_TR: Kategori Adı

en: Center
tr_TR: Ortala

en: Change
tr_TR: Değiştir

[ctx: Coins]
en: Change
tr_TR: Değiştir

en: Change Image
tr_TR: Görseli Değiştir

en: Change Label (via Custom Translation)
tr_TR: Etiketi Değiştir (Özel Çeviri)

en: Change Password
tr_TR: Şifreyi Değiştir

en: Change User
tr_TR: Kullanıcı Değiştir

en: Change the starting / current sequence number of an existing series. <br>
    
    Warning: Incorrectly updating counters can prevent documents from getting created.
tr_TR: Mevcut bir serinin başlangıç / mevcut isimlendirme serisini değiştirin. <br>
    
    Uyarı: Sayaçların yanlış güncellenmesi belgelerin oluşturulmasını engelleyebilir.

en: Changing any setting will reflect on all the email accounts associated with this domain.
tr_TR: Herhangi bir ayarın değiştirilmesi, bu etki alanıyla ilişkili tüm e-posta hesaplarını etkileyecektir.

en: Changing rounding method on site with data can result in unexpected behaviour.
tr_TR: Sitedeki yuvarlama yöntemini verilerle değiştirmek, beklenmeyen hatalarla sonuçlanabilir.

en: Channel
tr_TR: Kanal

en: Chart
tr_TR: Grafik

en: Chart Configuration
tr_TR: Grafik Yapılandırması

en: Chart Name
tr_TR: Grafik Adı

en: Chart Options
tr_TR: Grafik Seçenekleri

en: Chart Source
tr_TR: Grafik Kaynağı

en: Chart Type
tr_TR: Grafik Türü

en: Charts
tr_TR: Grafikler

en: Chat
tr_TR: Sohbet

en: Check
tr_TR: Kontrol et

en: Check broken links
tr_TR: Kırık bağlantıları kontrol edin

en: Check this if you want to force the user to select a series before saving. There will be no default if you check this.
tr_TR: Kullanıcıyı kaydetmeden önce bir seri seçmeye zorlamak istiyorsanız bunu işaretleyin. Bunu işaretlerseniz varsayılan olmayacaktır.

en: Checking broken links...
tr_TR: Kırık bağlantılar kontrol ediliyor...

en: Checking this will enable tracking page views for blogs, web pages, etc.
tr_TR: Bloglar, web sayfaları vb. için sayfa görüntülemelerinin izlenmesini sağlar.

en: Checking this will hide custom doctypes and reports cards in Links section
tr_TR: Bunu işaretlerseniz Bağlantılar bölümünde DocType ve Rapor Kartlarını gizleyecektir

en: Child DocTypes are not allowed
tr_TR: Alt DocType'lara izin verilmiyor

en: Child Tables are shown as a Grid in other DocTypes
tr_TR: Alt Tablolar, diğer DocType'larda Tablo şeklinde gösterilir.

en: Choose Existing Card or create New Card
tr_TR: Mevcut Kartı Seçin veya Yeni Kart Oluşturun

en: Choose a block or continue typing
tr_TR: Bir blok seçin veya yazmaya devam edin

en: Choose a color
tr_TR: Bir Renk Seçin

en: Choose an icon
tr_TR: Bir simge seçimi

en: Choose authentication method to be used by all users
tr_TR: Tüm kullanıcılar tarafından kullanılacak doğrulama yöntemini seçin.

en: City
tr_TR: Şehir

en: City/Town
tr_TR: İl / İlçe

en: Clear
tr_TR: Açık

en: Clear & Add Template
tr_TR: Temizle ve Şablon Ekle

en: Clear & Add template
tr_TR: Temizle ve Şablon Ekle

en: Clear Cache and Reload
tr_TR: Önbelleği Temizle ve Yeniden Yükle

en: Clear Error Logs
tr_TR: Hata Günlüklerini Temizle

en: Clear Filters
tr_TR: Filtreleri Temizle

en: Clear Logs After (days)
tr_TR: Gün Sayısı

en: Clear User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinlerini Temizle

en: Clear the email message and add the template
tr_TR: E-posta mesajını temizleyin ve şablonu ekleyin

en: Clearing end date, as it cannot be in the past for published pages.
tr_TR: Yayınlanan sayfalar için geçmişte olamayacağı için bitiş tarihi temizleniyor.

en: Click On Customize to add your first widget
tr_TR: İlk Bileşeni eklemek için Özelleştir'e tıklayın.

en: Click here
tr_TR: Buraya tıklayın

en: Click here to post bugs and suggestions
tr_TR: Hataları ve önerileri göndermek için tıklayın.

en: Click here to verify
tr_TR: Doğrulamak için buraya tıklayın

en: Click on <b>Authorize Google Drive Access</b> to authorize Google Drive Access.
tr_TR: Google Drive Erişimini yetkilendirmek için <b>Google Drive Erişimini Yetkilendir</b> öğesine tıklayın.

en: Click on a file to select it.
tr_TR: Seçmek için bir dosyaya tıklayın.

en: Click on the button to log in to {0}
tr_TR: {0} adresinde oturum açmak için düğmeye tıklayın

en: Click on the link below to approve the request
tr_TR: Talebi onaylamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

en: Click on the link below to complete your registration and set a new password
tr_TR: Kaydınızı tamamlamak ve yeni bir şifre belirlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

en: Click on the link below to download your data
tr_TR: Verilerinizi indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

en: Click on the link below to verify your request
tr_TR: Talebinizi doğrulamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

en: Click table to edit
tr_TR: Düzenlemek için tabloya tıklayın

en: Click to Set Dynamic Filters
tr_TR: Dinamik Filtreleri Ayarlamak için Tıklayın

en: Click to Set Filters
tr_TR: Filtreleri Ayarlamak İçin Tıklayın

en: Click to sort by {0}
tr_TR: Sıralama Yapmak İçin Tıklayın

en: Client Code
tr_TR: Kullanıcı Kodu

en: Client Script
tr_TR: İstemci Komut Dosyası

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Closed
tr_TR: Kapandı

en: Code
tr_TR: Kod

en: Collapse
tr_TR: Daralt

[ctx: Shrink code field.]
en: Collapse
tr_TR: Daralt

en: Collapse All
tr_TR: Tümünü Daralt

en: Collapsible
tr_TR: Açılır Kapanır

en: Color
tr_TR: Renk

en: Column
tr_TR: Sütun

en: Column <b>{0}</b> already exist.
tr_TR: Sütun <b>{0}</b> zaten mevcut.

en: Column Width
tr_TR: Sütun Genişliği

en: Column {0}
tr_TR: {0} sütunu

en: Columns
tr_TR: Sütunlar

en: Columns / Fields
tr_TR: Sütunlar / Alanlar

en: Columns based on
tr_TR: Sütun Ayarlaması

en: Comment
tr_TR: Yorum Yap

en: Comment Email
tr_TR: Yorum E-postası

en: Comment Type
tr_TR: Yorum Türü

en: Comment can only be edited by the owner
tr_TR: Yorum yalnızca sahibi tarafından düzenlenebilir

en: Comments
tr_TR: Yorumlar

en: Comments and Communications will be associated with this linked document
tr_TR: Yorumlar ve Haberleşmeler bağlantılı belgeyle ilişkilendirilecek.

en: Comments cannot have links or email addresses
tr_TR: Yorumlarda bağlantı veya e-posta adresi bulunamaz

en: Common names and surnames are easy to guess.
tr_TR: Yaygın adların ve soyadların tahmin edilmesi kolaydır.

en: Communication
tr_TR: İletişim

en: Communication Link
tr_TR: İletişim Bağlantısı

en: Communication Logs
tr_TR: İletişim Kayıtları

en: Communication Type
tr_TR: İletişim Türü

en: Company
tr_TR: Şirket

en: Company History
tr_TR: Şirket Geçmişi

en: Company Introduction
tr_TR: Şirket Tanıtımı

en: Company Name
tr_TR: Şirket Adı

en: Compare Versions
tr_TR: Sürümleri Karşılaştır

en: Compilation warning
tr_TR: Derleme uyarısı

en: Compiled Successfully
tr_TR: Başarıyla Derlendi

en: Complete
tr_TR: Tamamla

en: Complete By
tr_TR: Tamamlayan

en: Complete Registration
tr_TR: Kaydı Tamamla

[ctx: Finish the setup wizard]
en: Complete Setup
tr_TR: Kurulumu Tamamla

en: Completed
tr_TR: Tamamlandı

en: Completed By Role
tr_TR: Role Göre Tamamlayan

en: Completed By User
tr_TR: Tamamlayacak Kullanıcı

en: Component
tr_TR: Bileşen

en: Compose Email
tr_TR: E-posta Oluştur

en: Condition
tr_TR: Koşul

en: Conditions
tr_TR: Koşullar

en: Configuration
tr_TR: Yapılandırma

en: Configure Chart
tr_TR: Grafiği Yapılandır

en: Configure Columns
tr_TR: Sütunları Yapılandır

en: Configure how amended documents will be named.<br>
    
    Default behaviour is to follow an amend counter which adds a number to the end of the original name indicating the amended version. <br>
    
    Default Naming will make the amended document to behave same as new documents.
tr_TR: Değiştirilen belgelerin nasıl isimlendirileceğini yapılandırın.<br>
    
    Varsayılan davranış, orijinal adın sonuna değiştirilmiş sürümü belirten bir sayı ekleyen bir değişiklik sayacını takip etmektir. <br>
    
    Varsayılan İsimlendirme, değiştirilen belgenin yeni belgelerle aynı şekilde davranmasını sağlayacaktır.

en: Configure various aspects of how document naming works like naming series, current counter.
tr_TR: Adlandırma serisi, geçerli sayaç gibi belge adlandırmanın nasıl çalıştığına ilişkin çeşitli yönleri yapılandırın.

en: Confirm
tr_TR: Onayla

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Confirm
tr_TR: Onayla

en: Confirm Deletion of Account
tr_TR: Hesabın Silinmesini Onayla

en: Confirm New Password
tr_TR: Yeni Şifreyi Onayla

en: Confirm Password
tr_TR: Şifreyi Onayla

en: Confirm Request
tr_TR: Talebi Onayla

en: Confirm Your Email
tr_TR: E-postanızı Onaylayın

en: Confirmation Email Template
tr_TR: Onay E-postası Şablonu

en: Confirmed
tr_TR: Onaylandı

en: Congratulations on completing the module setup. If you want to learn more you can refer to the documentation <a target="_blank" href="{0}">here</a>.
tr_TR: Modül kurulumunu tamamladığınız için tebrikler. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz <a target="_blank" href="{0}">buradaki</a> belgelere başvurabilirsiniz.

en: Connect to {}
tr_TR: Bağlan {}

en: Connected App
tr_TR: Bağlı Uyulamalar

en: Connected User
tr_TR: Bağlı Kullanıcılar

en: Connection Lost
tr_TR: Bağlantı Kesildi

en: Connection Success
tr_TR: Bağlantı Başarılı

en: Connection lost. Some features might not work.
tr_TR: Bağlantı kesildi. Bazı özellikler çalışmayabilir.

en: Connections
tr_TR: Bağlantılar

en: Console
tr_TR: Konsol

en: Console Log
tr_TR: Konsol Günlüğü

en: Console Logs can not be deleted
tr_TR: Konsol Kayıtları silinemez

en: Constraints
tr_TR: Kısıtlamalar

en: Contact
tr_TR: Kişi

en: Contact Details
tr_TR: İletişim Detayları

en: Contact Email
tr_TR: İletişim E-Posta

en: Contact Numbers
tr_TR: İletişim Numaraları

en: Contact Phone
tr_TR: İrtibat Telefonu

en: Contact Synced with Google Contacts.
tr_TR: Kişi Google Kişiler ile senkronize edildi.

en: Contact Us
tr_TR: Bize Ulaşın

en: Contact Us Settings
tr_TR: İletişim Ayarları

en: Contact options, like "Sales Query, Support Query" etc each on a new line or separated by commas.
tr_TR: Her biri yeni bir satırda veya virgülle ayrılmış "Satış Sorgusu, Destek Sorgusu" gibi iletişim seçenekleri.

en: Contains {0} security fix
tr_TR: {0} güvenlik düzeltmesi içerir

en: Contains {0} security fixes
tr_TR: {0} güvenlik düzeltmesi içerir

en: Content
tr_TR: İçerik

en: Content (HTML)
tr_TR: İçerik (HTML)

en: Content (Markdown)
tr_TR: İçerik (Markdown)

en: Content Hash
tr_TR: Hash Doğrulaması

en: Content Type
tr_TR: İçerik Türü

en: Content data shoud be a list
tr_TR: İçerik verileri bir liste olmalıdır

en: Content type for building the page
tr_TR: Sayfayı oluşturmak için içerik türü

en: Context
tr_TR: Bağlam

en: Context Script
tr_TR: Bağlam Komut Dosyası

en: Continue
tr_TR: Devam et

en: Contributed
tr_TR: Katkıda Bulunan

en: Contribution Document Name
tr_TR: Katkıda Bulunulan Belge Adı

en: Contribution Status
tr_TR: Katkı Durumu

en: Controls whether new users can sign up using this Social Login Key. If unset, Website Settings is respected.
tr_TR: Yeni kullanıcıların bu Sosyal Giriş Anahtarını kullanarak kaydolup kaydolamayacağını kontrol eder. Ayarlanmamışsa, Web Sitesi Ayarları dikkate alınır.

en: Copied to clipboard.
tr_TR: Panoya kopyalandı.

en: Copy Link
tr_TR: Bağlantıyı Kopyala

en: Copy error to clipboard
tr_TR: Hatayı Kopyala

en: Copy to Clipboard
tr_TR: Panoya Kopyala

en: Copyright
tr_TR: Telif Hakkı

en: Core DocTypes cannot be customized.
tr_TR: Çekirdek Doctype'lar düzenlenemez.

en: Core Modules {0} cannot be searched in Global Search.
tr_TR: Çekirdek Modüller {0} Genel Aramada aranamaz.

en: Could not connect to outgoing email server
tr_TR: Giden e-posta sunucusuna bağlanılamadı

en: Could not find {0}
tr_TR: {0} bulunamadı.

en: Could not map column {0} to field {1}
tr_TR: {0} sütunu {1} alanıyla eşleştirilemedi

en: Couldn't save, please check the data you have entered
tr_TR: Kaydedilemedi, lütfen girdiğiniz verileri kontrol edin

en: Count
tr_TR: Sayı

en: Count Customizations
tr_TR: Sayım Özelleştirmeleri

en: Count Filter
tr_TR: Adet Filtresi

en: Counter
tr_TR: Sayaç

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Country Code Required
tr_TR: Ülke Kodu Gerekli

en: Country Name
tr_TR: Ülke İsmi

en: County
tr_TR: İlçe

[ctx: Number system]
en: Cr
tr_TR: Alacak

en: Create
tr_TR: Oluştur

en: Create & Continue
tr_TR: Oluştur & Devam Et

en: Create Blogger
tr_TR: Blogger Oluşturun

en: Create Card
tr_TR: Kart Oluştur

en: Create Chart
tr_TR: Grafik Oluştur

en: Create Contacts from Incoming Emails
tr_TR: Gelen E-postalardan Kişiler Oluşturun

en: Create Custom Fields
tr_TR: Özel Alanlar Oluşturun

en: Create Duplicate
tr_TR: Kopya Oluştur

en: Create Entry
tr_TR: Giriş Oluştur

en: Create Log
tr_TR: Günlük Oluştur

en: Create New
tr_TR: Yeni Oluştur

[ctx: Create a new document from list view]
en: Create New
tr_TR: Yeni Oluştur

en: Create New DocType
tr_TR: Yeni DocType Oluştur

en: Create New Kanban Board
tr_TR: Yeni Kanban Panosu Oluştur

en: Create User Email
tr_TR: Kullanıcı E-postası Oluştur

en: Create a New Format
tr_TR: Yeni Bir Format Oluştur

en: Create a Reminder
tr_TR: Bir Hatırlatıcı Oluştur

en: Create a new ...
tr_TR: Yeni Oluştur ...

en: Create a new record
tr_TR: Yeni Kayıt Oluştur

en: Create a new {0}
tr_TR: Yeni {0} Oluştur

en: Create a {0} Account
tr_TR: {0} Hesabı Oluşturun

en: Create and send emails to a specific group of subscribers periodically.
tr_TR: Belirli aralıklarla belirli bir abone grubuna e-posta oluşturun ve gönderin.

en: Create or Edit Print Format
tr_TR: Yazdırma Formatı Oluştur veya Düzenle

en: Create or Edit Workflow
tr_TR: İş Akışı Oluşturun veya Düzenleyin

en: Create your first {0}
tr_TR: {0} Oluştur

en: Create your workflow visually using the Workflow Builder.
tr_TR: İş Akışı Oluşturucu'yu kullanarak iş akışınızı görsel olarak oluşturun.

en: Created
tr_TR: Oluşturdu

en: Created At
tr_TR: Oluşturulma Zamanı

en: Created By
tr_TR: Oluşturan

en: Created Custom Field {0} in {1}
tr_TR: {0} özel alanı {1} için oluşturuldu.

en: Created On
tr_TR: Oluşturulma Zamanı

en: Creating {0}
tr_TR: {0} Oluşturuluyor

en: Criticism
tr_TR: Önemli

en: Criticize
tr_TR: Önemli

en: Cron
tr_TR: Zamanlanmış Görev

en: Cron Format
tr_TR: Cron Formatı

en: Cron format is required for job types with Cron frequency.
tr_TR: Cron sıklığına sahip iş tipleri için Cron formatı gereklidir.

en: Crop
tr_TR: Kırp

en: Ctrl + Down
tr_TR: Ctrl + Aşağı

en: Ctrl + Up
tr_TR: Ctrl + Yukarı

en: Ctrl+Enter to add comment
tr_TR: Ctrl+Enter ile yorumu gönderin

en: Currency
tr_TR: Para Birimi

en: Currency Name
tr_TR: Para Birimi Adı

en: Currency Precision
tr_TR: Para Birimi Hassasiyeti

en: Currency list stores the currency value, its symbol and fraction unit
tr_TR: Para birimi listesi para birimi değerini, sembolünü ve kesir birimini saklar

en: Current
tr_TR: Geçerli

en: Current Job ID
tr_TR: Mevcut İş ID

en: Current Value
tr_TR: Mevcut Değer

en: Current status
tr_TR: Mevcut Durum

en: Currently Viewing
tr_TR: Şu Anda Görüntülüyor

en: Currently you have {0} review points
tr_TR: Şu anda {0} inceleme puanınız var

en: Custom
tr_TR: Özel

en: Custom Base URL
tr_TR: Özel Temel URL

en: Custom Block Name
tr_TR: Özel Blok Adı

en: Custom Blocks
tr_TR: Özel Bloklar

en: Custom CSS
tr_TR: Özel CSS

en: Custom Configuration
tr_TR: Özel Konfigürasyon

en: Custom Document Types
tr_TR: Özel Belge Türleri

en: Custom Documents
tr_TR: Özel Belgeler

en: Custom Field
tr_TR: Özel Alan

en: Custom Field {0} is created by the Administrator and can only be deleted through the Administrator account.
tr_TR: Özel Alan {0} Yönetici tarafından oluşturulur ve yalnızca Yönetici hesabı aracılığıyla silinebilir.

en: Custom Field, Custom Doctype, Naming Series, Role Permission, Workflow, Print Formats, Reports
tr_TR: Özel Alan, Özel Belge Tipi, Adlandırma Serisi, Rol İzni, İş Akışı, Baskı Formatları, Raporlar

en: Custom Fields cannot be added to core DocTypes.
tr_TR: Özel Alanlar çekirdek DocType'lara eklenemez.

en: Custom Format
tr_TR: Özel Format

en: Custom HTML
tr_TR: Özel HTML

en: Custom HTML Block
tr_TR: Özel HTML Blok

en: Custom Label
tr_TR: Etiket

en: Custom Menu Items
tr_TR: Özel Menü Öğeleri

en: Custom Options
tr_TR: Özel Seçenekler

en: Custom Report
tr_TR: Özel Rapor

en: Custom Reports
tr_TR: Özel Raporlar

en: Custom Role
tr_TR: Özel Rol

en: Custom SCSS
tr_TR: Özel SCSS

en: Custom Sidebar Menu
tr_TR: Özel Kenar Çubuğu Menüsü

en: Custom Translation
tr_TR: Özel Çeviri

en: Custom?
tr_TR: Özel

en: Customization
tr_TR: Özelleştirme

en: Customizations Discarded
tr_TR: Özelleştirme İptal Edildi

en: Customizations Reset
tr_TR: Özelleştirmeler Sıfırlandı

en: Customize
tr_TR: Özelleştir

[ctx: Button in list view menu]
en: Customize
tr_TR: Özelleştir

en: Customize Child Table
tr_TR: Alt Tabloyu Özelleştir

en: Customize Dashboard
tr_TR: Gösterge Paneli Özelleştir

en: Customize Form
tr_TR: Form Özelleştir

en: Customize Form - {0}
tr_TR: Form Özelleştir - {0}

en: Customize Form Field
tr_TR: Form Alanını Özelleştir

en: Customize Print Formats
tr_TR: Baskı Biçimlerini Özelleştirin

en: Customize properties, naming, fields and more for standard doctypes
tr_TR: Standart doküman tipleri için özellikleri, isimlendirmeyi, alanları ve daha fazlasını özelleştirin

en: Cut
tr_TR: Kes

en: Cyan
tr_TR: Açık Mavi

en: DESC
tr_TR: Azalan

en: Daily
tr_TR: Günlük

en: Daily Event Digest is sent for Calendar Events where reminders are set.
tr_TR: Günlük Etkinlik Özeti, hatırlatıcıların ayarlandığı Takvim Etkinlikleri için gönderilir.

en: Daily Events should finish on the Same Day.
tr_TR: Günlük Etkinliklerin Aynı Gün Sonlanması Gerekmektedir.

en: Daily Long
tr_TR: Günlük Uzun

en: Danger
tr_TR: Tehlikeli

en: Dark
tr_TR: Koyu

en: Dark Color
tr_TR: Koyu Renk

en: Dark Theme
tr_TR: Koyu Tema

en: Dashboard
tr_TR: Gösterge Paneli

en: Dashboard Chart
tr_TR: Gösterge Paneli Grafiği

en: Dashboard Chart Field
tr_TR: Pano Grafik Alanı

en: Dashboard Chart Link
tr_TR: Pano Grafik Bağlantısı

en: Dashboard Chart Source
tr_TR: Gösterge Paneli Grafik Kaynağı

en: Dashboard Manager
tr_TR: Gösterge Paneli Yöneticisi

en: Dashboard Name
tr_TR: Göstgerge Paneli İsmi

en: Dashboard Settings
tr_TR: Gösterge Tablosu Ayarları

en: Dashboard View
tr_TR: Göstgerge Paneli Görünümü

en: Dashboards
tr_TR: Gösterge Paneli

en: Data
tr_TR: Veri

en: Data Clipped
tr_TR: Veri Kırpıldı

en: Data Export
tr_TR: Veri Dışa Aktarma

en: Data Import
tr_TR: Veri İçe Aktarma

en: Data Import Log
tr_TR: Veri İçe Aktarma Günlüğü

en: Data Import Template
tr_TR: Veri İçe Aktarma Şablonu

en: Data Too Long
tr_TR: Veri Çok Uzun

en: Data missing in table
tr_TR: Tabloda eksik veri var

en: Database
tr_TR: Veri Tabanı

en: Database Engine
tr_TR: Veritabanı Motoru

en: Database Processes
tr_TR: Veritabanı Prosesi

en: Database Row Size Utilization
tr_TR: Veritabanı Satır Boyutu Kullanımı

en: Database Storage Usage By Tables
tr_TR: Tablolara Göre Veritabanı Depolama Kullanımı

en: Database Table Row Size Limit
tr_TR: Veritabanı Tablo Satır Boyutu Sınırı

en: Database Table Row Size Utilization: {0}%, this limits number of fields you can add.
tr_TR: Veritabanı Tablo Satır Boyutu Kullanımı: {0}%, bu ekleyebileceğiniz alan sayısını sınırlar.

en: Database Version
tr_TR: Veri Tabanı Sürümü

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Date Format
tr_TR: Tarih Biçimi

en: Date Range
tr_TR: Tarih Aralığı

en: Date and Number Format
tr_TR: Tarih ve Sayı Formatı

en: Date {0} must be in format: {1}
tr_TR: Tarih {0} formatında olmalıdır: {1}

en: Dates are often easy to guess.
tr_TR: Tarihleri tahmin etmek genellikle kolaydır.

en: Datetime
tr_TR: Tarih ve Saat

en: Day
tr_TR: Gün

en: Day of Week
tr_TR: Haftanın günü

en: Days After
tr_TR: Gün Sonra

en: Days Before
tr_TR: Gün Önce

en: Days Before or After
tr_TR: Gün Önce veya Sonra

en: Deadlock Occurred
tr_TR: Kilitlenme Meydana Geldi

en: Dear
tr_TR: Sevgili

en: Dear System Manager,
tr_TR: Sayın Sistem Yöneticisi,

en: Dear User,
tr_TR: Sayın Kullanıcı,

en: Dear {0}
tr_TR: Sayın {0}

en: Debug Log
tr_TR: Hata Ayıklama Günlüğü

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Default Address Template cannot be deleted
tr_TR: Varsayılan Adres Şablonu silinemez

en: Default App
tr_TR: Varsayılan Uygulama

en: Default Email Template
tr_TR: Varsayılan E-posta Şablonu

en: Default Inbox
tr_TR: Varsayılan Gelen Kutusu

en: Default Incoming
tr_TR: Varsayılan Gelen Kutusu

en: Default Letter Head
tr_TR: Varsayılan Antetli Kağıt

en: Default Naming
tr_TR: Varsayılan İsimlendirme

en: Default Outgoing
tr_TR: Varsayılan Giden

en: Default Portal Home
tr_TR: Varsayılan Portal Adresi

en: Default Print Format
tr_TR: Varsayılan Yazdırma Formatı

en: Default Print Language
tr_TR: Varsayılan Yazdırma Dili

en: Default Role at Time of Signup
tr_TR: Yeni Kayıtlardaki Varsayılan Rol

en: Default Sending
tr_TR: Varsayılan Gönderme

en: Default Sending and Inbox
tr_TR: Varsayılan Gönderme ve Gelen Kutusu

en: Default Sort Field
tr_TR: Varsayılan Sıralama Alanı

en: Default Sort Order
tr_TR: Varsayılan Sıralama

en: Default Theme
tr_TR: Varsayılan Tema

en: Default User Role
tr_TR: Varsayılan Kullanıcı Rolü

en: Default User Type
tr_TR: Varsayılan Kullanıcı Türü

en: Default Value
tr_TR: Varsayılan Değer

en: Default View
tr_TR: Varsayılan Görünüm

en: Default Workspace
tr_TR: Varsayılan Çalışma Alanı

en: Default for 'Check' type of field {0} must be either '0' or '1'
tr_TR: 'Kontrol' türü alan için varsayılan {0} '0' veya '1' olmalıdır

en: Default value for {0} must be in the list of options.
tr_TR: {0} için varsayılan değer seçenekler listesinde olmalıdır.

en: Default {0}
tr_TR: Varsayılan {0}

en: Default: "Contact Us"
tr_TR: Varsayılan: "Bize Ulaşın"

en: Defaults
tr_TR: Varsayılan Değerler

en: Defaults Updated
tr_TR: Varsayılan Değerler Güncellendi

en: Defines actions on states and the next step and allowed roles.
tr_TR: Durumlara ilişkin eylemleri, sonraki adımı ve izin verilen rolleri tanımlar.

en: Defines workflow states and rules for a document.
tr_TR: Bir belge için iş akışı durumlarını ve kurallarını tanımlar.

en: Delayed
tr_TR: Gecikti

en: Delete
tr_TR: Sil

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete Account
tr_TR: Hesabı Sil

en: Delete All
tr_TR: Tümünü Sil

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Delete Column
tr_TR: Sütun Sil

en: Delete Data
tr_TR: Verileri Sil

en: Delete Kanban Board
tr_TR: Kanban Panosunu Sil

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Delete Section
tr_TR: Bölümü Sil

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Delete Tab
tr_TR: Sekmeyi Sil

en: Delete Workspace
tr_TR: Çalışma Alanını Sil

en: Delete and Generate New
tr_TR: Sil ve Yeni Oluştur

[ctx: Button text]
en: Delete column
tr_TR: Sütunu sil

en: Delete comment?
tr_TR: Yorumu sil?

[ctx: Button text]
en: Delete entire column with fields
tr_TR: Alanları içeren tüm sütunu sil

[ctx: Button text]
en: Delete entire section with fields
tr_TR: Alanları içeren tüm bölümü sil

[ctx: Button text]
en: Delete entire tab with fields
tr_TR: Alanlarla birlikte tüm sekmeyi sil

[ctx: Button text]
en: Delete section
tr_TR: Bölümü Sil

[ctx: Button text]
en: Delete tab
tr_TR: Sekmeyi Sil

en: Delete this record to allow sending to this email address
tr_TR: Bu e-posta adresine gönderime izin vermek için bu kaydı silin

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Delete {0} item permanently?
tr_TR: {0} girişi kalıcı olarak silinsin mi?

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Delete {0} items permanently?
tr_TR: {0} öğesini kalıcı olarak sil?

en: Deleted
tr_TR: Silindi

en: Deleted DocType
tr_TR: Silinmiş DocType

en: Deleted Document
tr_TR: Silinmiş Belge

en: Deleted Documents
tr_TR: Silinen Belgeler

en: Deleted all documents successfully
tr_TR: Tüm belgeler başarıyla silindi

en: Deleting {0}
tr_TR: {0} Siliniyor

en: Deleting {0} records...
tr_TR: {0} Kayıt Siliniyor...

en: Deleting {0}...
tr_TR: Siliniyor {0}...

en: Delimiter must be a single character
tr_TR: Ayırıcı tek bir karakter olmalıdır

en: Delivery Status
tr_TR: Teslimat Durumu

en: Deny
tr_TR: Reddet

en: Department
tr_TR: Departman

en: Dependencies
tr_TR: Bağımlılıklar

en: Descendants Of
tr_TR: Aynı Kategoride

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Description for listing page, in plain text, only a couple of lines. (max 200 characters)
tr_TR: Listeleme sayfası için açıklama, düz metin olarak, sadece birkaç satır. (maksimum 200 karakter)

en: Designation
tr_TR: Ünvanı

en: Desk Access
tr_TR: ERP Erişimi

en: Desk Settings
tr_TR: Genel Ayarlar

en: Desk Theme
tr_TR: Tema

en: Details
tr_TR: Ayrıntılar

en: Different "States" this document can exist in. Like "Open", "Pending Approval" etc.
tr_TR: Bu belgenin bulunabileceği farklı "Durumlar". "Açık", "Onay Bekliyor" vb. gibi.

en: Digits
tr_TR: Rakamlar

en: Disable Auto Refresh
tr_TR: Otomatik Yenilemeyi Kapat

en: Disable Change Log Notification
tr_TR: Değişiklik Günlüğü Bildirimini Devre Dışı Bırak

en: Disable Comment Count
tr_TR: Yorum Sayısını Gösterme

en: Disable Count
tr_TR: Sayıyı Gösterme

en: Disable Document Sharing
tr_TR: Döküman Paylaşımını Devre Dışı Bırak

en: Disable Report
tr_TR: Raporu Kapat

en: Disable SMTP server authentication
tr_TR: SMTP sunucusu kimlik doğrulamasını devre dışı bırakın

en: Disable Sidebar Stats
tr_TR: Kenar Çubuğu İstatistiklerini Kapat

en: Disable Signup for your site
tr_TR: Siteniz için Kaydolmayı Devre Dışı Bırakın

en: Disable Standard Email Footer
tr_TR: Standart E-posta Alt Bilgisini Kapat

en: Disable System Update Notification
tr_TR: Sistem Güncelleme Bildirimini Devre Dışı Bırak

en: Disable Username/Password Login
tr_TR: Kullanıcı Adı/Şifre Girişini Devre Dışı Bırak

en: Disable signups
tr_TR: Yeni Kayıtlara İzin Verme

en: Disabled
tr_TR: Devre dışı

en: Disabled Auto Reply
tr_TR: Otomatik Yanıt Devre Dışı

en: Discard
tr_TR: Vazgeç

[ctx: Button in web form]
en: Discard
tr_TR: Vazgeç

en: Discard?
tr_TR: Vazgeç

en: Disclaimer: These indexes are suggested based on data and queries performed during this recording. These suggestions may or may not help.
tr_TR: Sorumluluk Reddi: Bu dizinler, bu kayıt sırasında gerçekleştirilen verilere ve sorgulara dayalı olarak önerilmektedir. Bu öneriler yardımcı olabilir veya olmayabilir.

en: Dismiss
tr_TR: Geç

[ctx: Stop showing the onboarding widget.]
en: Dismiss
tr_TR: Geç

en: Display
tr_TR: Görünüm

en: Divider
tr_TR: Ayırıcı

en: Do Not Create New User
tr_TR: Yeni Kullanıcı Oluşturmayın

en: Do not create new user if user with email does not exist in the system
tr_TR: E-postası olan kullanıcı sistemde mevcut değilse yeni kullanıcı oluşturmayın

en: Do you want to cancel all linked documents?
tr_TR: Bağlantılı tüm Dökümanları iptal etmek istiyor musunuz?

en: Doc Status
tr_TR: Belge Durumu

en: DocType
tr_TR: Belge Türü

en: DocType Action
tr_TR: DocType Aksiyonu

en: DocType Event
tr_TR: DocType Olayı

en: DocType Name
tr_TR: DocType Adı

en: DocType State
tr_TR: DocType Durumu

en: DocType View
tr_TR: DocType Görünümü

en: DocType can not be merged
tr_TR: DocType birleştirilemez

en: DocType can only be renamed by Administrator
tr_TR: DocType yalnızca Yönetici tarafından yeniden adlandırılabilir

en: DocType is a Table / Form in the application.
tr_TR: DocType uygulamadaki bir Tablo veya Formdur.

en: DocType must be Submittable for the selected Doc Event
tr_TR: DocType, seçilen Doc Event için Gönderilebilir olmalıdır

en: DocType must have atleast one field
tr_TR: DocType en az bir alana sahip olmalıdır

en: DocType on which this Workflow is applicable.
tr_TR: Bu İş Akışının geçerli olduğu DocType.

en: DocType required
tr_TR: DocType gerekli

en: DocType {0} does not exist.
tr_TR: DocType {0} mevcut değil.

en: DocType {} not found
tr_TR: DocType {} bulunamadı

en: DocType's name should not start or end with whitespace
tr_TR: DocType adı boşluk ile başlamamalı veya bitmemelidir

en: DocTypes can not be modified, please use {0} instead
tr_TR: DocType'lar değiştirilemez, lütfen bunun yerine {0} kullanın

en: Doctype
tr_TR: BelgeTipi

en: Doctype name is limited to {0} characters ({1})
tr_TR: Doctype adı {0} karakterleriyle sınırlıdır ({1})

en: Doctype required
tr_TR: DocType gerekli

en: Doctype with same route already exist. Please choose different title.
tr_TR: Aynı rotaya DocType türü zaten mevcut. Lütfen farklı bir başlık seçin.

en: Document
tr_TR: Belge

en: Document Actions
tr_TR: Belge Eylemleri

en: Document Follow
tr_TR: Belge Takibi

en: Document Linking
tr_TR: Belge Bağlama

en: Document Links
tr_TR: Döküman Bağlantıları

en: Document Name
tr_TR: Belge adı

en: Document Naming Rule
tr_TR: Belge Adlandırma Kuralı

en: Document Naming Rule Condition
tr_TR: Belge Adlandırma Kuralı Koşulu

en: Document Naming Settings
tr_TR: Belge Adlandırma Ayarları

en: Document Queued
tr_TR: Belge Kuyruğa Alındı

en: Document Restoration Summary
tr_TR: Belge Geri Yükleme Özeti

en: Document Saved
tr_TR: Belge Kaydedildi

en: Document Share
tr_TR: Döküman Paylaşımı

en: Document Share Key Expiry (in Days)
tr_TR: Belge Paylaşım Anahtarının Süresi (Gün)

en: Document Share Report
tr_TR: Belge Paylaşım Raporu

en: Document States
tr_TR: Belge Durumları

en: Document Status
tr_TR: Belge Durumu

en: Document Type
tr_TR: Belge Türü

en: Document Type is not importable
tr_TR: Belge Türü içe aktarılamıyor

en: Document Type is not submittable
tr_TR: Belge Türü gönderilebilir değil

en: Document Type to Track
tr_TR: İzlenecek Belge Türü

en: Document Type {0} has been repeated.
tr_TR: Belge Türü {0} tekrarlandı.

en: Document Types
tr_TR: Belge Türleri

en: Document Types (Select Permissions Only)
tr_TR: Belge Türleri (Yalnızca İzinleri Seçin)

en: Document has been cancelled
tr_TR: Belge iptal edildi

en: Document has been submitted
tr_TR: Belge Gönderildi

en: Document is in draft state
tr_TR: Belge taslak durumundadır

en: Document is only editable by users with role
tr_TR: Belge yalnızca role sahip kullanıcılar tarafından düzenlenebilir

en: Document renamed from {0} to {1}
tr_TR: Belgenin adı {0} değeri {1} olarak değiştirildi

en: Document type is required to create a dashboard chart
tr_TR: Pano grafiği oluşturmak için belge türü gereklidir

en: Document {0} Already Restored
tr_TR: Belge {0} Zaten Geri Yüklendi

en: Document {0} {1} does not exist
tr_TR: Belge {0} {1} mevcut değil

en: Documentation Link
tr_TR: Dökümantasyon Bağlantısı

en: Documentation URL
tr_TR: Dökümantasyon Bağlantısı

en: Documents
tr_TR: Dokümanlar

en: Documents restored successfully
tr_TR: Belgeler başarıyla geri yüklendi

en: Documents that failed to restore
tr_TR: Geri yüklenemeyen belgeler

en: Documents that were already restored
tr_TR: Belgeler zaten geri yüklenmiş

en: Domain Name
tr_TR: Etki Alanı Adı

en: Domain Settings
tr_TR: Etki Alanı Ayarları

en: Don't Override Status
tr_TR: Durumu Değiştirme

en: Don't Send Emails
tr_TR: E-Posta Gönderme

en: Don't have an account?
tr_TR: Hesabınız yok mu?

en: Done
tr_TR: Bitti

en: Download
tr_TR: İndir

[ctx: Export report]
en: Download
tr_TR: İndir

en: Download Backups
tr_TR: Yedekleri İndir

en: Download Data
tr_TR: Veriyi İndir

en: Download Files Backup
tr_TR: Dosya Yedeklerini İndir

en: Download Link
tr_TR: İndirme linki

en: Download PDF
tr_TR: PDF İndir

en: Download Report
tr_TR: Raporu İndir

en: Download Template
tr_TR: Şablonu İndir

en: Download Your Data
tr_TR: Verilerinizi İndirin

en: Dr
tr_TR: Borç

en: Draft
tr_TR: Taslak

en: Drag
tr_TR: Sürükle

en: Drag and drop files here or upload from
tr_TR: Dosyaları buraya sürükleyip bırakın veya şuradan yükleyin

en: Dropbox Settings
tr_TR: Dropbox Ayarları

en: Dropdowns
tr_TR: Açılır Menüler

en: Due Date
tr_TR: Termin Tarihi

en: Due Date Based On
tr_TR: Vade Tarihine göre

en: Duplicate
tr_TR: Kopyala

en: Duplicate Entry
tr_TR: Yinelenen Giriş

en: Duplicate Filter Name
tr_TR: Yinelenen Filtre Adı

en: Duplicate Name
tr_TR: Çoklu İsim

en: Duplicate Workspace
tr_TR: Çalışma Alanını Çoğalt

en: Duplicate current row
tr_TR: Geçerli satırı çoğalt

en: Duplicate of {0} named as {1} is created successfully
tr_TR: {1} olarak adlandırılan {0} kopyası başarıyla oluşturuldu

en: Duration
tr_TR: Süre

en: Dynamic Filters
tr_TR: Dinamik Filtreler

en: Dynamic Filters JSON
tr_TR: Dinamik JSON Filtreleri

en: Dynamic Filters Section
tr_TR: Dinamik Filtre Seçimi

en: Dynamic Link
tr_TR: Dinamik Bağlantı

en: Dynamic Report Filters
tr_TR: Dinamik Rapor Filtreleri

en: Dynamic Route
tr_TR: Dinamik Rota

en: Dynamic Template
tr_TR: Dinamik Şablon

en: Each document created in ERPNext can have a unique ID generated for it, using a prefix defined for it. Though each document has some prefix pre-configured, you can further customize it using tools like Naming Series Tool and Document Naming Rule.
tr_TR: ERPNext'te oluşturulan her belge, kendisi için tanımlanmış bir önek kullanılarak oluşturulan benzersiz bir kimliğe sahip olabilir. Her belgenin önceden yapılandırılmış bir öneki olmasına rağmen, Adlandırma Serisi Aracı ve Belge Adlandırma Kuralı gibi araçları kullanarak daha da özelleştirebilirsiniz.

en: Edit
tr_TR: Düzenle

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Edit
tr_TR: Düzenle

[ctx: Edit grid row]
en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Edit Auto Email Report Settings
tr_TR: Otomatik E-posta Raporu Ayarlarını Düzenle

en: Edit Custom HTML
tr_TR: HTML Kodunu Düzenle

en: Edit DocType
tr_TR: DocType Düzenle

[ctx: Button in list view menu]
en: Edit DocType
tr_TR: DocType Düzenle

en: Edit Existing
tr_TR: Düzenle

en: Edit Filters
tr_TR: Filtreleri Düzenle

en: Edit Format
tr_TR: Formatı Düzenle

en: Edit Full Form
tr_TR: Tam Sayfa Düzenle

en: Edit HTML
tr_TR: HTML Düzenle

en: Edit Heading
tr_TR: Başlığı Düzenle

en: Edit Print Format
tr_TR: Yazıcı Formatını Güncelle

en: Edit Profile
tr_TR: Profili Düzenle

en: Edit Properties
tr_TR: Özellikleri Düzenle

[ctx: Button in web form]
en: Edit Response
tr_TR: Yanıtı Düzenle

en: Edit Values
tr_TR: Değerleri Düzenle

en: Edit Workspace
tr_TR: Çalışma Alanını Düzenle

en: Edit mode
tr_TR: Düzenleme Modu

en: Edit to add content
tr_TR: İçerik eklemek için düzenle

[ctx: Button in web form]
en: Edit your response
tr_TR: Yanıtınızı düzenleyin

en: Edit your workflow visually using the Workflow Builder.
tr_TR: İş Akışı Oluşturucu'yu kullanarak iş akışınızı görsel olarak düzenleyin.

en: Edit {0}
tr_TR: {0} Düzenle

en: Editable Grid
tr_TR: Düzenlenebilir Tablo

en: Editing Row
tr_TR: Satır Düzenleme

en: Editing {0}
tr_TR: {0} Düzenleniyor

en: Eg. smsgateway.com/api/send_sms.cgi
tr_TR: Örn. smsgateway.com/api/send_sms.cgi

en: Either key or IP flag is required.
tr_TR: Anahtar veya IP bayrağı gereklidir.

en: Element Selector
tr_TR: Element Seçici

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Email Account
tr_TR: E-posta Hesabı

en: Email Account Disabled.
tr_TR: E-posta Hesabı Devre Dışı Bırakıldı.

en: Email Account Name
tr_TR: E-posta Hesap Adı

en: Email Account added multiple times
tr_TR: E-posta Hesabı birden fazla kez eklendi

en: Email Account not setup. Please create a new Email Account from Settings > Email Account
tr_TR: E-posta Hesabı ayarlanmamış. Lütfen Ayarlar > E-posta Hesabı bölümünden yeni bir E-posta Hesabı oluşturun

en: Email Address
tr_TR: E-posta Address

en: Email Address whose Google Contacts are to be synced.
tr_TR: Google Kişileri senkronize edilecek E-posta Adresi.

en: Email Addresses
tr_TR: E-posta Adresleri

en: Email Domain
tr_TR: E-posta Etki Alanı

en: Email Flag Queue
tr_TR: E-posta Bayrak Kuyruğu

en: Email Footer Address
tr_TR: E-posta Alt Bilgi Adresi

en: Email Group
tr_TR: E-posta Grubu

en: Email Group Member
tr_TR: E-posta Grubu Üyesi

en: Email ID
tr_TR: E-Posta ID

en: Email IDs
tr_TR: E-Posta ID'leri

en: Email Id
tr_TR: E-Posta ID

en: Email Inbox
tr_TR: E-posta Gelen Kutusu

en: Email Queue
tr_TR: E-posta Kuyruğu

en: Email Queue Recipient
tr_TR: E-posta Kuyruğu Alıcısı

en: Email Queue flushing aborted due to too many failures.
tr_TR: Çok fazla hata nedeniyle E-posta Kuyruğu temizleme işlemi iptal edildi.

en: Email Queue records.
tr_TR: E-posta Kuyruğu kayıtları.

en: Email Reply Help
tr_TR: E-posta Yanıtlama Yardımı

en: Email Retry Limit
tr_TR: E-posta Yeniden Deneme Limiti

en: Email Rule
tr_TR: E-posta Kuralı

en: Email Sent
tr_TR: E-posta Gönderildi

en: Email Sent At
tr_TR: E-posta Gönderim Zamanı

en: Email Settings
tr_TR: E-posta Ayarları

en: Email Signature
tr_TR: E-posta İmzası

en: Email Status
tr_TR: E-posta Durumu

en: Email Sync Option
tr_TR: E-posta Senkronizasyon Seçeneği

en: Email Template
tr_TR: E-Posta Şablonu

en: Email Threads on Assigned Document
tr_TR: Atanan Belgedeki Konuları E-postayla Gönder

en: Email To
tr_TR: E-posta Alıcısı

en: Email Unsubscribe
tr_TR: E-posta Aboneliğini İptal Et

en: Email has been marked as spam
tr_TR: E-posta spam olarak işaretlendi

en: Email has been moved to trash
tr_TR: E-posta çöp kutusuna taşındı

en: Email not sent to {0} (unsubscribed / disabled)
tr_TR: Gönderilmez Email {0} (devre dışı / üyelikten)

en: Email not verified with {0}
tr_TR: E-posta {0} ile doğrulanmadı

en: Emails
tr_TR: E-postalar

en: Emails are muted
tr_TR: E-postalar sessize alındı

en: Emails will be sent with next possible workflow actions
tr_TR: E-postalar bir sonraki olası iş akışı eylemleriyle birlikte gönderilecektir

en: Embed code copied
tr_TR: Gömülü kod kopyalandı

en: Empty column
tr_TR: Boş sütun

en: Enable
tr_TR: Etkinleştir

en: Enable Allow Auto Repeat for the doctype {0} in Customize Form
tr_TR: Formu Özelleştir'de {0} doctype için Otomatik Tekrara İzin Ver'i etkinleştirin

en: Enable Auto Reply
tr_TR: Otomatik Cevabı Etkinleştir

en: Enable Automatic Backup
tr_TR: Otomatik Yedeklemeyi Etkinleştir

en: Enable Automatic Linking in Documents
tr_TR: Belgelerde Otomatik Bağlamayı Etkinleştir

en: Enable Comments
tr_TR: Yorumları Etkinleştir

en: Enable Email Notification
tr_TR: E-posta Bildirimini Etkinleştir

en: Enable Email Notifications
tr_TR: E-posta Bildirimlerini Aç

en: Enable Google API in Google Settings.
tr_TR: Google Ayarları’nda Google API’yi etkinleştirin.

en: Enable Google indexing
tr_TR: Google indekslemeyi etkinleştir

en: Enable Incoming
tr_TR: Geleni Etkinleştir

en: Enable Onboarding
tr_TR: Modül Tanıtımını Aç

en: Enable Outgoing
tr_TR: Gideni Etkinleştir

en: Enable Password Policy
tr_TR: Şifre Politikasını Etkinleştir

en: Enable Prepared Report
tr_TR: Hazırlanan Raporu Etkinleştir

en: Enable Print Server
tr_TR: Yazdırma Sunucusunu Etkinleştir

en: Enable Push Notification Relay
tr_TR: Anlık Bildirim Gecikmesini Etkinleştir

en: Enable Raw Printing
tr_TR: Stil Olmadan Yazdır

en: Enable Report
tr_TR: Raporu Etkinleştir

en: Enable Scheduler
tr_TR: Zamanlayıcıyı Etkinleştir

en: Enable Security
tr_TR: Güvenliği Etkinleştir

en: Enable Social Login
tr_TR: Sosyal Medya ile Girişi Etkinleştir

en: Enable Social Sharing
tr_TR: Sosyal Medya Paylaşımını Etkinleştir

en: Enable Tracking Page Views
tr_TR: Sayfa Görüntülemelerini İzlemeyi Etkinleştir

en: Enable Two Factor Auth
tr_TR: 2 Adımlı Doğrulamayı Aç

en: Enable Website Tracking
tr_TR: Web Sitesi İzlemeyi Etkinleştir

en: Enable developer mode to create a standard Print Template
tr_TR: Standart bir Yazdırma Şablonu oluşturmak için geliştirici modunu etkinleştirin

en: Enable developer mode to create a standard Web Template
tr_TR: Standart bir Yazdırma Şablonu oluşturmak için geliştirici modunu etkinleştirin

en: Enable email notification for any comment or likes received on your Blog Post.
tr_TR: Blog Yazınıza gelen herhangi bir yorum veya beğeni için e-posta bildirimini etkinleştirin.

en: Enabled
tr_TR: Etkin

en: Enabled Scheduler
tr_TR: Zamanlayıcıyı Etkinleştir

en: Enabled email inbox for user {0}
tr_TR: {0} kullanıcısı için e-posta gelen kutusu etkinleştirildi

en: Enables Calendar and Gantt views.
tr_TR: Takvim ve Gantt görünümü aktif eder.

en: Enabling auto reply on an incoming email account will send automated replies to all the synchronized emails. Do you wish to continue?
tr_TR: Gelen bir e-posta hesabında otomatik yanıtı etkinleştirmek, senkronize edilen tüm e-postalara otomatik yanıtlar gönderecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Enabling this will register your site on a central relay server to send push notifications for all installed apps through Firebase Cloud Messaging. This server only stores user tokens and error logs, and no messages are saved.
tr_TR: Firebase Cloud Messaging aracılığıyla tüm yüklü uygulamalar için anında bildirimler göndermek üzere sitenizi merkezi bir geçiş sunucusuna kaydeder. Bu sunucu yalnızca kullanıcı belirteçlerini ve hata günlüklerini saklar ve hiçbir mesaj kaydedilmez.

en: Enabling this will register your site on a central relay server to send push notifications for all installed apps through Firebase Cloud Messaging. This server only stores user tokens and error logs, and no messages are saved.
tr_TR: Firebase Cloud Messaging aracılığıyla tüm yüklü uygulamalar için anında bildirimler göndermek üzere sitenizi merkezi bir geçiş sunucusuna kaydeder. Bu sunucu yalnızca kullanıcı belirteçlerini ve hata günlüklerini saklar ve hiçbir mesaj kaydedilmez.

en: Enabling this will submit documents in background
tr_TR: Etkinleştirilirse belgeler arka planda gönderilir.

en: Encrypt Backups
tr_TR: Yedeklemeleri Şifrele

en: Encryption key is in invalid format!
tr_TR: Şifreleme anahtarı geçersiz formatta!

en: Encryption key is invalid! Please check site_config.json
tr_TR: Şifreleme anahtarı geçersiz! Lütfen site_config.json dosyasını kontrol edin.

en: End Date
tr_TR: Bitiş Tarihi

en: End Date Field
tr_TR: Bitiş Tarihi Alanı

en: End Date cannot be before Start Date!
tr_TR: Bitiş Tarihi, Başlangıç Tarihi'nden önce olamaz!

en: Ended At
tr_TR: Bitiş

en: Endpoints
tr_TR: uç noktalar

en: Ends on
tr_TR: Bitiş

en: Energy Point Log
tr_TR: Personel Puanı Kayıtları

en: Energy Point Rule
tr_TR: Personel Puanı Kuralı

en: Energy Points
tr_TR: Personel Puanı

en: Enter Email Recipient(s)
tr_TR: E-Posta alıcılarını girin

en: Enter Form Type
tr_TR: Form Türünü Girin

[ctx: Title of prompt dialog]
en: Enter Value
tr_TR: Değeri Girin

en: Enter default value fields (keys) and values. If you add multiple values for a field, the first one will be picked. These defaults are also used to set "match" permission rules. To see list of fields, go to "Customize Form".
tr_TR: Varsayılan değer alanlarını (anahtarları) ve değerleri girin. Bir alan için birden çok değer eklerseniz, ilki seçilir. Bu varsayılanlar, "eşleşme" izin kurallarını ayarlamak için de kullanılır. Alanların listesini görmek için "Formu Özelleştir"e gidin.

en: Enter folder name
tr_TR: Klasör adını girin

en: Enter your password
tr_TR: Şifrenizi Girin

en: Entity Name
tr_TR: Kuruluş Adı

en: Entity Type
tr_TR: Varlık Türü

en: Equals
tr_TR: Eşittir

en: Error
tr_TR: Hata

[ctx: Title of error message in web form]
en: Error
tr_TR: Hata

en: Error Code: {0}
tr_TR: Hata Kodu: {0}

en: Error Log
tr_TR: Hata Günlüğü

en: Error Logs
tr_TR: Hata Günlükleri

en: Error Message
tr_TR: Hata Mesajı

en: Error connecting via IMAP/POP3: {e}
tr_TR: IMAP/POP3 üzerinden bağlanırken hata oluştu: {e}

en: Error connecting via SMTP: {e}
tr_TR: SMTP üzerinden bağlanırken hata oluştu: {e}

en: Error has occurred in {0}
tr_TR: {0} adresinde hata oluştu

en: Error in Client Script
tr_TR: İstemci Komut Dosyasında Hata

en: Error in Client Script.
tr_TR: İstemci Komut Dosyasında Hata.

en: Error in Header/Footer Script
tr_TR: Üstbilgi/Altbilgi Kodunda Hata

en: Error in Notification
tr_TR: Hata Bildirimi

en: Error while connecting to email account {0}
tr_TR: E-posta hesabına bağlanırken hata oluştu {0}

en: Error while evaluating Notification {0}. Please fix your template.
tr_TR: {0} Bildirim değerlendirilirken hata oluştu. Lütfen şablonunuzu düzeltin.

en: Error: Document has been modified after you have opened it
tr_TR: Hata: Döküman siz açtıktan sonra değiştirildi.

en: Errors
tr_TR: Hatalar

en: Event
tr_TR: Etkinlik

en: Event Category
tr_TR: Etkinlik Kategorisi

en: Event Frequency
tr_TR: Etkinlik Sıklığı

en: Event Participants
tr_TR: Etkinlik Katılımcıları

en: Event Reminders
tr_TR: Etkinlik Hatırlatıcıları

en: Event Synced with Google Calendar.
tr_TR: Etkinlik Google Takvim ile senkronize edildi.

en: Event Type
tr_TR: Etkinlik Türü

en: Events
tr_TR: Etkinlikler

en: Events in Today's Calendar
tr_TR: Bugünün Takvimindeki Etkinlikler

en: Every form in ERPNext has a standard set of fields. If you need to capture some information, but there is no standard Field available for it, you can insert Custom Field for it.
    
    Once custom fields are added, you can use them for reports and analytics charts as well.
tr_TR: ERPNext'teki her formun standart bir alan kümesi vardır. Bazı bilgileri yakalamanız gerekiyorsa ancak bunun için standart bir Alan yoksa, bunun için Özel Alan ekleyebilirsiniz.
    
    Özel alanlar eklendiğinde, bunları raporlar ve analiz grafikleri için de kullanabilirsiniz.

en: Everyone
tr_TR: Herkes

en: Ex: "colors": ["#d1d8dd", "#ff5858"]
tr_TR: Örneğin: "colors": ["#d1d8dd", "#ff5858"]

en: Example
tr_TR: Örnek

en: Example: "/desk"
tr_TR: Örnek: "/desk"

en: Example: 00001
tr_TR: Örnek: 00001

en: Example: Setting this to 24:00 will log out a user if they are not active for 24:00 hours.
tr_TR: Örnek: Bunu 24:00 olarak ayarlamak, 24:00 saat boyunca aktif olmayan bir kullanıcının oturumunu kapatır.

en: Excellent
tr_TR: Mükemmel

en: Execute
tr_TR: Çalıştır

en: Execute Console script
tr_TR: Konsol Betiğini Çalıştır

en: Executing...
tr_TR: Çalıştırılıyor...

en: Execution Time: {0} sec
tr_TR: Oluşturma Süresi: {0} sn

en: Executive
tr_TR: Yönetici

en: Expand
tr_TR: Genişlet

[ctx: Enlarge code field.]
en: Expand
tr_TR: Genişlet

en: Expand All
tr_TR: Tümünü Genişlet

en: Experimental
tr_TR: Deneysel

en: Expert
tr_TR: Uzman

en: Expired
tr_TR: Günü Geçmiş

en: Expires On
tr_TR: Sona Erme Tarihi

en: Expiry time of QR Code Image Page
tr_TR: QR Kod Resim Sayfasının Sona Erme Süresi

en: Export
tr_TR: Dışarı Aktar

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Export
tr_TR: Dışarı Aktar

en: Export Customizations
tr_TR: Özelleştirmeleri Dışarı Aktar

en: Export Data
tr_TR: Dışarı Aktar

en: Export Errored Rows
tr_TR: Hatalı Satırları Dışa Aktar

en: Export Import Log
tr_TR: İçeri ve Dışarı Aktarma Günlüğü

[ctx: Export report]
en: Export Report: {0}
tr_TR: Raporu Dışarı Aktar: {0}

en: Export Type
tr_TR: Dışa Aktarma Türü

en: Export all {0} rows?
tr_TR: Tüm {0} satırları dışarı aktarılacak?

en: Export as zip
tr_TR: Zip olarak dışa aktar

en: Export not allowed. You need {0} role to export.
tr_TR: İhracata izin verilmiyor. Vermek {0} rolü gerekir.

en: Export the data without any header notes and column descriptions
tr_TR: Verileri herhangi bir başlık notu ve sütun açıklaması olmadan dışa aktarın

en: Export without main header
tr_TR: Ana başlık olmadan dışa aktar

en: Export {0} records
tr_TR: {0} kayıtlarını dışa aktarın

en: Exported permissions will be force-synced on every migrate overriding any other customization.
tr_TR: Dışa aktarılan izinler, diğer tüm özelleştirmeleri geçersiz kılarak her geçişte zorla senkronize edilecektir.

en: Expose Recipients
tr_TR: Alıcıları Göster

en: Expression
tr_TR: İfade

en: Expression, Optional
tr_TR: İfade, İsteğe Bağlı

en: Fail
tr_TR: Başarısız

en: Failed
tr_TR: Başarısız Oldu

en: Failed Emails
tr_TR: Başarısız E-postalar

en: Failed Job Count
tr_TR: Başarısız İş Sayısı

en: Failed Jobs
tr_TR: Başarısız İşler

en: Failed Logins (Last 30 days)
tr_TR: Başarısız Girişler (Son 30 gün)

en: Failed Transactions
tr_TR: Başarısız İşlemler

en: Failed to aquire lock: {}. Lock may be held by another process.
tr_TR: Kilit alınamadı: {}. Kilit başka bir işlem tarafından tutuluyor olabilir.

en: Failed to change password.
tr_TR: Parola değiştirme başarısız oldu.

en: Failed to complete setup
tr_TR: Kurulum tamamlanamadı

en: Failed to connect to server
tr_TR: Sunucuya bağlanılamadı

en: Failed to delete {0} documents: {1}
tr_TR: {0} belge silinemedi: {1}

en: Failed to enable scheduler: {0}
tr_TR: Zamanlayıcı etkinleştirilemedi: {0}

en: Failed to evaluate conditions: {}
tr_TR: Koşullar değerlendirilemedi: {}

en: Failed to import virtual doctype {}, is controller file present?
tr_TR: Sanal belge türü {} içe aktarılamadı, denetleyici dosyası mevcut mu?

en: Failed to send email with subject:
tr_TR: Konuyu içeren e-posta gönderilemedi:

en: Failed to send notification email
tr_TR: Bildirim e-postası gönderilemedi

en: Failing Scheduled Jobs (last 7 days)
tr_TR: Başarısız Zamanlanmış İşler (Son 7 Gün)

en: Failure
tr_TR: Başarısız

en: Failure Rate
tr_TR: Başarısızlık Oranı

en: Fax
tr_TR: Faks

en: Feedback
tr_TR: Geri Bildirim

en: Fetch From
tr_TR: Şuradan Getir

en: Fetch on Save if Empty
tr_TR: Boşsa Kaydederken Getir

en: Fetching default Global Search documents.
tr_TR: Varsayılan Global Arama belgeleri getiriliyor.

en: Field
tr_TR: Alan

en: Field "route" is mandatory for Web Views
tr_TR: "Rota" alanı Web Görünümleri için zorunludur

en: Field "title" is mandatory if "Website Search Field" is set.
tr_TR: "Web Sitesi Arama Alanı" ayarlanmışsa "başlık" alanı zorunludur.

en: Field "value" is mandatory. Please specify value to be updated
tr_TR: "Değer" alanı zorunludur. Lütfen güncellenecek değeri belirtin

en: Field Description
tr_TR: Alan Açıklaması

en: Field Missing
tr_TR: Alan Eksik

en: Field Name
tr_TR: Alan Adı

en: Field Template
tr_TR: Alan Şablonu

en: Field To Check
tr_TR: Kontrol Edilecek Alan

en: Field Type
tr_TR: Alan Türü

en: Field not permitted in query
tr_TR: Alana sorguda izin verilmiyor

en: Field that represents the Workflow State of the transaction (if field is not present, a new hidden Custom Field will be created)
tr_TR: İşlemin İş Akışı Durumunu gösteren alan (alan mevcut değilse, gizli yeni bir Özel Alan oluşturulur)

en: Field to Track
tr_TR: Takip Edilecek Alan

en: Field {0} not found.
tr_TR: {0} alanı bulunamadı.

en: Fieldname
tr_TR: Alanadı

en: Fields
tr_TR: Alanlar

en: Fields separated by comma (,) will be included in the "Search By" list of Search dialog box
tr_TR: Virgülle ayrılmış alanlar, arama çubuğunda "Arama Ölçütü" listesine eklenir.

en: Fieldtype
tr_TR: AlanTipi

en: File
tr_TR: Dosya

en: File '{0}' not found
tr_TR: <b>{0}</b> İsimli Dosya Bulunamadı

en: File Backup
tr_TR: Dosya Yedeği

en: File Information
tr_TR: Dosya Bilgisi

en: File Manager
tr_TR: Dosya Yöneticisi

en: File Name
tr_TR: Dosya İsmi

en: File Size
tr_TR: Dosya Boyutu

en: File Storage
tr_TR: Dosya Depolama

en: File Type
tr_TR: Dosya Türü

en: File URL
tr_TR: Dosya Adresi

en: File backup is ready
tr_TR: Dosya yedeklemesi hazır

en: File name cannot have {0}
tr_TR: Dosya adı {0} olamaz

en: File not attached
tr_TR: Dosya eklenmedi

en: File size exceeded the maximum allowed size of {0} MB
tr_TR: Dosya boyutu izin verilen maksimum boyutu aştı {0} MB

en: File too big
tr_TR: Dosya boyutu çok büyük

en: File type of {0} is not allowed
tr_TR: {0} dosya türüne izin verilmiyor

en: File {0} does not exist
tr_TR: {0} dosyası mevcut değil

en: Files
tr_TR: Dosyalar

en: Filter
tr_TR: Filtre

en: Filter By
tr_TR: Filtre

en: Filter Data
tr_TR: Veri Filtresi

en: Filter List
tr_TR: Filtre Listesi

en: Filter Meta
tr_TR: Veri Filtresi

en: Filter Name
tr_TR: Filtre Adı

en: Filter Values
tr_TR: Filtre Değerleri

en: Filter must have 4 values (doctype, fieldname, operator, value): {0}
tr_TR: Filtre 4 değere sahip olmalıdır (doctype, fieldname, operator, value): {0}

en: Filter...
tr_TR: Filtre...

en: Filtered By
tr_TR: Filtre

en: Filtered Records
tr_TR: Filtrelenmiş Kayıtlar

en: Filtered by "{0}"
tr_TR: Filtreleyen "{0}"

en: Filters
tr_TR: Filtreler

en: Filters Configuration
tr_TR: Filtre Yapılandırması

en: Filters Display
tr_TR: Filtre Ekranı

en: Filters JSON
tr_TR: JSON Filtreleri

en: Filters Section
tr_TR: Filtre Seçimi

en: Filters applied for {0}
tr_TR: Filtreler {0} için Uygulandı

en: Filters saved
tr_TR: Filtreler kaydedildi

en: Filters {0}
tr_TR: Filtreler {0}

en: Filters:
tr_TR: Filtreler:

en: Finished
tr_TR: Bitti

en: Finished At
tr_TR: Bitiş Zamanı

en: First Day of the Week
tr_TR: Hafta Başlangıcı

en: First Name
tr_TR: Adı

en: Float
tr_TR: Ondalık

en: Float Precision
tr_TR: Ondalık Yuvarlama

en: Folder Name
tr_TR: Klasör Adı

en: Folder name should not include '/' (slash)
tr_TR: Klasör adı '/' (eğik çizgi) içermemelidir

en: Folder {0} is not empty
tr_TR: {0} klasörü boş değil

en: Follow
tr_TR: Takip Et

en: Followed by
tr_TR: Takip Eden

en: Following Report Filters have missing values:
tr_TR: Aşağıdaki Rapor Filtrelerindeki değerler eksik:

en: Following fields are missing:
tr_TR: Aşağıdaki alanlar eksik:

en: Following fields have invalid values:
tr_TR: Aşağıdaki alanlarda geçersiz değerler bulunmaktadır:

en: Following fields have missing values
tr_TR: Aşağıdaki alanlarda eksik değerler bulunuyor

en: Following fields have missing values:
tr_TR: Aşağıdaki alanlarda eksik değerler bulunmaktadır:

en: Following links are broken in the email content: {0}
tr_TR: E-posta içeriğinde aşağıdaki bağlantılar bozuk: {0}

en: Font
tr_TR: Yazı Tipi

en: Font Properties
tr_TR: Yazı Tipi Özellikleri

en: Font Size
tr_TR: Yazı Boyutu

en: Fonts
tr_TR: Yazı Tipleri

en: Footer
tr_TR: Alt Bilgi

en: Footer "Powered By"
tr_TR: Alt Bilgi "Tarafından desteklenmektedir"

en: Footer Content
tr_TR: Footer İçeriği

en: Footer Image
tr_TR: Alt Bilgi Resmi

en: For Document Event
tr_TR: Belge Olayı

en: For Document Type
tr_TR: Belge Türü İçin

en: For Example: {} Open
tr_TR: Örnek: {} Aktif

en: For Links, enter the DocType as range.
    For Select, enter list of Options, each on a new line.
tr_TR: For Select, enter list of Options, each on a new line.
    Seçim için, her bir satıra bir seçenek olacak şekilde listeyi girin.

en: For User
tr_TR: Kullanıcı

en: For comparison, use >5, <10 or =324. For ranges, use 5:10 (for values between 5 & 10).
tr_TR: Karşılaştırmak için >5, <10 veya =324 kullanın. Örneğin 5-10 arasındaki değerleri göstermek için, 5:10 kullanın.

en: For example: If you want to include the document ID, use {0}
tr_TR: Örnek: Belge kimliğini eklemek istiyorsanız {0} kullanın

en: For example: {} Open
tr_TR: Örnek: {} Aktif

en: For more information, <a class="text-muted" href="https://erpnext.com/docs/user/manual/en/setting-up/email/linking-emails-to-document">click here</a>.
tr_TR: Daha Fazla Bilgi İçin, <a class="text-muted" href="https://erpnext.com/docs/user/manual/en/setting-up/email/linking-emails-to-document">Tıklayın</a>.

en: For more information, {0}.
tr_TR: Daha fazla bilgi için, {0}.

en: For multiple addresses, enter the address on different line. e.g. test@test.com ⏎ test1@test.com
tr_TR: Birden fazla adres için adresi farklı satırlara girin. örneğin test@test.com ⏎ test1@test.com

en: Force
tr_TR: Zorla

en: Force Re-route to Default View
tr_TR: Varsayılan Görünüme Yeniden Yönlendirmeyi Zorla

en: Force Stop job
tr_TR: İşi Durdurmaya Zorla

en: Force User to Reset Password
tr_TR: Kullanıcıyı Şifresini Değiştirmesi İçin Zorla

en: Force Web Capture Mode for Uploads
tr_TR: Yüklemeler İçin Web Yakalama Modunu Zorla

en: Forgot Password?
tr_TR: Şifremi Unuttum

en: Form Settings
tr_TR: Form Ayarları

en: Format
tr_TR: Biçim

en: Forward To Email Address
tr_TR: E-posta Adresine Yönlendir

en: Frappe
tr_TR: ERP

en: Frappe Light
tr_TR: Açık Tema

en: Frappe Support
tr_TR: Frappe Desteği

[ctx: Image Cropper]
en: Free
tr_TR: Ücretsiz

en: Frequency
tr_TR: Frekans

en: Friday
tr_TR: Cuma

en: From
tr_TR: itibaren

en: From Date
tr_TR: Başlama Tarihi

en: From Date Field
tr_TR: Başlangıç Tarihi Alanı

en: From Document Type
tr_TR: Belge Türü

en: From Full Name
tr_TR: Gönderenin Tam İsmi

en: From User
tr_TR: Kullanıcıdan

en: Full
tr_TR: Tam

en: Full Name
tr_TR: Tam Adı

en: Full Page
tr_TR: Tam Sayfa

en: Function
tr_TR: Fonksiyon

en: Function {0} is not whitelisted.
tr_TR: {0} fonksiyonu beyaz listeye eklenmemiş.

en: Further nodes can be only created under 'Group' type nodes
tr_TR: Ek kısımlar ancak 'Grup' tipi kısımlar altında oluşturulabilir

en: GMail
tr_TR: Gmail

en: Gantt View
tr_TR: Gantt Görünümü

en: Gender
tr_TR: Cinsiyeti

en: General
tr_TR: Genel

en: Generate Custom Reports
tr_TR: Özel Raporlar Oluşturun

en: Generate Keys
tr_TR: Anahtar Oluştur

en: Generate New Report
tr_TR: Yeni Rapor Oluştur

en: Generate Random Password
tr_TR: Rastgele Şifre Oluştur

en: Get Alerts for Today
tr_TR: Bugün için Uyarıları Alın

en: Get Backup Encryption Key
tr_TR: Yedekleme Şifreleme Anahtarını Getir

en: Get Fields
tr_TR: Alanları Getir

en: Get Items
tr_TR: Ürünleri Getir

en: Get a preview of generated names with a series.
tr_TR: Yeni isimlendirme serisinin önizlemesini buradan görebilirsiniz.

en: Get more insights with
tr_TR: İle daha fazla grafik edinin

en: Get notified when an email is received on any of the documents assigned to you.
tr_TR: Size atanan belgelerden herhangi biriyle ilgili bir e-posta alındığında bildirim alın.

en: Get your globally recognized avatar from Gravatar.com
tr_TR: Gravatar'dan dünya çapında tanınan avatarınızı edinin

en: Global Search DocType
tr_TR: Genel DocType Araması

en: Global Search Settings
tr_TR: Genel Arama Ayarları

en: Global Shortcuts
tr_TR: Genel Kısayollar

en: Global Unsubscribe
tr_TR: Genel E-posta Aboneliğini İptal Et

en: Go
tr_TR: Git

en: Go Back
tr_TR: Geri Dön

en: Go to Notification Settings List
tr_TR: Bildirim Ayarları Listesine Git

en: Go to Page
tr_TR: Sayfaya Git

en: Go to Workflow
tr_TR: İş Akışına Git

en: Go to Workspace
tr_TR: Çalışma Alanına Git

en: Go to next record
tr_TR: Sonraki kayda git

en: Go to previous record
tr_TR: Önceki kayda git

en: Go to the document
tr_TR: Belgeye git

en: Go to this URL after completing the form
tr_TR: Formu doldurduktan sonra bu URL'ye gidin

en: Go to {0}
tr_TR: {0} Sayfasına Git

en: Go to {0} List
tr_TR: {0} Listesine Git

en: Go to {0} Page
tr_TR: {0} Sayfasına Git

en: Goal
tr_TR: Hedef

en: Google Analytics ID
tr_TR: Google Analytics Kimliği

en: Google Calendar
tr_TR: Google Takvim

en: Google Calendar - Contact / email not found. Did not add attendee for -<br>{0}
tr_TR: Google Takvim - Kişi / e-posta bulunamadı. Katılımcı eklenmedi -<br>{0}

en: Google Calendar - Could not create Calendar for {0}, error code {1}.
tr_TR: Google Takvim - Etkinlik {0} Google Takvim'den silinemedi, hata kodu {1}.

en: Google Calendar - Could not delete Event {0} from Google Calendar, error code {1}.
tr_TR: Google Takvim - Etkinlik {0} Google Takvim'den silinemedi, hata kodu {1}.

en: Google Calendar - Could not fetch event from Google Calendar, error code {0}.
tr_TR: Google Takvim - Google Takvim'den etkinlik alınamadı, hata kodu {0}.

en: Google Calendar - Could not insert contact in Google Contacts {0}, error code {1}.
tr_TR: Google Takvim - Etkinlik {0} Google Takvim'den silinemedi, hata kodu {1}.

en: Google Calendar - Could not insert event in Google Calendar {0}, error code {1}.
tr_TR: Google Takvim - Etkinlik {0} Google Takvim'den silinemedi, hata kodu {1}.

en: Google Calendar - Could not update Event {0} in Google Calendar, error code {1}.
tr_TR: Google Takvim - Google Takvim'den etkinlik alınamadı, hata kodu {0}.

en: Google Calendar Event ID
tr_TR: Google Takvim Etkinlik Kimliği

en: Google Calendar ID
tr_TR: Google Takvim Etkinlik Kimliği

en: Google Calendar has been configured.
tr_TR: Google Takvim yapılandırıldı.

en: Google Contacts
tr_TR: Google Kişiler

en: Google Contacts - Could not sync contacts from Google Contacts {0}, error code {1}.
tr_TR: Google Kişiler - Google Kişiler'den kişiler senkronize edilemedi {0}, hata kodu {1}.

en: Google Contacts - Could not update contact in Google Contacts {0}, error code {1}.
tr_TR: Google Kişiler - Google Kişiler'den kişiler senkronize edilemedi {0}, hata kodu {1}.

en: Google Drive - Could not create folder in Google Drive - Error Code {0}
tr_TR: Google Drive - Google Drive'da klasör oluşturulamadı - Hata Kodu {0}

en: Google Drive - Could not find folder in Google Drive - Error Code {0}
tr_TR: Google Drive - Google Drive'da klasör bulunamadı - Hata Kodu {0}

en: Google Drive - Could not locate - {0}
tr_TR: Google Drive - Bulunamadı - {0}

en: Google Drive Backup Successful.
tr_TR: Google Drive Yedekleme Başarılı.

en: Google Drive Picker
tr_TR: Google Drive Seçici

en: Google Drive Picker Enabled
tr_TR: Google Drive Seçici Etkinleştirildi

en: Google Font
tr_TR: Google Yazı Tipi

en: Google Meet Link
tr_TR: Google Meet Bağlantısı

en: Google Services
tr_TR: Google Servisleri

en: Google Settings
tr_TR: Google Ayarları

en: Google Sheets URL is invalid or not publicly accessible.
tr_TR: Google E-Tablolar URL'si geçersiz veya herkes tarafından erişilebilir değil.

en: Google Sheets URL must end with "gid={number}". Copy and paste the URL from the browser address bar and try again.
tr_TR: Google E-Tablolar URL'si "gid={number}" ile bitmelidir. URL'yi tarayıcı adres çubuğundan kopyalayıp yapıştırın ve tekrar deneyin.

en: Google Snippet Preview
tr_TR: Google Snippet Önizlemesi

en: Graph
tr_TR: Grafik

en: Gray
tr_TR: Gri

en: Green
tr_TR: Yeşil

en: Grid Shortcuts
tr_TR: Izgara Kısayolları

en: Group
tr_TR: Grup

en: Group By
tr_TR: Gruplama Ölçütü

en: Group By Based On
tr_TR: Gruplandırma Referansı

en: Group By Type
tr_TR: Türe Göre Gruplandır

en: Group By field is required to create a dashboard chart
tr_TR: Pano grafiği oluşturmak için Grupla alanı gereklidir

en: Group Node
tr_TR: Grup Düğümü

en: Group your custom doctypes under modules
tr_TR: Özel DocType'larınızı modüller altında gruplandırın

en: Half
tr_TR: Yarım

en: Half Yearly
tr_TR: Yarım Yıllık

en: Half-yearly
tr_TR: 6 Aylık

en: Handled Emails
tr_TR: İşlenen E-postalar

en: Has Role
tr_TR: Rol

en: Has Web View
tr_TR: Web Görünümü Var

en: Have an account? Login
tr_TR: Hesabınız Varsa Giriş Yapın

en: Header
tr_TR: Başlık

en: Header HTML
tr_TR: Başlık HTML

en: Heading
tr_TR: Başlık

en: Heatmap
tr_TR: Isı Haritası

en: Hello
tr_TR: Merhaba

en: Help
tr_TR: Yardım

en: Help Article
tr_TR: Yardım Maddesi

en: Help Articles
tr_TR: Yardım Makaleleri

en: Help Category
tr_TR: Yardım Kategorisi

en: Help Dropdown
tr_TR: Yardım Menüsü

en: Help on Search
tr_TR: Arama Yardımı

en: Help: To link to another record in the system, use "/app/note/[Note Name]" as the Link URL. (don't use "http://")
tr_TR: Sistemdeki başka bir kayda bağlanmak için Bağlantı URL'si olarak "/app/note/[Not Adı]" kullanın. ("http://" kullanmayın)

en: Helpful
tr_TR: Faydalı

en: Hi {0}
tr_TR: Merhaba {0}

en: Hidden
tr_TR: Gizli

en: Hide
tr_TR: Gizle

en: Hide Border
tr_TR: Kenarları Gizle

en: Hide Copy
tr_TR: Kopyayı Gizle

en: Hide Custom DocTypes and Reports
tr_TR: Özel DocType ve Raporları Gizle

en: Hide Error
tr_TR: Hatayı Gizle

en: Hide Login
tr_TR: Kullanıcı Girişini Gizle

en: Hide Preview
tr_TR: Önizlemeyi Gizle

en: Hide Saved
tr_TR: Kaydedilenleri Gizle

en: Hide Seconds
tr_TR: Saniyeleri Gizle

en: Hide Standard Menu
tr_TR: Standart Menüyü Gizle

en: Hide Tags
tr_TR: Etiketleri Gizle

en: Hide Weekends
tr_TR: Hafta Sonlarını Gizle

en: Hide Workspace
tr_TR: Çalışma Alanını Gizle

en: Hide details
tr_TR: Detayları gizle

en: Hide footer in auto email reports
tr_TR: Otomatik E-posta Raporlarında Alt Bilgiyi Gizle

en: High
tr_TR: Yüksek

en: Higher priority rule will be applied first
tr_TR: Daha yüksek öncelikli kural önce uygulanacaktır

en: Highlight
tr_TR: Vurgulama

en: Hint: Include symbols, numbers and capital letters in the password
tr_TR: İpucu: Parolaya semboller, sayılar ve büyük harfler ekleyin.

en: Home
tr_TR: Ana Sayfa

en: Home Page
tr_TR: Ana Sayfa

en: Home Settings
tr_TR: Ana Sayfa Ayarları

en: Home/Test Folder 1
tr_TR: Ana Sayfa/Test Klasörü 1

en: Hourly
tr_TR: Saatlik

en: Hourly Long
tr_TR: Saatlik Uzun

en: Hourly rate limit for generating password reset links
tr_TR: Şifre sıfırlama bağlantıları oluşturmak için saatlik limit.

en: How should this currency be formatted? If not set, will use system defaults
tr_TR: Bu para birimi nasıl biçimlendirilmelidir? Ayarlanmamışsa, sistem varsayılanlarını kullanacaktır

en: IMAP Details
tr_TR: IMAP Ayrıntıları

en: IMAP Folder
tr_TR: IMAP Klasörü

en: IP Address
tr_TR: IP Adresi

en: Icon
tr_TR: Simge

en: Identity Details
tr_TR: Kimlik Bilgileri

en: If Apply Strict User Permission is checked and User Permission is defined for a DocType for a User, then all the documents where value of the link is blank, will not be shown to that User
tr_TR: Kısıtlı Kullanıcı İzni Uygula işaretliyse ve kullanıcıya bir DocType için Kullanıcı İzni tanımlanmışsa, bağlantının değerinin boş olduğu tüm belgeler o Kullanıcıya gösterilmeyecektir.

en: If Checked workflow status will not override status in list view
tr_TR: İşaretliyse iş akışı durumu liste görünümündeki durumu geçersiz kılmaz

en: If Owner
tr_TR: Sahibiyle

en: If a Role does not have access at Level 0, then higher levels are meaningless.
tr_TR: Eğer bir Rol Seviye 0'da erişime sahip değilse, daha yüksek seviyelerin bir anlamı yoktur.

en: If checked, all other workflows become inactive.
tr_TR: İşaretlenirse, diğer tüm iş akışları devre dışı kalır.

en: If checked, negative numeric values of Currency, Quantity or Count would be shown as positive
tr_TR: İşaretlenirse, Para Birimi, Miktar veya Sayım'ın negatif sayısal değerleri pozitif olarak gösterilir.

en: If checked, users will not see the Confirm Access dialog.
tr_TR: İşaretlendiğinde, kullanıcılar Erişimi Onayla iletişim kutusunu görmez.

en: If disabled, this role will be removed from all users.
tr_TR: Devre dışı bırakılırsa, bu rol tüm kullanıcılardan kaldırılacaktır.

en: If enabled,  user can login from any IP Address using Two Factor Auth, this can also be set for all users in System Settings
tr_TR: Etkinleştirilirse, kullanıcı İki Faktörlü Kimlik Doğrulama kullanarak herhangi bir IP Adresinden oturum açabilir, bu aynı zamanda Sistem Ayarları'nda tüm kullanıcılar için de ayarlanabilir

en: If enabled, all users can login from any IP Address using Two Factor Auth. This can also be set only for specific user(s) in User Page
tr_TR: Kullanıcı İki Faktörlü Kimlik Doğrulama kullanarak herhangi bir IP Adresinden oturum açabilir, bu aynı zamanda Sistem Ayarları'nda tüm kullanıcılar için de ayarlanabilir

en: If enabled, changes to the document are tracked and shown in timeline
tr_TR: Belgede yapılan değişiklikler izlenir ve zaman akışında gösterilir.

en: If enabled, document views are tracked, this can happen multiple times
tr_TR: Belge görüntülenmeleri izlenir, birden çok kez olabilir.

en: If enabled, the document is marked as seen, the first time a user opens it
tr_TR: Kullanıcı belgeyi ilk açtığında belge görüldü olarak işaretlenir.

en: If enabled, the notification will show up in the notifications dropdown on the top right corner of the navigation bar.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde bildirim, gezinme çubuğunun sağ üst köşesindeki bildirimler açılır menüsünde gösterilir.

en: If enabled, the password strength will be enforced based on the Minimum Password Score value. A value of 2 being medium strong and 4 being very strong.
tr_TR: Şifre Zorluğu Minimum Şifre Puanı değerine göre zorlanacaktır. 2 değeri orta güçlü ve 4 değeri çok güçlü anlamına gelir.

en: If enabled, users who login from Restricted IP Address, won't be prompted for Two Factor Auth
tr_TR: Etkinleştirilirse, Sınırlı IP Adresinden oturum açan kullanıcılardan İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması istenmeyecektir

en: If enabled, users will be notified every time they login. If not enabled, users will only be notified once.
tr_TR: Etkinleştirilirse, kullanıcılar her oturum açtıklarında bilgilendirilir. Etkinleştirilmezse, kullanıcılar yalnızca bir kez bilgilendirilir.

en: If left empty, the default workspace will be the last visited workspace
tr_TR: Boş bırakılırsa, varsayılan çalışma alanı en son ziyaret edilen çalışma alanı olacaktır

en: If non standard port (e.g. 587)
tr_TR: Standart olmayan bağlantı noktası ise (örn. 587)

en: If non standard port (e.g. 587). If on Google Cloud, try port 2525.
tr_TR: Standart olmayan bağlantı noktasıysa (ör. 587). Google Cloud üzerindeyse 2525 numaralı bağlantı noktasını deneyin.

en: If non-standard port (e.g. POP3: 995/110, IMAP: 993/143)
tr_TR: Standart olmayan bağlantı noktası ise (ör. POP3: 995/110, IMAP: 993/143)

en: If not set, the currency precision will depend on number format
tr_TR: Eğer belirtilmezse, döviz yuvarlaması sayı formatına göre yapılacak.

en: If set, only user with these roles can access this chart. If not set, DocType or Report permissions will be used.
tr_TR: Yalnızca bu rollere sahip kullanıcılar bu grafiğe erişebilir. Ayarlanmazsa, DocType veya Rapor izinleri kullanılır.

en: If the condition is satisfied user will be rewarded with the points. eg. doc.status == 'Closed'
tr_TR: Koşul yerine getirilirse kullanıcı puanlarla ödüllendirilecektir. örn. doc.status == 'Closed'

en: If the user has any role checked, then the user becomes a "System User". "System User" has access to the desktop
tr_TR: Kullanıcının herhangi bir rolü işaretlenmişse, kullanıcı "Sistem Kullanıcısı" olur. "Sistem Kullanıcısı" masaüstüne erişebilir

en: If these instructions where not helpful, please add in your suggestions on GitHub Issues.
tr_TR: Eğer bu talimatlar yardımcı olmadıysa lütfen GitHub Sorunları'na önerilerinizi ekleyin.

en: If unchecked, the value will always be re-fetched on save.
tr_TR: İşaretlenmezse, değer her zaman kaydetme sırasında yeniden getirilecektir.

en: If user is the owner
tr_TR: Kullanıcı Sahibiyse

en: If you are updating, please select "Overwrite" else existing rows will not be deleted.
tr_TR: Güncelleme yapıyorsanız lütfen "Üzerine Yaz" seçeneğini seçin, aksi takdirde mevcut satırlar silinmeyecektir.

en: If you are uploading new records, "Naming Series" becomes mandatory, if present.
tr_TR: Yeni kayıt yüklüyorsanız, varsa "İsimlendirme Serisi" zorunlu hale gelir.

en: If you are uploading new records, leave the "name" (ID) column blank.
tr_TR: Yeni kayıt yüklüyorsanız "isim" (ID) sütununu boş bırakın.

en: If you have recently restored the site you may need to copy the site config contaning original Encryption Key.
tr_TR: Siteyi yakın zamanda geri yüklediyseniz, orijinal Şifreleme Anahtarını içeren site yapılandırmasını kopyalamanız gerekebilir.

en: If you just want to customize for your site, use {0} instead.
tr_TR: Sadece form düzenlemek istiyorsanız, {0} modülünü kullanın.

en: If you set this, this Item will come in a drop-down under the selected parent.
tr_TR: Bunu ayarlarsanız bu Öğe, seçili üst öğenin altında açılır bir menüde gelir.

en: If you think this is unauthorized, please change the Administrator password.
tr_TR: Eğer bunun yetkisiz olduğunu düşünüyorsanız lütfen Yönetici şifresini değiştirin.

en: If your data is in HTML, please copy paste the exact HTML code with the tags.
tr_TR: Eğer verileriniz HTML formatında ise lütfen etiketleriyle birlikte tam HTML kodunu kopyalayıp yapıştırın.

en: Ignore User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinlerini Yoksay

en: Ignore XSS Filter
tr_TR: XSS Filtresini Yoksay

en: Ignore attachments over this size
tr_TR: Bu boyuttan büyük ekleri yoksay

en: Ignored Apps
tr_TR: Yoksayılan Uygulamalar

en: Illegal SQL Query
tr_TR: Geçersiz SQL Sorgusu

en: Illegal template
tr_TR: Geçersiz Şablon

en: Image
tr_TR: Resim

en: Image Field
tr_TR: Resim Alanı

en: Image Height
tr_TR: Resim Yüksekliği

en: Image View
tr_TR: Resim Görünümü

en: Image Width
tr_TR: Resim Genişliği

en: Image field must be a valid fieldname
tr_TR: Resim alanı geçerli bir alan adı olmalıdır

en: Image field must be of type Attach Image
tr_TR: Resim alanı iliştirilen resim türünde olmalıdır

en: Image link '{0}' is not valid
tr_TR: Resim bağlantısı '{0}' geçerli değil

en: Image optimized
tr_TR: Resim optimize edildi

en: Image: Corrupted Data Stream
tr_TR: Resim: Bozuk Veri Akışı

en: Images
tr_TR: Resimler

en: Implement `clear_old_logs` method to enable auto error clearing.
tr_TR: Otomatik hata temizlemeyi etkinleştirmek için 'clear_old_logs' yöntemini uygulayın.

en: Import
tr_TR: İçe Aktar

[ctx: Button in list view menu]
en: Import
tr_TR: İçe Aktar

en: Import Data
tr_TR: Verileri İçe Aktar

en: Import Email From
tr_TR: E-postayı İçe Aktar

en: Import File
tr_TR: Dosyayı İçe Aktar

en: Import File Errors and Warnings
tr_TR: Dosya Hatalarını ve Uyarılarını İçe Aktar

en: Import Log
tr_TR: Günlüğü İçe Aktar

en: Import Log Preview
tr_TR: İçe Aktarma Günlüğü Önizlemesi

en: Import Preview
tr_TR: İçe Aktarma Önizlemesi

en: Import Progress
tr_TR: İçeri Aktarma İlerlemesi

en: Import Subscribers
tr_TR: Aboneleri İçe Aktar

en: Import Type
tr_TR: İçe Aktarma Türü

en: Import Warnings
tr_TR: İçeri Aktarma Uyarıları

en: Import Zip
tr_TR: Zip Yükle

en: Import from Google Sheets
tr_TR: Google E-Tablolar'dan içe aktar

en: Import template should be of type .csv, .xlsx or .xls
tr_TR: İçe aktarma şablonu .csv, .xlsx veya .xls türünde olmalıdır

en: Import template should contain a Header and atleast one row.
tr_TR: İçe aktarma şablonu bir Başlık ve en az bir satır içermelidir.

en: Import timed out, please re-try.
tr_TR: İçe aktarma zaman aşımına uğradı, lütfen tekrar deneyin.

en: Importing {0} is not allowed.
tr_TR: {0} türünün içe aktarılmasına izin verilmiyor.

en: Importing {0} of {1}
tr_TR: {1} içinden {0} içe aktar

en: In
tr_TR: İçerir

en: In Days
tr_TR: Günde

en: In ERPNext, you can add your Employees as Users, and give them restricted access. Tools like Role Permission and User Permission allow you to define rules which give restricted access to the user to masters and transactions.
tr_TR: ERPNext'te Personellerinizi Kullanıcı olarak ekleyebilir ve onlara kısıtlı erişim verebilirsiniz. Rol İzni ve Kullanıcı İzni gibi araçlar, kullanıcıya ana bilgisayarlara ve işlemlere kısıtlı erişim veren kuralları tanımlamanıza olanak tanır.

en: In Filter
tr_TR: Filtre

en: In Global Search
tr_TR: Genel Arama

en: In List Filter
tr_TR: Liste Filtresinde

en: In List View
tr_TR: Liste Görünümünde Göster

en: In Preview
tr_TR: Önizleme

en: In Progress
tr_TR: Devam ediyor

en: In Read Only Mode
tr_TR: Salt Okunur Modunda

en: In Standard Filter
tr_TR: Standart Filtre

en: In each module, you will find a host of single-click reports, ranging from financial statements to sales and purchase analytics and stock tracking reports. If a required new report is not available out-of-the-box, you can create custom reports in ERPNext by pulling values from the same multiple ERPNext tables.
tr_TR: Her modülde, finansal tablolardan satış ve satın alma analizlerine ve stok izleme raporlarına kadar tek tıklamayla kullanılabilen bir dizi rapor bulacaksınız. Gerekli yeni bir rapor kullanıma hazır değilse, ERPNext'te aynı birden fazla ERPNext tablosundan değerleri çekerek özel raporlar oluşturabilirsiniz.

en: In points. Default is 9.
tr_TR: Points ölçü birimini kullanılır. Varsayılan 9'dur.

en: In seconds
tr_TR: Saniye

en: Inactive
tr_TR: Pasif

en: Inavlid Values
tr_TR: Geçersiz Değerler

en: Inbox
tr_TR: Gelen Kutusu

en: Inbox User
tr_TR: Gelen Kutusu Kullanıcısı

en: Inbox View
tr_TR: Gelen Kutusu Görünümü

en: Include Search in Top Bar
tr_TR: Aramayı Üst Çubuğa Dahil Et

en: Include Theme from Apps
tr_TR: Uygulamalardan Temayı Dahil Et

en: Include Web View Link in Email
tr_TR: Web Görünümü Bağlantısını E-postaya Ekle

en: Include filters
tr_TR: Filtreleri dahil et

en: Include symbols, numbers and capital letters in the password
tr_TR: Şifreye semboller, rakamlar ve büyük harfler ekleyin.

en: Incoming (POP/IMAP) Settings
tr_TR: Gelen (POP/IMAP) Ayarları

en: Incoming Emails (Last 7 days)
tr_TR: Gelen E-postalar (Son 7 gün)

en: Incoming Server
tr_TR: Gelen Sunucu

en: Incoming Settings
tr_TR: Gelen Sunucu Ayarları

en: Incoming email account not correct
tr_TR: Gelen e-posta hesabı doğru değil

en: Incomplete Virtual Doctype Implementation
tr_TR: Tamamlanmamış Sanal Doküman Tipi Uygulaması

en: Incomplete login details
tr_TR: Hatalı giriş bilgileri

en: Incorrect Configuration
tr_TR: Hatalı Yapılandırma

en: Incorrect URL
tr_TR: Yanlış URL

en: Incorrect User or Password
tr_TR: Hatalı Kullanıcı Adı veya Şifre

en: Incorrect Verification code
tr_TR: Hatalı Doğrulama Kodu

en: Index
tr_TR: Dizin

en: Index Web Pages for Search
tr_TR: Sayfaları Arama İçin İndeksle

en: Index created successfully on column {0} of doctype {1}
tr_TR: {1} belge türünün {0} sütununda dizin başarıyla oluşturuldu

en: Indicator Color
tr_TR: Gösterge Rengi

en: Indicator color
tr_TR: Gösterge Rengi

en: Info
tr_TR: Bilgi

en: Info:
tr_TR: Bilgi:

en: Initial Sync Count
tr_TR: İlk Senkronizasyon Sayısı

en: Insert
tr_TR: Ekleme

en: Insert Above
tr_TR: Yukarı Ekle

en: Insert After
tr_TR: Sonrasına Ekle

en: Insert Below
tr_TR: Aşağıya Ekle

en: Insert Column Before {0}
tr_TR: {0} Sütunundan Önce Ekle

en: Insert New Records
tr_TR: Yeni Kayıt Ekle

en: Installed Application
tr_TR: Yüklü Uygulama

en: Installed Applications
tr_TR: Yüklü Uygulamalar

en: Installed Apps
tr_TR: Yüklü Uygulamalar

en: Instructions
tr_TR: Talimatlar

en: Instructions Emailed
tr_TR: Talimatlar E-postayla Gönderildi

en: Insufficient Permission Level for {0}
tr_TR: {0} için Yetersiz İzin Seviyesi

en: Insufficient Permission for {0}
tr_TR: {0} için Yetki Verilmemiş

en: Insufficient Permissions for deleting Report
tr_TR: Raporu silmek için mevcut izinler yetersiz

en: Insufficient Permissions for editing Report
tr_TR: Raporu düzenlemek için mevcut izinler yetersiz

en: Insufficient attachment limit
tr_TR: Yetersiz dosya eki limiti

en: Integration Request
tr_TR: Entegrasyon Talebi

en: Integrations
tr_TR: Entegrasyonlar

en: Integrations can use this field to set email delivery status
tr_TR: Entegrasyonlar bu alanı e-posta teslim durumunu ayarlamak için kullanabilir

en: Interests
tr_TR: İlgi Alanları

en: Intermediate
tr_TR: Orta

en: Internal Server Error
tr_TR: Sunucu tarafında bazı hatalar oluştu. Lütfen sayfayı yenileyin.

en: Internal record of document shares
tr_TR: Belge paylaşımlarının dahili kaydı

en: Intro
tr_TR: Giriş

en: Intro Video URL
tr_TR: Giriş Videosu URL'si

en: Introduction
tr_TR: Tanıtım/Giriş

en: Introduction to Website
tr_TR: Web Sitesine Giriş

en: Invalid
tr_TR: Geçersiz

en: Invalid "depends_on" expression
tr_TR: Geçersiz "depends_on" ifadesi

en: Invalid "depends_on" expression set in filter {0}
tr_TR: {0} filtresinde geçersiz "depends_on" ifadesi ayarlandı

en: Invalid "mandatory_depends_on" expression
tr_TR: Geçersiz "mandatory_depends_on" ifadesi

en: Invalid Action
tr_TR: Geçersiz Eylem

en: Invalid CSV Format
tr_TR: Geçersiz CSV Formatı

en: Invalid Condition: {}
tr_TR: Geçersiz Koşul: {}

en: Invalid Credentials
tr_TR: Geçersiz kimlik bilgileri

en: Invalid Date
tr_TR: Geçersiz Tarih

en: Invalid DocType
tr_TR: Geçersiz DocType

en: Invalid DocType: {0}
tr_TR: Geçersiz DocType: {0}

en: Invalid Fieldname
tr_TR: Geçersiz Alan Adı

en: Invalid File URL
tr_TR: Geçersiz Dosya URL'si

en: Invalid Filter Format for field {0} of type {1}. Try using filter icon on the field to set it correctly
tr_TR: {1} türündeki {0} alanı için geçersiz filtre biçimi. Doğru şekilde ayarlamak için alandaki filtre simgesini kullanmayı deneyin

en: Invalid Filter Value
tr_TR: Geçersiz Filtre Değeri

en: Invalid Home Page
tr_TR: Geçersiz Ana Sayfa

en: Invalid Link
tr_TR: Geçersiz Bağlantı

en: Invalid Login. Try again.
tr_TR: Giriş başarısız. Tekrar deneyin.

en: Invalid Mail Server. Please rectify and try again.
tr_TR: Geçersiz Posta Sunucusu. Lütfen düzeltin ve tekrar deneyin.

en: Invalid Naming Series: {}
tr_TR: Geçersiz Adlandırma Serisi: {}

en: Invalid Operation
tr_TR: Geçersiz İşlem

en: Invalid Option
tr_TR: Geçersiz Seçenek

en: Invalid Outgoing Mail Server or Port: {0}
tr_TR: Geçersiz Giden Posta Sunucusu veya Bağlantı Noktası: {0}

en: Invalid Output Format
tr_TR: Geçersiz Çıktı Formatı

en: Invalid Parameters.
tr_TR: Geçersiz Parametreler.

en: Invalid Password
tr_TR: Geçersiz Şifre

en: Invalid Phone Number
tr_TR: Geçersiz Telefon Numarası

en: Invalid Request
tr_TR: Geçersiz İşlem. Lütfen Sayfayı Yenileyin.

en: Invalid Search Field {0}
tr_TR: Geçersiz Arama Alanı {0}

en: Invalid Table Fieldname
tr_TR: Geçersiz Tablo Alan Adı

en: Invalid Transition
tr_TR: Geçersiz Geçiş

en: Invalid URL
tr_TR: Geçersiz URL

en: Invalid User Name or Support Password. Please rectify and try again.
tr_TR: Geçersiz Kullanıcı Adı veya Destek Şifresi. Lütfen düzeltin ve tekrar deneyin.

en: Invalid column
tr_TR: Geçersiz sütun

en: Invalid docstatus
tr_TR: Geçersiz belge durumu

en: Invalid expression set in filter {0}
tr_TR: {0} filtresinde ayarlanmış geçersiz ifade

en: Invalid expression set in filter {0} ({1})
tr_TR: {0} filtresinde ayarlanmış geçersiz ifade ({1})

en: Invalid field name {0}
tr_TR: Geçersiz alan adı {0}

en: Invalid fieldname '{0}' in autoname
tr_TR: Otomatik adlandırmada geçersiz alan adı '{0}'

en: Invalid file path: {0}
tr_TR: Geçersiz dosya yolu: {0}

en: Invalid filter: {0}
tr_TR: Geçersiz filtre: {0}

en: Invalid json added in the custom options: {0}
tr_TR: Özel seçeneklere geçersiz json eklendi: {0}

en: Invalid naming series {}: dot (.) missing
tr_TR: Geçersiz adlandırma serisi {}: nokta (.) eksik

en: Invalid or corrupted content for import
tr_TR: İçe aktarma için geçersiz veya bozuk içerik

en: Invalid request arguments
tr_TR: Geçersiz istek değişkenleri

en: Is
tr_TR: Değeri

en: Is Active
tr_TR: Aktif

en: Is Calendar and Gantt
tr_TR: Takvim & Gantt

en: Is Child Table
tr_TR: Alt Tablo

en: Is Complete
tr_TR: Tamamlandı

en: Is Completed
tr_TR: Tamamlandı

en: Is Custom
tr_TR: Özel

en: Is Custom Field
tr_TR: Özel Alan

en: Is Default
tr_TR: Varsayılan mı

en: Is Dynamic URL?
tr_TR: Dinamik URL

en: Is Folder
tr_TR: Klasör

en: Is Global
tr_TR: Herkese Açık

en: Is Hidden
tr_TR: Gizli

en: Is Home Folder
tr_TR: Ana Klasör

en: Is Mandatory Field
tr_TR: Zorunlu Alan

en: Is Optional State
tr_TR: İsteğe Bağlı Durum

en: Is Primary
tr_TR: Birincil

en: Is Primary Contact
tr_TR: Birincil Kişi

en: Is Primary Mobile
tr_TR: Birincil Mobil Telefon

en: Is Primary Phone
tr_TR: Birincil Telefon

en: Is Private
tr_TR: Özel

en: Is Public
tr_TR: Herkese Açık

en: Is Published Field
tr_TR: Yayınlanmış Alan

en: Is Published Field must be a valid fieldname
tr_TR: Yayımlandı Alanı geçerli bir alan adı olmalıdır

en: Is Query Report
tr_TR: Sorgu Raporu

en: Is Remote Request?
tr_TR: Uzaktan İstek

en: Is Single
tr_TR: Tek

en: Is Skipped
tr_TR: Atlandı

en: Is Spam
tr_TR: Spam

en: Is Standard
tr_TR: Standart

en: Is Submittable
tr_TR: Gönderilebilir

en: Is System Generated
tr_TR: Sistem Tarafından Oluşturuldu

en: Is Table
tr_TR: Tablo

en: Is Tree
tr_TR: Ağaç Yapısı

en: Is Virtual
tr_TR: Sanal

en: It is risky to delete this file: {0}. Please contact your System Manager.
tr_TR: Bu dosyayı silmek risklidir: {0}. Lütfen Sistem Yöneticinizle iletişime geçin.

en: Item Label
tr_TR: Etiket

en: Item Type
tr_TR: Tür

en: Item cannot be added to its own descendants
tr_TR: Öğe kendi alt öğelerine eklenemez

en: Jane Doe
tr_TR: İsim Soyisim

en: JavaScript Format: frappe.query_reports['REPORTNAME'] = {}
tr_TR: JavaScript Formatı: frappe.query_reports['REPORTNAME'] = {}

en: Javascript is disabled on your browser
tr_TR: JavaScript tarayıcınızda devredışı bırakılmış

en: Job ID
tr_TR: İş Kimliği

en: Job Info
tr_TR: İş Detayı

en: Job Name
tr_TR: İş Adı

en: Job Status
tr_TR: İş Durumu

en: Job Stopped Successfully
tr_TR: İş Başarıyla Durduruldu

en: Job is not running.
tr_TR: İş çalışmıyor.

en: Join video conference with {0}
tr_TR: {0} ile görüntülü konferansa katılın

en: Jump to field
tr_TR: Alana Git

en: Kanban Board
tr_TR: Kanban Kurulu

en: Kanban Board Column
tr_TR: Kanban Panosu Sütunu

en: Kanban Board Name
tr_TR: Kanban Panosu Adı

[ctx: Button in kanban view menu]
en: Kanban Settings
tr_TR: Kanban Ayarları

en: Kanban View
tr_TR: Kanban Görünümü

en: Keep track of all update feeds
tr_TR: Tüm güncelleme akışlarını takip edin

en: Key
tr_TR: Anahtar

en: Keyboard Shortcuts
tr_TR: Klavye Kısayolları

en: Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Merkezi

en: Knowledge Base Contributor
tr_TR: Bilgi Bankası Katkıda Bulunan

en: Knowledge Base Editor
tr_TR: Bilgi Bankası Düzenleyicisi

en: LDAP Email Field
tr_TR: LDAP E-posta Alanı

en: LDAP Settings
tr_TR: LDAP Ayarları

en: Label
tr_TR: Etiket

en: Label and Type
tr_TR: Etiket ve Tür

en: Label is mandatory
tr_TR: Etiket zorunludur

en: Landing Page
tr_TR: Giriş Sayfası

en: Language
tr_TR: Dil

en: Language Code
tr_TR: Dil Kodu

en: Language Name
tr_TR: Dil Adı

en: Last 10 active users
tr_TR: Son 10 Aktif Kullanıcı

en: Last Active
tr_TR: Son Aktivite

en: Last Backup On
tr_TR: Son Yedekleme Tarihi

en: Last IP
tr_TR: Son Giriş Yapılan IP

en: Last Login
tr_TR: Son Başarılı Giriş

en: Last Modified Date
tr_TR: Son Değiştirilme Tarihi

en: Last Modified On
tr_TR: Son Düzenleme

en: Last Month
tr_TR: Geçen Ay

en: Last Name
tr_TR: Soyadı

en: Last Quarter
tr_TR: Son Çeyrek

en: Last Sync On
tr_TR: Son Senkronizasyon

en: Last Synced On
tr_TR: Son Senkronizasyon

en: Last Updated By
tr_TR: Son Güncelleyen

en: Last Updated On
tr_TR: Son Güncelleme Zamanı

en: Last User
tr_TR: Son Kullanıcı

en: Last Week
tr_TR: Geçen Hafta

en: Last Year
tr_TR: Geçen Yıl

en: Last synced {0}
tr_TR: Son sekronizasyon {0}

en: Layout Reset
tr_TR: Düzeni Sıfırla

en: Leaderboard
tr_TR: Liderlik Sıralaması

en: Learn about Web Pages
tr_TR: Web Sayfaları Hakkında daha fazla bilgi

en: Learn how to add Custom Fields
tr_TR: Özel Alanların nasıl ekleneceğini öğrenin

en: Learn more
tr_TR: Daha fazla bilgi alın

en: Learn more about Report Builders
tr_TR: Rapor Oluşturucuları hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Learn more about creating new DocTypes
tr_TR: Yeni DocType'lar oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Leave blank to repeat always
tr_TR: Her zaman tekrarlamak için boş bırakın

en: Leave this conversation
tr_TR: Bu konuşmadan ayrıl

en: Ledger
tr_TR: Muhasebe Defteri

en: Left
tr_TR: Ayrıldı

[ctx: alignment]
en: Left
tr_TR: Ayrıldı

en: Left this conversation
tr_TR: Bu konuşmadan ayrıldı

en: Legal
tr_TR: Yasal

en: Length
tr_TR: Uzunluk

en: Length of passed data array is greater than value of maximum allowed label points!
tr_TR: Geçirilen veri dizisinin uzunluğu, izin verilen maksimum etiket noktalarının değerinden büyüktür!

en: Less
tr_TR: Daha az

en: Let's Get Started
tr_TR: Haydi Başlayalım

en: Let's set up your account
tr_TR: Hesabınızı kuralım

en: Letter Head
tr_TR: Antetli Kağıt

en: Letter Head Image
tr_TR: Antetli Kağıt Resmi

en: Letter Head Name
tr_TR: Antetli Kağıt İsmi

en: Letter Head cannot be both disabled and default
tr_TR: Antetli Kağıt hem devre dışı hem de varsayılan olamaz

en: Level
tr_TR: Seviye

en: Level 0 is for document level permissions, higher levels for field level permissions.
tr_TR: 0. seviye belge düzeyindeki izinler içindir, daha yüksek seviyeler ise alan izinleri içindir.

en: Library
tr_TR: Kütüphane

en: License
tr_TR: Lisans

en: License Type
tr_TR: Lisans Türü

en: Light
tr_TR: Açık

en: Light Theme
tr_TR: Açık Tema

en: Like
tr_TR: Benzer

en: Liked
tr_TR: Beğendi

en: Liked By
tr_TR: Beğenen

en: Likes
tr_TR: Beğeniler

en: Limit Number of DB Backups
tr_TR: Yedekleme Sayısını Sınırla

en: Line
tr_TR: Çizgi

en: Link
tr_TR: Bağlantı

en: Link Cards
tr_TR: Bağlantı Kartları

en: Link DocType
tr_TR: DocType Bağlantısı

en: Link Document Type
tr_TR: Belge Bağlantısı Türü

en: Link Field Results Limit
tr_TR: Bağlantı Alanı Sonuç Limiti

en: Link Fieldname
tr_TR: Alan Bağlantısı

en: Link Filters
tr_TR: Filtre Bağlantıları

en: Link Name
tr_TR: Bağlantı İsmi

en: Link Title
tr_TR: Bağlantı Başlığı

en: Link To
tr_TR: Bağlantı

en: Link Type
tr_TR: Bağlantı Türü

en: Link that is the website home page. Standard Links (home, login, products, blog, about, contact)
tr_TR: Web Sitesinin Açılış Sayfası

en: Linked
tr_TR: Bağlantılı

en: Linked Documents
tr_TR: Bağlı Belgeler

en: Links
tr_TR: Bağlantılar

en: List
tr_TR: Liste

en: List / Search Settings
tr_TR: Liste / Arama Ayarları

en: List Columns
tr_TR: Sütunları Listele

en: List Filter
tr_TR: Filtreyi Listele

en: List Setting Message
tr_TR: Liste Ayarı Mesajı

en: List Settings
tr_TR: Liste Ayarları

[ctx: Button in list view menu]
en: List Settings
tr_TR: Liste Ayarları

en: List View
tr_TR: Liste Görünümü

en: List View Settings
tr_TR: Liste Görünümü Ayarları

en: List a document type
tr_TR: DocType Listesi

en: Lists
tr_TR: Listeler

en: Load More
tr_TR: Daha Fazla Yükle

en: Load more
tr_TR: Daha fazla yükle

en: Loading
tr_TR: Yükleniyor

en: Loading Filters...
tr_TR: Filtreler Yükleniyor...

en: Loading import file...
tr_TR: İçeri Aktarma Yükleniyor...

en: Loading user profile
tr_TR: Kullanıcı Profili Yükleniyor

en: Loading versions...
tr_TR: Versiyonlar yükleniyor...

en: Loading...
tr_TR: Yükleniyor...

en: Location
tr_TR: Konum

en: Log
tr_TR: Kayıt

en: Log DocType
tr_TR: Günlük Kayıt için DocType

en: Log In To {0}
tr_TR: {0} Adresine Giriş Yapın

en: Log Setting User
tr_TR: Günlük Ayarı Kullanıcısı

en: Log Settings
tr_TR: Kayıt Günlüğü Ayarları

en: Log in to access this page.
tr_TR: Bu sayfaya erişmek için giriş yapın.

en: Log out
tr_TR: Çıkış

en: Logged Out
tr_TR: Çıkış Yapıldı

en: Login
tr_TR: Giriş

en: Login After
tr_TR: İlk Giriş

en: Login Before
tr_TR: Son Giriş

en: Login Failed please try again
tr_TR: Giriş başarısız oldu, lütfen tekrar deneyin

en: Login Id is required
tr_TR: Giriş Kimliği gereklidir

en: Login Methods
tr_TR: Giriş Yöntemleri

en: Login Page
tr_TR: Giriş Sayfası

en: Login Required
tr_TR: Giriş Gerekli

en: Login To {0}
tr_TR: {0} Giriş Yapın

en: Login Verification Code from {}
tr_TR: {} adresinden Giriş Doğrulama Kodu

en: Login and view in Browser
tr_TR: Tarayıcıda oturum açın ve görüntüleyin

en: Login is required to see web form list view. Enable {0} to see list settings
tr_TR: Web formu liste görünümünü görmek için giriş yapılması gerekir. Liste ayarlarını görmek için {0} ayarını etkinleştirin

en: Login link sent to your email
tr_TR: Giriş bağlantısı e-postanıza gönderildi

en: Login not allowed at this time
tr_TR: Şu anda oturum açmaya izin verilmiyor

en: Login session expired, refresh page to retry
tr_TR: Oturum açma oturumu süresi doldu, yeniden denemek için sayfayı yenileyin

en: Login to comment
tr_TR: Yorum yapmak için giriş yapın

en: Login to start a new discussion
tr_TR: Yeni bir tartışma başlatmak için giriş yapın

en: Login to {0}
tr_TR: {0} adresine giriş yapın

en: Login with Email Link
tr_TR: E-posta ile Giriş

en: Login with LDAP
tr_TR: LDAP ile giriş yapın

en: Login with email link
tr_TR: E-posta Bağlantısı ile Giriş

en: Login with email link expiry (in minutes)
tr_TR: E-posta bağlantısı sona erme süresi (Dakika)

en: Login with username and password is not allowed.
tr_TR: Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmasına izin verilmiyor.

en: Login with {0}
tr_TR: {0} ile Giriş Yapın

en: Logout
tr_TR: Çıkış

en: Logout All Sessions
tr_TR: Tüm Oturumlardan Çıkış Yap

en: Logout All Sessions on Password Reset
tr_TR: Parola Sıfırlandığında Tüm Açık Oturumları Sonlandır

en: Logout From All Devices After Changing Password
tr_TR: Şifreyi Değiştirdikten Sonra Tüm Oturumları Sonlandır

en: Logs
tr_TR: Kayıtlar

en: Logs To Clear
tr_TR: Temizlenecek Kayıtlar

en: Logs to Clear
tr_TR: Temizlenecek Kayıtlar

en: Looks like you didn't change the value
tr_TR: Değeri değiştirmemişsiniz gibi görünüyor

en: Looks like you haven’t added any third party apps.
tr_TR: Henüz herhangi bir üçüncü parti uygulama eklememişsiniz.

en: Looks like you haven’t received any notifications.
tr_TR: Henüz yeni bir bildirim almadınız.

en: Loving Frappe Framework?
tr_TR: Frappe Framework'ü seviyor musunuz?

en: Low
tr_TR: Düşük

en: MIT License
tr_TR: MIT lisansı

en: Maintenance Manager
tr_TR: Bakım Yöneticisi

en: Maintenance User
tr_TR: Bakımcı Kullanıcı

en: Make "name" searchable in Global Search
tr_TR: Genel Aramada "İsim" Alanı Aranabilir

en: Make Attachments Public by Default
tr_TR: Ekleri Varsayılan Olarak Herkese Açık Hale Getir

en: Make sure to configure a Social Login Key before disabling to prevent lockout
tr_TR: Kilitlemeyi önlemek için devre dışı bırakmadan önce bir Sosyal Giriş Anahtarı yapılandırdığınızdan emin olun.

en: Make {0}
tr_TR: {0} Yarat

en: Manage third party apps
tr_TR: Üçüncü Parti Uygulamalar

en: Manage your apps
tr_TR: Uygulamaları Yönet

en: Mandatory
tr_TR: Zorunlu

en: Mandatory field: {0}
tr_TR: Zorunlu alan: {0}

en: Mandatory fields required in table {0}, Row {1}
tr_TR: {0} Tablosundaki alanlar zorunlu , Satır {1}

en: Mandatory fields required in {0}
tr_TR: {0} Eklerken Aşağıdaki Alanlar Zorunludur

[ctx: Error message in web form]
en: Mandatory fields required:
tr_TR: Zorunlu alanlar gereklidir:

en: Mandatory:
tr_TR: Zorunlu:

en: Margin Bottom
tr_TR: Alt Boşluk

en: Margin Left
tr_TR: Sol Boşluk

en: Margin Right
tr_TR: Sağ Boşluk

en: Margin Top
tr_TR: Üst Boşluk

en: MariaDB Variables
tr_TR: MariaDB Değişkenleri

en: Mark all as read
tr_TR: Hepsini Okundu İşaretle

en: Mark as Read
tr_TR: Okundu olarak İşaretle

en: Mark as Spam
tr_TR: İstenmeyen olarak İşaretle

en: Mark as Unread
tr_TR: Okunmadı Olarak İşaretle

en: Master
tr_TR: Ana Veriler

en: Max 500 records at a time
tr_TR: Tek seferde en fazla 500 kayıt.

en: Max Attachments
tr_TR: Maksimum Dosyalar

en: Max File Size (MB)
tr_TR: Maksimum Dosya Boyutu (MB)

en: Max auto email report per user
tr_TR: Kullanıcı başına maksimum otomatik e-posta raporu

en: Maximum
tr_TR: Maksimum

en: Maximum Number of Fields
tr_TR: Maksimum Alan Sayısı

en: Maximum {0} rows allowed
tr_TR: İzin verilen en fazla satır sayısı {0}

en: Me
tr_TR: Kendim

en: Medium
tr_TR: Orta

en: Meeting
tr_TR: Toplantı

en: Meets Condition?
tr_TR: Koşulları karşılıyor mu?

en: Members
tr_TR: Üyeler

en: Memory Usage
tr_TR: Bellek Kullanımı

en: Mentions
tr_TR: Alıntılar

en: Menu
tr_TR: Menü

en: Merge with existing
tr_TR: Varolan ile Birleştir

en: Message
tr_TR: Mesaj

[ctx: Default title of the message dialog]
en: Message
tr_TR: Mesaj

en: Message (HTML)
tr_TR: Mesaj (HTML)

en: Message (Markdown)
tr_TR: Mesaj (Markdown)

en: Message Examples
tr_TR: Mesaj Örnekleri

en: Message ID
tr_TR: Mesaj ID

en: Message Type
tr_TR: Mesaj Türü

en: Message from server: {0}
tr_TR: Sunucudan mesaj: {0}

en: Message-id
tr_TR: Mesaj kimliği

en: Meta Tags
tr_TR: Meta Etiketleri

en: Meta Title
tr_TR: Meta Başlık

en: Meta title for SEO
tr_TR: SEO için meta başlık

en: Method
tr_TR: Yöntem

en: Middle Name
tr_TR: İkinci Adı

en: Milestone
tr_TR: Kilometre Taşı

en: Minimum Password Score
tr_TR: Minimum Şifre Puanı

en: Missing DocType
tr_TR: Eksik DocType

en: Missing Field
tr_TR: Eksik Veri

en: Missing Fields
tr_TR: Eksik Alanlar

en: Missing Filters Required
tr_TR: Eksik Filtreler Gerekli

en: Missing Permission
tr_TR: Eksik İzin

en: Missing Value
tr_TR: Eksik Değer

en: Missing Values Required
tr_TR: Gerekli Eksik Değerler

en: Mobile
tr_TR: Cep Telefonu

en: Mobile No
tr_TR: Cep No

en: Modal Trigger
tr_TR: Modal Tetikleyici

en: Models
tr_TR: Modeller

en: Modified By
tr_TR: Değiştiren

en: Module
tr_TR: Modül

en: Module (for export)
tr_TR: Modül

en: Module Def
tr_TR: Modül Tanımı

en: Module HTML
tr_TR: Modül HTML

en: Module Name
tr_TR: Modül İsmi

en: Module Onboarding
tr_TR: Modül Tanıtımı

en: Module Profile
tr_TR: Modül Profili

en: Module Profile Name
tr_TR: Modül Profil Adı

en: Module onboarding progress reset
tr_TR: Modül tanıtım ilerlemesini sıfırla

en: Module to Export
tr_TR: Dışa Aktarılacak Modül

en: Module {} not found
tr_TR: Modül {} bulunamadı

en: Modules
tr_TR: Modüller

en: Modules HTML
tr_TR: Modüller HTML

en: Monday
tr_TR: Pazartesi

en: Monitor logs for errors, background jobs, communications, and user activity
tr_TR: Hatalar, arka plan işleri, haberleşme ve kullanıcı etkinlikleri için kayıtları izleyin

en: Month
tr_TR: Ay

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: Monthly Long
tr_TR: Aylık Uzun

en: Monthly Rank
tr_TR: Aylık Sıralama

en: More
tr_TR: Daha fazla

en: More Information
tr_TR: Daha Fazla Bilgi

en: More articles on {0}
tr_TR: {0} hakkında daha fazla makale

en: More content for the bottom of the page.
tr_TR: Sayfanın alt kısmı için daha fazla içerik.

en: Most Used
tr_TR: En Çok Kullanılan

en: Most probably your password is too long.
tr_TR: Büyük ihtimalle şifreniz çok uzun.

en: Move
tr_TR: Taşı

en: Move To
tr_TR: Taşı

en: Move To Trash
tr_TR: Çöp Kutusuna Taşı

en: Move current and all subsequent sections to a new tab
tr_TR: Mevcut ve sonraki tüm bölümleri yeni bir sekmeye taşı

en: Move cursor to above row
tr_TR: İmleci yukarıdaki satıra taşı

en: Move cursor to below row
tr_TR: İmleci alt satıra taşı

en: Move cursor to next column
tr_TR: İmleci bir sonraki sütuna taşı

en: Move cursor to previous column
tr_TR: İmleci bir önceki sütuna taşı

en: Move sections to new tab
tr_TR: Bölümleri yeni sekmeye taşı

en: Move the current field and the following fields to a new column
tr_TR: Mevcut alanı ve sonraki alanları yeni bir sütuna taşı

en: Move to Row Number
tr_TR: Taşınacak Satır Numarası

en: Move to next step when clicked inside highlighted area.
tr_TR: Vurgulanan alanın içine tıklandığında bir sonraki adıma geçilir.

en: Mozilla doesn't support :has() so you can pass parent selector here as workaround
tr_TR: Mozilla :has() işlevini desteklemez, bu nedenle geçici çözüm olarak üst seçiciyi buraya aktarabilirsiniz

en: Multiplier Field
tr_TR: Çarpan Alanı

en: Must be a publicly accessible Google Sheets URL
tr_TR: Herkese açık bir Google E-Tablolar URL'si olmalıdır

en: Must be of type "Attach Image"
tr_TR: Resim Eki Formatında Olmalıdır

en: Must have report permission to access this report.
tr_TR: Bu rapora erişmek için rapor iznine sahip olmanız gerekir.

en: Must specify a Query to run
tr_TR: Çalıştırılacak bir Sorgu belirtilmelidir

en: Mute Sounds
tr_TR: Sistem Seslerini Kapat

en: My Account
tr_TR: Hesabım

en: My Device
tr_TR: Cihazım

en: My Profile
tr_TR: Profilim

en: My Settings
tr_TR: Ayarlarım

en: NOTE: If you add states or transitions in the table, it will be reflected in the Workflow Builder but you will have to position them manually. Also Workflow Builder is currently in <b>BETA</b>.
tr_TR: NOT: Tabloya durumlar veya geçişler eklerseniz, bunlar İş Akışı Oluşturucu'ya yansıtılacaktır ancak bunları manuel olarak konumlandırmanız gerekecektir. Ayrıca İş Akışı Oluşturucu şu anda <b>BETA</b> aşamasındadır.

en: Name
tr_TR: Adı

en: Name already taken, please set a new name
tr_TR: İsim daha önce alınmış, lütfen yeni bir isim belirleyin

en: Name cannot contain special characters like {0}
tr_TR: İsim, {0} gibi özel karekterler içeremez

en: Name of the Document Type (DocType) you want this field to be linked to. e.g. Customer
tr_TR: Bu alanın bağlanmasını istediğiniz DocType adı. Örneğin "Müşteri"

en: Name of the new Print Format
tr_TR: Yeni Yazdırma Formatının Adı

en: Name of {0} cannot be {1}
tr_TR: {0} adı {1} olamaz

en: Names and surnames by themselves are easy to guess.
tr_TR: İsim ve soyadları tek başlarına tahmin etmek kolaydır.

en: Naming
tr_TR: Adlandırma

en: Naming Options:
    <ol><li><b>field:[fieldname]</b> - By Field</li><li><b>autoincrement</b> - Uses Databases' Auto Increment feature</li><li><b>naming_series:</b> - By Naming Series (field called naming_series must be present)</li><li><b>Prompt</b> - Prompt user for a name</li><li><b>[series]</b> - Series by prefix (separated by a dot); for example PRE.#####</li>
    <li><b>format:EXAMPLE-{MM}morewords{fieldname1}-{fieldname2}-{#####}</b> - Replace all braced words (fieldnames, date words (DD, MM, YY), series) with their value. Outside braces, any characters can be used.</li></ol>
tr_TR: Adlandırma Seçenekleri:
    <ol><li><b>alan:[alanadı]</b> - Alana Göre</li><li><b>otomatik artırma</b> - Veritabanlarının Otomatik Artırma özelliğini kullanır</li><li><b>naming_series:</b> - Adlandırma Serisine Göre (naming_series adlı alan mevcut olmalıdır)</li><li><b>İstem</b> - Kullanıcıdan bir ad ister</li><li><b>[seri]</b> - Önek ile seri (nokta ile ayrılmış); örneğin PRE.#####</li>
    <li><b>format:EXAMPLE-{MM}morewords{fieldname1}-{fieldname2}-{#####}</b> - Tüm köşeli parantezli sözcükleri (alan adları, tarih sözcükleri (GG, AA, YY), seri) değerleriyle değiştirir. Köşeli parantezlerin dışında herhangi bir karakter kullanılabilir.</li></ol>

en: Naming Options:
    <ol><li><b>field:[fieldname]</b> - By Field</li><li><b>naming_series:</b> - By Naming Series (field called naming_series must be present)</li><li><b>Prompt</b> - Prompt user for a name</li><li><b>[series]</b> - Series by prefix (separated by a dot); for example PRE.#####</li>
    <li><b>format:EXAMPLE-{MM}morewords{fieldname1}-{fieldname2}-{#####}</b> - Replace all braced words (fieldnames, date words (DD, MM, YY), series) with their value. Outside braces, any characters can be used.</li></ol>
tr_TR: Adlandırma Seçenekleri:
    <ol><li><b>alan:[alanadı]</b> - Alana Göre</li><li><b>naming_series:</b> - Adlandırma Serisine Göre (naming_series adlı alan mevcut olmalıdır)</li><li><b>İstem</b> - Kullanıcıdan bir ad istenmesi</li><li><b>[seri]</b> - Önek ile seri (nokta ile ayrılmış); örneğin PRE.#####</li>
    <li><b>format:ÖRNEK-{MM}morewords{fieldname1}-{fieldname2}-{#####}</b> - Tüm köşeli parantezli sözcükleri (alan adları, tarih sözcükleri (GG, AA, YY), seri) değerleriyle değiştirin. Köşeli parantezlerin dışında herhangi bir karakter kullanılabilir.</li></ol>

en: Naming Rule
tr_TR: Adlandırma Kuralı

en: Naming Series
tr_TR: Adlandırma Serisi

en: Naming Series mandatory
tr_TR: Seri Adlandırma Zorunludur

en: Navbar
tr_TR: Gezinti Çubuğu

en: Navbar Item
tr_TR: Gezinti Çubuğu Öğesi

en: Navbar Settings
tr_TR: Gezinme Çubuğu

en: Navbar Template
tr_TR: Gezinti Çubuğu Şablonu

en: Navbar Template Values
tr_TR: Gezinme Çubuğu Şablon Değerleri

en: Navigate Home
tr_TR: Ana Sayfaya Git

[ctx: Description of a list view shortcut]
en: Navigate list down
tr_TR: Listede Aşağı Git

[ctx: Description of a list view shortcut]
en: Navigate list up
tr_TR: Listede Yukarı git

en: Navigate to main content
tr_TR: Ana içeriğe git

en: Navigation Settings
tr_TR: Gezinme Ayarları

en: Need Workspace Manager role to edit private workspace of other users
tr_TR: Diğer kullanıcıların özel çalışma alanlarını düzenlemek için Çalışma Alanı Yöneticisi rolü gerekli.

en: Need Workspace Manager role to hide/unhide public workspaces
tr_TR: Genel çalışma alanlarını gizlemek/göstermek için Çalışma Alanı Yöneticisi rolü gerekli.

en: Negative Value
tr_TR: Negatif Değer

en: Nested set error. Please contact the Administrator.
tr_TR: İç içe küme hatası. Lütfen Yönetici ile iletişime geçin.

en: Network Printer Settings
tr_TR: Ağ Yazıcısı Ayarları

en: New
tr_TR: Yeni

en: New Activity
tr_TR: Yeni Aktivite

en: New Address
tr_TR: Yeni Adres

en: New Comment on {0}: {1}
tr_TR: Yeni Yorum {0}: {1}

en: New Contact
tr_TR: Yeni Kişi

en: New Custom Print Format
tr_TR: Yeni Yazdırma Formatı

en: New Document Form
tr_TR: Yeni Belge Formu

en: New Document Shared {0}
tr_TR: Yeni Belge Paylaşıldı {0}

en: New Email
tr_TR: Yeni E-posta

en: New Email Account
tr_TR: Yeni E-posta Hesabı

en: New Event
tr_TR: Yeni Etkinlik

en: New Folder
tr_TR: Yeni Klasör

en: New Kanban Board
tr_TR: Yeni Kanban Panosu

en: New Mention on {0}
tr_TR: {0} üzerinde Yeni Bahsedilme

en: New Message from Website Contact Page
tr_TR: Web Sitesi İletişim Sayfasından Yeni Mesaj

en: New Name
tr_TR: Yeni İsim

en: New Newsletter
tr_TR: Yeni Bülten

en: New Notification
tr_TR: Yeni Bildirim

en: New Password
tr_TR: Yeni Şifre

en: New Print Format Name
tr_TR: Yeni Yazdırma Formatı İsmi

en: New Report name
tr_TR: Yeni Rapor İsmi

en: New Users (Last 30 days)
tr_TR: Yeni Kullanıcılar (Son 30 gün)

en: New Value
tr_TR: Yeni Değer

en: New Workflow Name
tr_TR: Yeni İş Akışı Adı

en: New Workspace
tr_TR: Yeni Çalışma Alanı

en: New password cannot be same as old password
tr_TR: Yeni şifre eskisiyle aynı olamaz

en: New updates are available
tr_TR: Yeni güncellemeler mevcut

en: New users will have to be manually registered by system managers.
tr_TR: Yeni kullanıcıların sistem yöneticileri tarafından manuel olarak kaydedilmesi gerekecektir.

en: New value to be set
tr_TR: Ayarlanacak yeni değer

en: New {0}
tr_TR: Yeni {0}

en: New {0} Created
tr_TR: Yeni {0} Oluşturuldu

en: New {0} {1} created
tr_TR: Yeni {0} {1} oluşturuldu

en: New {0}: {1}
tr_TR: Yeni {0}: {1}

en: New {} releases for the following apps are available
tr_TR: Aşağıdaki uygulamalar için yeni {} sürümler kullanıma sunuldu

en: Newly created user {0} has no roles enabled.
tr_TR: {0} kullanıcısı için rol belirlenmedi.

en: Newsletter
tr_TR: Bülten

en: Newsletter Attachment
tr_TR: Bülten Eki

en: Newsletter Email Group
tr_TR: Bülten E-posta Grubu

en: Newsletter Manager
tr_TR: Bülten Yöneticisi

en: Newsletter has already been sent
tr_TR: Bülten zaten gönderildi

en: Newsletter must be published to send webview link in email
tr_TR: E-postada webview bağlantısını göndermek için bültenin yayınlanması gerekir

en: Newsletter should have atleast one recipient
tr_TR: Bültenin en az bir alıcısı olmalıdır

en: Newsletters
tr_TR: Bültenler

en: Next
tr_TR: Sonraki

[ctx: Go to next slide]
en: Next
tr_TR: Sonraki

en: Next Action Email Template
tr_TR: Sonraki Eylem E-posta Şablonu

en: Next Actions HTML
tr_TR: Sonraki Eylemler HTML

en: Next Document
tr_TR: Sonraki Belge

en: Next Execution
tr_TR: Sonraki Çalıştırma

en: Next Form Tour
tr_TR: Sonraki Form Turu

en: Next Schedule Date
tr_TR: Sonraki Program Tarihi

en: Next Scheduled Date
tr_TR: Sonraki Planlanan Tarih

en: Next State
tr_TR: Sonraki Durum

en: Next Step Condition
tr_TR: Sonraki Adım Koşulu

en: Next actions
tr_TR: Sonraki eylemler

en: Next on Click
tr_TR: Sonraki Tıklamada

en: No
tr_TR: Hayır

[ctx: Checkbox is not checked]
en: No
tr_TR: Hayır

[ctx: Dismiss confirmation dialog]
en: No
tr_TR: Hayır

en: No Active Sessions
tr_TR: Aktif Oturum Yok

en: No Copy
tr_TR: Kopyalanamaz

en: No Data
tr_TR: Hiç Veri yok

en: No Data to Show
tr_TR: Gösterilecek Veri Yok

en: No Data...
tr_TR: Veri Yok...

en: No Email Account
tr_TR: E-posta Hesabı Yok

en: No Email Accounts Assigned
tr_TR: Hiçbir E-posta Hesabı Atanmadı

en: No Emails
tr_TR: E-posta Yok

en: No Entry for the User {0} found within LDAP!
tr_TR: LDAP içinde {0} Kullanıcısına ait bir Giriş bulunamadı!

en: No Filters Set
tr_TR: Filtre Ayarlanmadı

en: No Google Calendar Event to sync.
tr_TR: Senkronize edilecek Google Takvim Etkinliği yok.

en: No Images
tr_TR: Resim Yok

en: No Items Found
tr_TR: Veri Bulunamadı

en: No LDAP User found for email: {0}
tr_TR: E-posta için LDAP Kullanıcısı bulunamadı: {0}

en: No Label
tr_TR: Etiket Yok

en: No Letterhead
tr_TR: Antetli Kağıt Yok

en: No Name Specified for {0}
tr_TR: {0} için İsim Belirtilmemiş

en: No New notifications
tr_TR: Yeni Bildirim Yok

en: No Permissions Specified
tr_TR: Hiçbir İzin Belirtilmemiş

en: No Permissions set for this criteria.
tr_TR: Bu kriter için belirlenmiş izin yok.

en: No Permitted Charts
tr_TR: İzin Verilen Grafik Yok

en: No Permitted Charts on this Dashboard
tr_TR: Bu Gösterge Tablosunda İzin Verilen Grafik Yok

en: No Preview
tr_TR: Önizleme Yok

en: No Preview Available
tr_TR: Önizleme Mevcut Değil

en: No Printer is Available.
tr_TR: Uygun Yazıcı Bulunamadı.

en: No Results
tr_TR: Sonuç Yok

en: No Results found
tr_TR: Uygun Sonuç Bulunamadı

en: No Roles Specified
tr_TR: Rol Belirlenmedi

en: No Select Field Found
tr_TR: Seçim Alanı Bulunamadı

en: No Suggestions
tr_TR: Öneri Yok

en: No Tags
tr_TR: Etiket Yok

en: No Upcoming Events
tr_TR: Yaklaşan Etkinlik Yok

en: No activities to show
tr_TR: Gösterilecek aktivite bulunamadı.

en: No address added yet.
tr_TR: Henüz adres eklenmemiş.

en: No alerts for today
tr_TR: Bugün için uyarı yok

en: No automatic optimization suggestions available.
tr_TR: Otomatik optimizasyon önerileri mevcut değil.

en: No broken links found in the email content
tr_TR: E-posta içeriğinde kırık bağlantı bulunamadı

en: No changes in document
tr_TR: Belgede Değişiklik Yapılmadı

en: No changes made because old and new name are the same.
tr_TR: Eski ve yeni isim aynı olduğu için değişiklik yapılmadı.

en: No changes made on the page
tr_TR: Sayfada Değişiklik Yapılmadı

en: No changes to sync
tr_TR: Senkronizasyonda değişiklik yok

en: No comments yet
tr_TR: Henüz yorum yok

en: No comments yet.
tr_TR: Henüz yorum yok.

en: No contacts added yet.
tr_TR: Henüz kişi eklenmedi.

en: No data to export
tr_TR: Verilecek veri yok

en: No email account associated with the User. Please add an account under User > Email Inbox.
tr_TR: Kullanıcıyla ilişkilendirilmiş bir e-posta hesabı bulunmamaktadır. Lütfen bir hesap ekleyin: Kullanıcı > E-posta Gelen Kutusu.

en: No failed logs
tr_TR: Başarısız kayıt yok

en: No fields found that can be used as a Kanban Column. Use the Customize Form to add a Custom Field of type "Select".
tr_TR: Kanban Sütunu olarak kullanılabilecek alanlar bulunamadı. "Seçim" türünde yeni bir Özel Alan eklemek için Form Özelleştirmeyi kullanın.

en: No filters found
tr_TR: Filtre bulunamadı

en: No filters selected
tr_TR: Hiçbir filtre seçilmedi

en: No further records
tr_TR: Daha fazla kayıt yok

en: No matching records. Search something new
tr_TR: Eşleşen kayıt yok. Yeni bir kelime ile aramayı deneyin

en: No more items to display
tr_TR: Görüntülenecek başka bir öğe yok

en: No new Google Contacts synced.
tr_TR: Yeni bir Google Kişiler senkronizasyonu yok.

en: No new notifications
tr_TR: Yeni bildirim yok

en: No of Columns
tr_TR: Sütun Sayısı

en: No of Rows (Max 500)
tr_TR: Satır Sayısı (Maksimum 500)

en: No permission for {0}
tr_TR: {0} İçin Yetki Yok

en: No permission to read {0}
tr_TR: Okuma {0} izni yok

en: No records deleted
tr_TR: Hiçbir kayıt silinmedi

en: No records present in {0}
tr_TR: {0} içinde kayıt bulunamadı

en: No records tagged.
tr_TR: Etiketlenmiş kayıt yok.

en: No records will be exported
tr_TR: Hiçbir kayıt dışa aktarılmayacak

en: No template found at path: {0}
tr_TR: {0} yolunda şablon bulunamadı

en: No values to show
tr_TR: Gösterilecek Veri Yok

en: No {0}
tr_TR: {0} Yok

en: No {0} Found
tr_TR: {0} Bulunamadı

en: No {0} found
tr_TR: {0} bulunamadı.

en: No {0} found with matching filters. Clear filters to see all {0}.
tr_TR: Filtrelere uygun {0} bulunamadı. Tüm filtreleri temizleyip tekrar deneyebilirsiniz.

en: No {0} mail
tr_TR: {0} e-posta yok

[ctx: Title of the 'row number' column]
en: No.
tr_TR: Sıra

en: Non Negative
tr_TR: Negatif Olmayan

en: None
tr_TR: Yok

en: None: End of Workflow
tr_TR: Yok: İş Akışı Sonu

en: Not Allowed
tr_TR: İzin verilmedi

en: Not Allowed: Disabled User
tr_TR: İzin Verilmedi: Devre Dışı Bırakılmış Kullanıcı

en: Not Ancestors Of
tr_TR: Aynı Kaynaktan Değil

en: Not Descendants Of
tr_TR: Aynı Kategoride Değil

en: Not Equals
tr_TR: Eşit Değil

en: Not Found
tr_TR: Bulunamadı

en: Not Helpful
tr_TR: Faydalı Değil

en: Not In
tr_TR: İçermez

en: Not Like
tr_TR: Benzer Değil

en: Not Linked to any record
tr_TR: Herhangi bir kayda bağlı değil

en: Not Permitted
tr_TR: İzin yok

en: Not Permitted to read {0}
tr_TR: {0} için Okuma izni yok

en: Not Published
tr_TR: Yayınlanmadı

en: Not Saved
tr_TR: Kaydedilmedi

en: Not Seen
tr_TR: Görülmedi

en: Not Sent
tr_TR: Gönderilmedi

en: Not Set
tr_TR: Ayarlanmamış

[ctx: Field value is not set]
en: Not Set
tr_TR: Yok

en: Not a valid Workflow Action
tr_TR: Geçerli bir İş Akışı Eylemi değil

en: Not active
tr_TR: Aktif değil

en: Not allowed to attach {0} document, please enable Allow Print For {0} in Print Settings
tr_TR: {0} belgesinin eklenmesine izin verilmiyor, lütfen Yazdırma Ayarları'nda {0} için Yazdırmaya İzin Ver ayarını etkinleştirin

en: Not allowed to create custom Virtual DocType.
tr_TR: Özel Sanal DocType oluşturulmasına izin verilmiyor.

en: Not found
tr_TR: Bulunamadı

en: Not in Developer Mode
tr_TR: Geliştirici modunda değil

en: Not in Developer Mode! Set in site_config.json or make 'Custom' DocType.
tr_TR: Geliştirici Modunda değil! site_config.json dosyasına ayarlayın veya 'Özel' DocType yapın.

en: Not permitted
tr_TR: İzin verilmedi

en: Not permitted to view {0}
tr_TR: Görüntülemek için yetkiniz yok: {0}

en: Note
tr_TR: Not

en: Note Seen By
tr_TR: Notu Gören

en: Note:
tr_TR: Not:

en: Note: By default emails for failed backups are sent.
tr_TR: Not: Varsayılan olarak, başarısız yedeklemeler için e-postalar gönderilir.

en: Note: Changing the Page Name will break previous URL to this page.
tr_TR: Not: Sayfa Adının değiştirilmesi, bu sayfanın önceki bağlantısını bozacaktır.

en: Note: Multiple sessions will be allowed in case of mobile device
tr_TR: Not: Mobil cihaz olması durumunda birden fazla oturuma izin verilecektir.

en: Notes:
tr_TR: Notlar:

en: Nothing New
tr_TR: Yeni Bir Şey Yok

en: Nothing left to redo
tr_TR: Yeniden yapılacak hiçbir şey kalmadı

en: Nothing left to undo
tr_TR: Geri Alınacak Bir Şey Kalmadı

en: Nothing to show
tr_TR: Gösterilecek bir şey yok

en: Nothing to update
tr_TR: Güncellenecek bir şey yok

en: Notification
tr_TR: Bildirim

en: Notification Log
tr_TR: Bildirim Kayıtları

en: Notification Recipient
tr_TR: Bildirim Alıcısı

en: Notification Settings
tr_TR: Bildirim Ayarları

en: Notifications
tr_TR: Bildirimler

en: Notifications and bulk mails will be sent from this outgoing server.
tr_TR: Bildirimler ve toplu postalar bu giden sunucudan gönderilecektir.

en: Notify by Email
tr_TR: E-posta ile Bildir

en: Notify by email
tr_TR: E-posta ile bildir

en: Notify if unreplied
tr_TR: Cevaplanmazsa Bildir

en: Notify if unreplied for (in mins)
tr_TR: Cevaplamazsa Bildir (Dakika)

en: Notify users with a popup when they log in
tr_TR: Oturum Açıldığında Kullanıcıları Bilgilendir

en: Now
tr_TR: Şimdi

en: Number
tr_TR: Numara

en: Number Card
tr_TR: Veri Kartı

en: Number Card Name
tr_TR: Veri Kartı İsmi

en: Number Cards
tr_TR: Veri Kartları

en: Number Format
tr_TR: Sayı Formatı

en: Number of Backups
tr_TR: Yedekleme Sayısı

en: Number of DB Backups
tr_TR: Yedekleme Sayısı

en: Number of Groups
tr_TR: Grup Sayısı

en: Number of Queries
tr_TR: Sorgu Sayısı

en: Number of columns for a field in a List View or a Grid (Total Columns should be less than 11)
tr_TR: Liste Görünümü veya Tablodaki bir alan için sütun sayısı. (Toplam Sütun sayısı 11'den az olmalıdır.)

en: Number of days after which the document Web View link shared on email will be expired
tr_TR: E-postada paylaşılan belgenin Web Görünümü bağlantı süresinin dolması için geçen gün sayısı.

en: Number of keys
tr_TR: Anahtar Sayısı

en: Number of onsite backups
tr_TR: Yerinde Yedekleme Sayısı

en: OAuth Client
tr_TR: OAuth İstemcisi

en: OAuth Error
tr_TR: OAuth Hatası

en: OAuth Provider Settings
tr_TR: OAuth Sağlayıcı Ayarları

en: OAuth has been enabled but not authorised. Please use "Authorise API Access" button to do the same.
tr_TR: OAuth etkinleştirildi ancak yetkilendirilmedi. Aynı işlemi yapmak için lütfen "API Erişimini Yetkilendir" düğmesini kullanın.

en: OR
tr_TR: YADA

en: OTP App
tr_TR: Uygulama

en: Occurrences
tr_TR: Tekrarlama Sayısı

en: Off
tr_TR: Kapalı

en: Office
tr_TR: Ofis

en: Old Password
tr_TR: Eski Şifre

en: Old and new fieldnames are same.
tr_TR: Eski ve yeni alan adları aynıdır.

en: Older backups will be automatically deleted
tr_TR: Saklanacak maksimum yedek adeti.

en: Oldest Unscheduled Job
tr_TR: Planlanmamış En Eski İş

en: On Hold
tr_TR: Beklemede

en: On Payment Authorization
tr_TR: Ödeme Onayında

en: Onboard
tr_TR: Modül Tanıtımı

en: Onboarding Name
tr_TR: Modül Tanıtımı Adı

en: Onboarding Step
tr_TR: Tanıtım Adımları

en: Once submitted, submittable documents cannot be changed. They can only be Cancelled and Amended.
tr_TR: Gönderildikten sonra, gönderilebilir belgeler değiştirilemez. Sadece İptal Edilebilir veya Değiştirilebilirler.

en: Only 200 inserts allowed in one request
tr_TR: Bir istekte yalnızca 200 girişe izin verilir

en: Only Administrator can delete Email Queue
tr_TR: E-posta Kuyruğunu yalnızca Yönetici silebilir

en: Only Administrator can edit
tr_TR: Yalnızca Yönetici düzenleyebilir

en: Only Administrator can save a standard report. Please rename and save.
tr_TR: Standart bir raporu yalnızca Yönetici kaydedebilir. Lütfen yeniden adlandırın ve kaydedin.

en: Only Administrator is allowed to use Recorder
tr_TR: Kaydediciyi yalnızca Yönetici kullanabilir

en: Only Allow Edit For
tr_TR: Düzenleme Yetkisi

en: Only Send Records Updated in Last X Hours
tr_TR: Yalnızca Son X Saat İçinde Güncellenen Kayıtları Gönder

en: Only Workspace Manager can edit public workspaces
tr_TR: Yalnızca Çalışma Alanı Yöneticisi genel çalışma alanlarını düzenleyebilir.

en: Only Workspace Manager can sort or edit this page
tr_TR: Bu sayfayı yalnızca Çalışma Alanı Yöneticisi sıralayabilir veya düzenleyebilir

en: Only allowed to export customizations in developer mode
tr_TR: Özelleştirmelerin yalnızca geliştirici modunda dışa aktarılmasına izin verilir

en: Only for
tr_TR: Sadece

en: Only mandatory fields are necessary for new records. You can delete non-mandatory columns if you wish.
tr_TR: Yeni kayıtlar için yalnızca zorunlu alanlar gereklidir. İsterseniz zorunlu olmayan sütunları silebilirsiniz.

en: Only reports of type Report Builder can be deleted
tr_TR: Yalnızca Rapor Oluşturucu türündeki raporlar silinebilir

en: Only reports of type Report Builder can be edited
tr_TR: Yalnızca Rapor Oluşturucu türündeki raporlar düzenlenebilir

en: Only standard DocTypes are allowed to be customized from Customize Form.
tr_TR: Formu Özelleştir'den yalnızca standart DocType'ların özelleştirilmesine izin verilir.

en: Only the assignee can complete this to-do.
tr_TR: Bu yapılacak işi yalnızca atanan kişi tamamlayabilir.

en: Only users involved in the document are listed
tr_TR: Yalnızca belgeye dahil olan kullanıcılar listelenir

en: Only {0} emailed reports are allowed per user.
tr_TR: Kullanıcı başına yalnızca {0} adresine e-posta ile gönderilen raporlara izin verilir.

en: Open
tr_TR: Açık

[ctx: Access]
en: Open
tr_TR: Açık

en: Open Awesomebar
tr_TR: Arama Çubuğu

en: Open Document
tr_TR: Açık Belge

en: Open Documents
tr_TR: Açık Dökümanlar

en: Open Help
tr_TR: Yardımı Aç

en: Open Settings
tr_TR: Ayarları Aç

en: Open Source Applications for the Web
tr_TR: Web için Açık Kaynak Uygulamaları

en: Open a dialog with mandatory fields to create a new record quickly
tr_TR: Temel alanların girilebildiği küçük bir pencere açarak hızlı veri girilmesini sağlar.

en: Open a module or tool
tr_TR: Modüle Git

en: Open in a new tab
tr_TR: Yeni sekmede aç

[ctx: Description of a list view shortcut]
en: Open list item
tr_TR: Liste Öğesini Aç

en: Open {0}
tr_TR: {0} Sayfasına Git

en: Operation
tr_TR: Operasyon

en: Optimize
tr_TR: Optimize Et

en: Optimizing image...
tr_TR: Resim optimize ediliyor...

en: Option 1
tr_TR: Seçenek 1

en: Option 2
tr_TR: Seçenek 2

en: Option 3
tr_TR: Seçenek 3

en: Optional: Always send to these ids. Each Email Address on a new row
tr_TR: İsteğe bağlı: Her zaman bu kimliklere gönder. Her E-posta Adresi yeni bir satırda

en: Optional: The alert will be sent if this expression is true
tr_TR: İsteğe bağlı: Bu ifade doğruysa uyarı gönderilecektir

en: Options
tr_TR: Şeçenekler

en: Options 'Dynamic Link' type of field must point to another Link Field with options as 'DocType'
tr_TR: Seçenekler 'Dinamik Bağlantı' türündeki alan, 'DocType' gibi seçeneklere sahip başka bir Bağlantı Alanına işaret etmelidir

en: Options for Rating field can range from 3 to 10
tr_TR: Derecelendirme alanı için seçenekler 3 ila 10 arasında değişebilir

en: Options for select. Each option on a new line.
tr_TR: Seçim için seçenekler. Her seçenek yeni bir satırda.

en: Options for {0} must be set before setting the default value.
tr_TR: Varsayılan değeri ayarlamadan önce {0} seçenekleri ayarlanmalıdır.

en: Options is required for field {0} of type {1}
tr_TR: {1} türündeki {0} alanı için seçenekler gereklidir

en: Options not set for link field {0}
tr_TR: {0} bağlantı alanı için ayarlanmamış seçenekler

en: Orange
tr_TR: Portakal

en: Orientation
tr_TR: Oryantasyon

en: Original Value
tr_TR: Orijinal Değer

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Outgoing (SMTP) Settings
tr_TR: Giden (SMTP) Ayarları

en: Outgoing Emails (Last 7 days)
tr_TR: Giden E-postalar (Son 7 gün)

en: Outgoing Server
tr_TR: Giden Sunucu

en: Outgoing Settings
tr_TR: Giden Sunucu Ayarları

en: Outgoing email account not correct
tr_TR: Giden e-posta hesabı doğru değil

en: Overview
tr_TR: Genel Bakış

en: Owner
tr_TR: Sahibi

en: PDF Page Size
tr_TR: Sayfa Boyutu

en: PDF Settings
tr_TR: PDF Ayarları

en: Package
tr_TR: Paket

en: Package Import
tr_TR: Paket İçe Aktarma

en: Package Name
tr_TR: Paket Adı

en: Package Release
tr_TR: Paket Sürümü

en: Packages
tr_TR: Paketler

en: Packages are lightweight apps (collection of Module Defs) that can be created, imported, or released right from the UI
tr_TR: Paketler, doğrudan kullanıcı arayüzünden oluşturulabilen, içe aktarılabilen veya yayınlanabilen hafif uygulamalardır (Modül Tanımları koleksiyonu).

en: Page
tr_TR: Sayfa

en: Page Break
tr_TR: Sayfa Sonu

en: Page Builder
tr_TR: Sayfa Oluşturucu

en: Page Height (in mm)
tr_TR: Sayfa Yüksekliği (mm cinsinden)

en: Page Margins
tr_TR: Sayfa Kenar Boşlukları

en: Page Number
tr_TR: Sayfa Numarası

en: Page Saved Successfully
tr_TR: Sayfa Başarıyla Kaydedildi

en: Page Settings
tr_TR: Sayfa Ayarları

en: Page Shortcuts
tr_TR: Sayfa Kısayolları

en: Page Size
tr_TR: Sayfa Boyutu

en: Page Title
tr_TR: Sayfa Başlığı

en: Page Width (in mm)
tr_TR: Sayfa Genişliği (mm cinsinden)

en: Page height and width cannot be zero
tr_TR: Sayfa yüksekliği ve genişliği sıfır olamaz

en: Page not found
tr_TR: Sayfa bulunamadı

en: Page with title {0} already exist.
tr_TR: {0} başlıklı sayfa zaten mevcut.

en: Page {0} of {1}
tr_TR: {1} {0} Sayfası

en: Parameter
tr_TR: Parametre

en: Parent
tr_TR: Ana Kalem

en: Parent DocType
tr_TR: Ana DocType

en: Parent Document Type
tr_TR: Ana Belge Türü

en: Parent Label
tr_TR: Ana Etiket

en: Parent Page
tr_TR: Üst Sayfa

en: Parent document type is required to create a dashboard chart
tr_TR: Gösterge tablosu grafiği oluşturmak için ana belge türü gereklidir

en: Partially Sent
tr_TR: Kısmen Gönderildi

en: Participants
tr_TR: Katılımcılar

en: Pass
tr_TR: Başarılı

en: Passive
tr_TR: Pasif

en: Password
tr_TR: Şifre

en: Password Email Sent
tr_TR: Şifre E-postası Gönderildi

en: Password Reset
tr_TR: Şifre Sıfırlama

en: Password Reset Link Generation Limit
tr_TR: Şifre Resetleme için Bağlantı Oluşturma Limiti

en: Password cannot be filtered
tr_TR: Şifre filtrelenemiyor

en: Password changed successfully.
tr_TR: Şifre başarıyla değiştirildi.

en: Password is required or select Awaiting Password
tr_TR: Şifre gerekli veya Şifre Bekleniyor'u seçin

en: Password missing in Email Account
tr_TR: E-posta Hesabında Şifre Eksik

en: Password not found for {0} {1} {2}
tr_TR: {0} {1} {2} için şifre bulunamadı

en: Password reset instructions have been sent to your email
tr_TR: Şifre sıfırlama talimatları e-postanıza gönderildi

en: Passwords do not match
tr_TR: Parolalar uyuşmuyor

en: Passwords do not match!
tr_TR: Şifreler uyuşmuyor!

en: Past dates are not allowed for Scheduling.
tr_TR: Program planlaması için geçmiş tarihlere izin verilmez.​

en: Paste
tr_TR: Yapıştır

en: Patch
tr_TR: Yama

en: Patch type {} not found in patches.txt
tr_TR: Patches.txt dosyasında {} yama türü bulunamadı

en: Pending
tr_TR: Bekliyor

en: Pending Approval
tr_TR: Onay Bekleyen

en: Pending Emails
tr_TR: Bekleyen E-postalar

en: Pending Jobs
tr_TR: Bekleyen İşler

en: Percent
tr_TR: Yüzde

en: Percentage
tr_TR: Yüzde

en: Period
tr_TR: Dönem

en: Perm Level
tr_TR: Yetki Seviyesi

en: Permanent
tr_TR: Kalıcı

en: Permanently Cancel {0}?
tr_TR: {0} Kalıcı Olarak İptal Edilecek

en: Permanently Submit {0}?
tr_TR: {0} Kalıcı Olarak Kaydedilecek

en: Permanently delete {0}?
tr_TR: <b>{0}</b> öğesi kalıcı olarak silinecek.

en: Permission Error
tr_TR: İzin Hatası

en: Permission Level
tr_TR: Yetki Seviyesi

en: Permission Levels
tr_TR: Yetki Seviyeleri

en: Permission Manager
tr_TR: İzin Yöneticisi

en: Permission Rules
tr_TR: İzin Kuralları

en: Permissions
tr_TR: İzinler

en: Permissions Error
tr_TR: İzin Hatası

en: Permissions are automatically applied to Standard Reports and searches.
tr_TR: İzinler Standart Raporlara ve aramalara otomatik olarak uygulanır.

en: Permissions are set on Roles and Document Types (called DocTypes) by setting rights like Read, Write, Create, Delete, Submit, Cancel, Amend, Report, Import, Export, Print, Email and Set User Permissions.
tr_TR: İzinler, Okuma, Yazma, Oluşturma, Silme, Gönder, İptal, Değiştirme, Rapor Etme, İçe Aktarma, Gönderme, Yazdırma, E-posta ve Kullanıcı İzinlerini Ayarlama gibi hakları belirleyerek Roller ve DocType'lar üzerinde ayarlanır.

en: Permissions at higher levels are Field Level permissions. All Fields have a Permission Level set against them and the rules defined at that permissions apply to the field. This is useful in case you want to hide or make certain field read-only for certain Roles.
tr_TR: Daha yüksek seviyelerdeki izinler Alan Seviyesi izinleridir. Tüm Alanların kendilerine göre ayarlanmış bir İzin Seviyesi vardır ve bu izinlerde tanımlanan kurallar alana uygulanır. Bu, belirli Roller için belirli alanları gizlemek veya salt okunur yapmak istediğinizde faydalıdır.

en: Permissions get applied on Users based on what Roles they are assigned.
tr_TR: İzinler, Kullanıcılara atanan Rollere göre uygulanır.

en: Permitted Documents For User
tr_TR: Kullanıcılar için Yasaklı Dökümanlar

en: Personal
tr_TR: Kişisel

[ctx: Workspace Category]
en: Personal
tr_TR: Kişisel

en: Personal Data Deletion Request
tr_TR: Kişisel Veri Silme Talebi

en: Personal Data Deletion Step
tr_TR: Kişisel Veri Silme Adımı

en: Personal Data Download Request
tr_TR: Kişisel Veri İndirme Talebi

en: Phone
tr_TR: Telefon

en: Phone No.
tr_TR: Telefon

en: Phone Number {0} set in field {1} is not valid.
tr_TR: {1} alanına girilen Telefon Numarası {0} geçerli değil.

en: Pick Columns
tr_TR: Sütunları Seç

en: Pie
tr_TR: Pasta Dilimi

en: Pink
tr_TR: Pembe

en: Plain Text
tr_TR: Düz Metin

en: Please Authorize OAuth for Email Account {}
tr_TR: Lütfen E-posta Hesabı için OAuth'u Yetkilendirin {}

en: Please Duplicate this Website Theme to customize.
tr_TR: Lütfen özelleştirmek için bu Web Sitesi Temasını çoğaltın.

en: Please Install the ldap3 library via pip to use ldap functionality.
tr_TR: Ldap işlevselliğini kullanmak için lütfen pip aracılığıyla ldap3 kütüphanesini yükleyin.

en: Please Set Chart
tr_TR: Lütfen Tabloyu Ayarlayın

en: Please Update SMS Settings
tr_TR: Lütfen SMS Ayarlarını Güncelleyin

en: Please add a subject to your email
tr_TR: Lütfen e-postanıza bir konu ekleyin

en: Please add a valid comment.
tr_TR: Lütfen geçerli bir yorum ekleyin.

en: Please ask your administrator to verify your sign-up
tr_TR: Lütfen yöneticinizden kayıt işleminizin doğrulamasını isteyin

en: Please attach a file first.
tr_TR: Lütfen önce bir dosya yükleyin.

en: Please attach the package
tr_TR: Lütfen paketi ekleyin

en: Please check OpenID Configuration URL
tr_TR: Lütfen OpenID Yapılandırma URL'sini kontrol edin

en: Please check the filter values set for Dashboard Chart: {}
tr_TR: Lütfen Gösterge Tablosu Grafiği için ayarlanan filtre değerlerini kontrol edin: {}

en: Please check your email for verification
tr_TR: Doğrulama için lütfen e-postanızı kontrol edin

en: Please check your email login credentials.
tr_TR: Lütfen e-posta giriş bilgilerinizi kontrol edin.

en: Please check your registered email address for instructions on how to proceed. Do not close this window as you will have to return to it.
tr_TR: Nasıl devam edeceğinize ilişkin talimatlar için lütfen kayıtlı e-posta adresinizi kontrol edin. Geri dönmeniz gerekeceğinden bu pencereyi kapatmayın.

en: Please click on the following link and follow the instructions on the page. {0}
tr_TR: Lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve sayfadaki talimatları izleyin. {0}

en: Please click on the following link to set your new password
tr_TR: Yeni şifrenizi belirlemek için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın

en: Please close this window
tr_TR: Lütfen bu pencereyi kapatın

en: Please create Card first
tr_TR: Lütfen Önce Veri Kartı oluşturun

en: Please create chart first
tr_TR: Lütfen önce grafik oluşturun

en: Please do not change the template headings.
tr_TR: Lütfen şablon başlıklarını değiştirmeyin.

en: Please duplicate this to make changes
tr_TR: Lütfen değişiklik yapmak için bunu çoğaltın

en: Please enable atleast one Social Login Key or LDAP or Login With Email Link before disabling username/password based login.
tr_TR: Kullanıcı adı/şifre tabanlı girişi devre dışı bırakmadan önce lütfen en az bir Sosyal Giriş Anahtarını veya LDAP'yi veya E-posta Bağlantısıyla Giriş Yapın'ı etkinleştirin.

en: Please enable pop-ups
tr_TR: Pop-up etkinleştirin

en: Please enable pop-ups in your browser
tr_TR: Lütfen tarayıcınızda açılır pencereleri etkinleştirin

en: Please ensure that your profile has an email address
tr_TR: Lütfen profilinizde bir e-posta adresi olduğundan emin olun

en: Please enter a valid email address.
tr_TR: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter the password
tr_TR: Lütfen şifrenizi girin

[ctx: Email Account]
en: Please enter the password for: <b>{0}</b>
tr_TR: Lütfen şifreyi giriniz: <b>{0}</b>

en: Please enter valid mobile nos
tr_TR: Lütfen geçerli bir cep telefonu numarası girin

en: Please enter your new password.
tr_TR: Lütfen yeni şifrenizi girin.

en: Please enter your old password.
tr_TR: Lütfen eski şifrenizi giriniz.

en: Please hide the standard navbar items instead of deleting them
tr_TR: Lütfen standart gezinme çubuğu öğelerini silmek yerine gizleyin

en: Please login to post a comment.
tr_TR: Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

en: Please make sure the Reference Communication Docs are not circularly linked.
tr_TR: Lütfen Referans İletişim Belgelerinin döngüsel olarak bağlantılı olmadığından emin olun.

en: Please refresh to get the latest document.
tr_TR: En son versiyonu almak için lütfen sayfayı yenileyin.

en: Please remove the printer mapping in Printer Settings and try again.
tr_TR: Lütfen Yazıcı Ayarları'ndan yazıcı eşlemesini kaldırın ve tekrar deneyin.

en: Please save before attaching.
tr_TR: Eklemeden önce lütfen kaydedin.

en: Please save the Newsletter before sending
tr_TR: Lütfen göndermeden önce Bülteni kaydedin

en: Please save the document before assignment
tr_TR: Lütfen atamadan önce belgeyi kaydedin

en: Please save the document before removing assignment
tr_TR: Lütfen atamayı kaldırmadan önce belgeyi kaydedin

en: Please save the report first
tr_TR: Lütfen önce raporu kaydedin.

en: Please save to edit the template.
tr_TR: Şablonu düzenlemek için lütfen kaydedin.

en: Please select Company
tr_TR: Şirket seçiniz

en: Please select DocType first
tr_TR: Lütfen önce DocType'ı seçin

en: Please select Minimum Password Score
tr_TR: Lütfen Minimum Şifre Puanını seçin

en: Please select X and Y fields
tr_TR: Lütfen X ve Y alanlarını seçin

en: Please select a country code for field {1}.
tr_TR: Lütfen {1} alanı için bir ülke kodu seçin.

en: Please select a file first.
tr_TR: Lütfen önce bir dosya seçin.

en: Please select a file or url
tr_TR: Lütfen bir dosya veya url seçin

en: Please select a valid csv file with data
tr_TR: Lütfen veri içeren geçerli bir csv dosyası seçin

en: Please select a valid date filter
tr_TR: Lütfen geçerli bir tarih filtresi seçin

en: Please select applicable Doctypes
tr_TR: Lütfen geçerli DocType'ları seçin

en: Please select prefix first
tr_TR: Lütfen önce ön eki seçin

en: Please select {0}
tr_TR: Lütfen {0} seçiniz

en: Please set Email Address
tr_TR: Lütfen E-posta Adresini Ayarlayın

en: Please set filters
tr_TR: Lütfen filtreleri ayarların

en: Please set filters value in Report Filter table.
tr_TR: Lütfen Rapor Filtresi tablosunda filtre değerini ayarlayın.

en: Please set the document name
tr_TR: Lütfen belge adını ayarlayın

en: Please set the series to be used.
tr_TR: Lütfen kullanılacak seriyi ayarlayın.

en: Please setup default Email Account from Settings > Email Account
tr_TR: Lütfen Ayarlar > E-posta Hesabı bölümünden varsayılan E-posta Hesabını ayarlayın

en: Please setup default outgoing Email Account from Settings > Email Account
tr_TR: Lütfen Ayarlar > E-posta Hesabı bölümünden varsayılan giden E-posta Hesabını ayarlayın

en: Please specify
tr_TR: Lütfen belirtiniz

en: Please specify which date field must be checked
tr_TR: Lütfen hangi tarih alanının işaretlenmesi gerektiğini belirtin

en: Please specify which value field must be checked
tr_TR: Lütfen hangi değer alanının kontrol edilmesi gerektiğini belirtin

en: Please try again
tr_TR: Lütfen tekrar deneyin

en: Please update {} before continuing.
tr_TR: Devam etmeden önce lütfen {} öğesini güncelleyin.

en: Please use a valid LDAP search filter
tr_TR: Lütfen geçerli bir LDAP arama filtresi kullanın

en: Please verify your Email Address
tr_TR: Lütfen E-posta Adresinizi doğrulayın

en: Please visit https://frappecloud.com/docs/sites/migrate-an-existing-site#encryption-key for more information.
tr_TR: Daha fazla bilgi için lütfen https://frappecloud.com/docs/sites/migrate-an-existing-site#encryption-key adresini ziyaret edin.

en: Points
tr_TR: Puan

en: Portal Menu
tr_TR: Portal Menüsü

en: Portal Menu Item
tr_TR: Portal Menü Öğesi

en: Portal Settings
tr_TR: Portal Ayarları

en: Post
tr_TR: Gönder

en: Postal Code
tr_TR: Posta Kodu

en: Precision
tr_TR: Kesinlik

en: Preferred Billing Address
tr_TR: Tercih Edilen Fatura Adresi

en: Preferred Shipping Address
tr_TR: Tercih Edilen Teslimat Adresi

en: Prefix
tr_TR: Ön Ek

en: Prepared Report
tr_TR: Hazır Rapor

en: Prepared Report User
tr_TR: Hazır Rapor Kullanıcısı

en: Prepared report render failed
tr_TR: Hazırlanan rapor işleme başarısız oldu

en: Preparing Report
tr_TR: Rapor Hazırlama

en: Prepend the template to the email message
tr_TR: Şablonu e-posta mesajının önüne ekleyin

en: Press Alt Key to trigger additional shortcuts in Menu and Sidebar
tr_TR: Menü ve Kenar Çubuğunda ek kısayolları tetiklemek için Alt Tuşuna basın

en: Press Enter to save
tr_TR: Kaydetmek için Enter tuşuna basın.

en: Preview
tr_TR: Önizleme

en: Preview Mode
tr_TR: Önizleme Modu

en: Preview of generated names
tr_TR: İsimlendirme serileri bu şekilde gözükecek

en: Preview:
tr_TR: Önizleme:

en: Previous
tr_TR: Önceki

[ctx: Go to previous slide]
en: Previous
tr_TR: Önceki

en: Previous Document
tr_TR: Önceki Belge

en: Primary Address
tr_TR: Birincil Adres

en: Primary Contact
tr_TR: Birincil İlgili Kişi

en: Primary Email
tr_TR: Birincil E-Posta

en: Print
tr_TR: Yazdır

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Print
tr_TR: Yazdır

en: Print Format
tr_TR: Yazdırma Formatı

en: Print Format Builder
tr_TR: Yazdırma Formatı Oluşturucu

en: Print Format Builder (New)
tr_TR: Yazdırma Formatı Oluşturucu (Yeni)

en: Print Heading
tr_TR: Baskı Başlığı

en: Print Hide
tr_TR: Yazdırmayı Gizle

en: Print Hide If No Value
tr_TR: Değer Yoksa Yazdırmayı Gizle

en: Print Language
tr_TR: Yazdırma Dili

en: Print Server
tr_TR: Yazdırma Sunucusu

en: Print Settings
tr_TR: Yazdırma Ayarları

en: Print Style
tr_TR: Yazdırma Stili

en: Print Width
tr_TR: Baskı Genişliği

en: Print Width of the field, if the field is a column in a table
tr_TR: Alan tablodaki bir sütunsa, alanın Yazdırma Genişliği

en: Print document
tr_TR: Belgeyi Yazdır

en: Print with letterhead
tr_TR: Antetli Kağıda Yazdır

en: Printer
tr_TR: Yazıcı

en: Printing
tr_TR: Yazdırma

en: Priority
tr_TR: Öncelik

en: Private
tr_TR: Özel

en: Private Files (MB)
tr_TR: Özel Dosyalar (MB)

en: ProTip: Add <code>Reference: {{ reference_doctype }} {{ reference_name }}</code> to send document reference
tr_TR: İpucu: Belge referansını göndermek için Referans: {{ reference_doctype }} {{ reference_name }} ekleyin.

en: Processing
tr_TR: İşleniyor

en: Processing...
tr_TR: İşleniyor ...

en: Profile
tr_TR: Profil

en: Progress
tr_TR: İlerleme

en: Project
tr_TR: Proje

en: Property
tr_TR: Özellik

en: Property Setter
tr_TR: Özellik Belirleyici

en: Provide a list of allowed file extensions for file uploads. Each line should contain one allowed file type. If unset, all file extensions are allowed. Example: <br>CSV<br>JPG<br>PNG
tr_TR: Dosya yüklemeleri için izin verilen dosya uzantılarının bir listesini belirleyin. Her satırda izin verilen bir dosya türü bulunmalıdır. Ayarlanmadığı takdirde tüm dosya uzantılarına izin verilir. Örnek: <br>CSV<br>JPG<br>PNG

en: Provider
tr_TR: Sağlayıcı

en: Public
tr_TR: Herkese Açık

[ctx: Workspace Category]
en: Public
tr_TR: Herkese Açık

en: Public Files (MB)
tr_TR: Genel Dosyalar (MB)

en: Publish
tr_TR: Yayınla

en: Publish as a web page
tr_TR: Web Sayfası Olarak Yayınla

en: Published
tr_TR: Yayınlandı

en: Published On
tr_TR: Yayınlanma Zamanı

en: Published on
tr_TR: Yayınlanma Tarihi

en: Pull from Google Calendar
tr_TR: Google Takvim'den getirildi

en: Pulled from Google Calendar
tr_TR: Google Takvim'den getirildi

en: Purchase Manager
tr_TR: Satın Alma Müdürü

en: Purchase Master Manager
tr_TR: Satın Alma Genel Müdürü

en: Purchase User
tr_TR: Satınalma Kullanıcısı

en: Purple
tr_TR: Mor

en: Push Notification Settings
tr_TR: Anlık Bildirim Ayarları

en: Push Notifications
tr_TR: Anlık Bildirimler

en: Put on Hold
tr_TR: Beklemeye Alın

en: QR Code
tr_TR: QR Kodu

en: QR Code for Login Verification
tr_TR: Giriş Doğrulaması için QR Kodu

en: Quarterly
tr_TR: Üç ayda bir

en: Query
tr_TR: Sorgu

en: Query / Script
tr_TR: Sorgu / Komut Dosyası

en: Query Options
tr_TR: Sorgu Seçenekleri

en: Query Parameters
tr_TR: Sorgu Parametreleri

en: Query Report
tr_TR: Sorgu Raporu

en: Query must be of SELECT or read-only WITH type.
tr_TR: Sorgu SELECT veya salt okunur WITH türünde olmalıdır.

en: Queue
tr_TR: Kuyruk

en: Queue Status
tr_TR: Kuyruk Durumu

en: Queue Type(s)
tr_TR: Sorgu Türleri

en: Queue in Background (BETA)
tr_TR: Arka Plan Kuyruğu (Beta)

en: Queued
tr_TR: Sıraya alındı

en: Queued for backup. You will receive an email with the download link
tr_TR: Yedekleme sıraya alındı. İndirme bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız.

en: Queued {0} emails
tr_TR: {0} e-postaları Kuyruğa alındı

en: Queues
tr_TR: Kuyruk

en: Queuing emails...
tr_TR: E-postalar sıraya alınıyor...

en: Quick Entry
tr_TR: Hızlı Giriş

en: Quick Help for Setting Permissions
tr_TR: İzinleri Ayarlamak için Hızlı Yardım

en: Quick List Filter
tr_TR: Liste Filtresi

en: Quick Lists
tr_TR: Listeler

en: RQ Job
tr_TR: RQ İşi

en: Random
tr_TR: Rastgele

en: Range
tr_TR: Aralık

en: Rank
tr_TR: Sıralama

en: Rating
tr_TR: Değerlendirme

en: Raw Email
tr_TR: Ham E-posta

en: Raw Printing
tr_TR: Sade Yazdırma

en: Re:
tr_TR: Cvp:

en: Re: {0}
tr_TR: Ynt: {0}

en: Read
tr_TR: Okuma

en: Read Only
tr_TR: Salt Okunur

en: Read Only Mode
tr_TR: Salt Okunur Modu

en: Read by Recipient
tr_TR: Alıcı Tarafından Okundu

en: Read mode
tr_TR: Okuma Modu

en: Readme
tr_TR: Beni oku

en: Realtime (SocketIO)
tr_TR: Gerçek Zamanlı (Socket.IO)

en: Reason
tr_TR: Nedeni

en: Rebuild
tr_TR: Yeniden Oluştur

en: Rebuild Tree
tr_TR: Ağaç Yapısını Tekrar Oluştur

en: Rebuilding of tree is not supported for {}
tr_TR: {} için ağacın yeniden oluşturulması desteklenmiyor

en: Received
tr_TR: Teslim Alındı

en: Receiver By Document Field
tr_TR: Belge Alanına Göre Alıcı

en: Receiver By Role
tr_TR: Role Göre Alıcı

en: Recent Activity
tr_TR: Son Aktiviteler

en: Recipient
tr_TR: Alıcı

en: Recipient Unsubscribed
tr_TR: Alıcı Abonelikten Çıktı

en: Recipients
tr_TR: Alıcılar

en: Red
tr_TR: Kırmızı

en: Redirect URL
tr_TR: Yönlendirme URL'si

en: Redirect to the selected app after login
tr_TR: Giriş yaptıktan sonra seçili uygulamaya yönlendir

en: Redirect to this URL after successful confirmation.
tr_TR: Başarılı onaylamadan sonra bu bağlantıya yönlendirin.

en: Redo
tr_TR: İleri Al

en: Ref DocType
tr_TR: Referans DocType

en: Reference
tr_TR: Referans

en: Reference Date
tr_TR: Referans Tarihi

en: Reference DocName
tr_TR: Referans DocName

en: Reference DocType
tr_TR: Referans DocType

en: Reference DocType and Reference Name are required
tr_TR: Referans DocType ve Referans Adı zorunludur

en: Reference Doctype
tr_TR: Referans Belge Türü

en: Reference Document
tr_TR: Referans Belgesi

en: Reference Document Name
tr_TR: Referans Döküman Adı

en: Reference Document Type
tr_TR: Referans Belge Türü

en: Reference Name
tr_TR: Referans Adı

en: Reference Owner
tr_TR: Referans Sahibi

en: Reference Report
tr_TR: Referans Rapor

en: Reference Type
tr_TR: Referans Tipi

en: Reference name
tr_TR: Referans Adı

en: Reference: {0} {1}
tr_TR: Referans: {0} {1}

en: Referrer
tr_TR: Yönlendiren

en: Refresh
tr_TR: Yenile

en: Refresh All
tr_TR: Tümünü Yenile

en: Refresh Google Sheet
tr_TR: Google E-Tablosunu Yenile

en: Refresh Token
tr_TR: Token Yenile

[ctx: Document count in list view]
en: Refreshing
tr_TR: Yenileniyor

en: Refreshing...
tr_TR: Yenileniyor...

en: Registered but disabled
tr_TR: Kayıtlı ancak devre dışı

en: Rejected
tr_TR: Reddedildi

en: Relay Server URL missing
tr_TR: Aktarıcı Sunucu URL'si eksik

en: Release Notes
tr_TR: Sürüm Notları

en: Relink
tr_TR: Bağlantıyı Yenile

en: Relink Communication
tr_TR: İletişim Bağlantısını Yenile

en: Reload
tr_TR: Yeniden Yükle

en: Reload File
tr_TR: Dosyayı Yeniden Yükle

en: Reload List
tr_TR: Listeyi Yeniden Yükle

en: Reload Report
tr_TR: Raporu Yeniden Yükle

en: Remember Last Selected Value
tr_TR: Son Seçilen Değeri Hatırla

en: Remind At
tr_TR: Hatırlatma Zamanı

en: Remind Me
tr_TR: Hatırlatıcı

en: Remind Me In
tr_TR: Bana Hatırlat

en: Reminder
tr_TR: hatırlama

en: Reminder cannot be created in past.
tr_TR: Geçmiş bir tarih için hatırlatıcı oluşturulamaz.

en: Reminder set at {0}
tr_TR: {0} Tarihine Hatırlatıcı Ayarlandı

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Remove Failed Jobs
tr_TR: Başarısız İşleri Kaldır

en: Remove Field
tr_TR: Alan Kaldır

en: Remove Section
tr_TR: Bölümü Kaldır

en: Remove all customizations?
tr_TR: Tüm özelleştirmeler kaldırılsın mı?

en: Remove all fields in the column
tr_TR: Sütundaki tüm alanları kaldır

en: Remove column
tr_TR: Sütunu kaldır

en: Remove field
tr_TR: Alan Kaldır

en: Remove last column
tr_TR: Son sütunu kaldır

en: Remove section
tr_TR: Bölümü Kaldır

en: Remove tab
tr_TR: Sekmeyi Kaldır

en: Removed {0}
tr_TR: {0} Kaldırdı:

en: Rename
tr_TR: Yeniden Adlandır

en: Rename {0}
tr_TR: Yeniden Adlandır

en: Reopen
tr_TR: Yeniden aç

en: Repeat
tr_TR: Tekrar

en: Repeat On
tr_TR: Tekrarla

en: Repeat this Event
tr_TR: Bu Etkinliği Tekrarla

en: Replied
tr_TR: Yanıtlandı

en: Reply
tr_TR: Yanıtla

en: Reply All
tr_TR: Tümünü Yanıtla

en: Report
tr_TR: Rapor

en: Report Builder
tr_TR: Rapor Oluşturucu

en: Report Column
tr_TR: Rapor Sütunu

en: Report Description
tr_TR: Rapor Açıklaması

en: Report Document Error
tr_TR: Doküman Hatasını Bildir

en: Report Filter
tr_TR: Rapor Filtresi

en: Report Filters
tr_TR: Rapor Filtreleri

en: Report Hide
tr_TR: Raporu Gizle

en: Report Information
tr_TR: Rapor Bilgisi

en: Report Manager
tr_TR: Rapor Yöneticisi

en: Report Name
tr_TR: Rapor İsmi

en: Report Name, Report Field and Fucntion are required to create a number card
tr_TR: Numara kartı oluşturmak için Rapor Adı, Rapor Alanı ve Fonksiyon gereklidir

en: Report Reference Doctype
tr_TR: Rapor Referans Doctype

en: Report Type
tr_TR: Rapor Türü

en: Report View
tr_TR: Rapor Görünümü

en: Report cannot be set for Single types
tr_TR: Rapor Tek türler için ayarlanamaz

en: Report has no data, please modify the filters or change the Report Name
tr_TR: Raporda veri yok, lütfen filtreleri veya Rapor Adını değiştirin

en: Report has no numeric fields, please change the Report Name
tr_TR: Raporda sayısal alan yok, lütfen Rapor Adını değiştirin

en: Report initiated, click to view status
tr_TR: Rapor başlatıldı, durumu görüntülemek için tıklayın

en: Report limit reached
tr_TR: Rapor sınırına ulaşıldı

en: Report timed out.
tr_TR: Rapor zaman aşımına uğradı.

en: Report updated successfully
tr_TR: Rapor başarıyla güncellendi

en: Report was not saved (there were errors)
tr_TR: Rapor Kaydedilemedi (hatalar içeriyor)

en: Report with more than 10 columns looks better in Landscape mode.
tr_TR: 10'dan fazla sütun içeren rapor Yatay modda daha iyi görünür.

en: Report {0}
tr_TR: {0} Raporu

en: Report {0} deleted
tr_TR: {0} Raporu silindi

en: Report {0} is disabled
tr_TR: {0} Raporu devre dışı bırakıldı

en: Report {0} saved
tr_TR: {0} Raporu kaydedildi

en: Report:
tr_TR: Rapor:

en: Reports
tr_TR: Raporlar

en: Reports & Masters
tr_TR: Raporlar &amp; Kayıtlar

en: Reports already in Queue
tr_TR: Raporlar zaten Kuyrukta

en: Request ID
tr_TR: Talep Kimliği

en: Request Limit
tr_TR: Talep Limiti

en: Request Method
tr_TR: Talep Metodu

en: Request Timeout
tr_TR: İstek Zaman Aşımı

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Reset All Customizations
tr_TR: Özelleştirmeleri Sıfırla

en: Reset Changes
tr_TR: Değişiklikleri Sıfırla

en: Reset Chart
tr_TR: Grafiği Sıfırla

en: Reset Dashboard Customizations
tr_TR: Panoları Sıfırla

en: Reset Fields
tr_TR: Alanları Sıfırla

en: Reset Layout
tr_TR: Yerleşimi Sıfırla

en: Reset OTP Secret
tr_TR: Tek Kullanımlık Şifreyi Sıfırla

en: Reset Password
tr_TR: Şifreyi Sıfırla

en: Reset Password Template
tr_TR: Şifre Sıfırlama Şablonu

en: Reset Permissions for {0}?
tr_TR: {0} için İzinler Sıfırlansın mı?

en: Reset To Default
tr_TR: Varsayılanlara Sıfırla

en: Reset sorting
tr_TR: Sıralamayı sıfırla

en: Reset the password for your account
tr_TR: Hesabınızın şifresini buradan sıfırlayabilirsiniz.

en: Reset to default
tr_TR: Varsayılana Dön

en: Reset to defaults
tr_TR: Varsayılanlara Dön

en: Reset your password
tr_TR: Şifrenizi Sıfırlayın

en: Response
tr_TR: Yanıt

en: Response
tr_TR: Yanıt

en: Rest of the day
tr_TR: Günün Geri Kalanı

en: Restore
tr_TR: Geri Yükle

en: Restore Original Permissions
tr_TR: Varsayılan İzinleri Geri Yükle

en: Restore to default settings?
tr_TR: Varsayılan ayarlar geri yüklensin mi?

en: Restrict IP
tr_TR: IP Kısıtlama

en: Restrict To Domain
tr_TR: Çalışma Alanı Kısıtlaması

en: Restrict to Domain
tr_TR: Çalışma Alanını Sınırla

en: Restrict user from this IP address only. Multiple IP addresses can be added by separating with commas. Also accepts partial IP addresses like (111.111.111)
tr_TR: Kullanıcıyı yalnızca bu IP adresinden kısıtlayın. Virgülle ayırarak birden fazla IP adresi eklenebilir. (111.111.111) gibi kısmi IP adreslerini de kabul eder.

[ctx: Title of message showing restrictions in list view]
en: Restrictions
tr_TR: Kısıtlamalar

en: Result
tr_TR: Sonuç

en: Resume Sending
tr_TR: Göndermeye Devam Et

en: Retry
tr_TR: Yeniden Dene

en: Retry Sending
tr_TR: Tekrar Gönder

en: Revert
tr_TR: Geri Al

en: Review
tr_TR: Gözden Geçir

en: Review Points
tr_TR: İnceleme Puanı

en: Reviews
tr_TR: Yorumlar

en: Revoke
tr_TR: İptal Et

en: Rich Text
tr_TR: Zengin Metin

en: Role
tr_TR: Rol

en: Role 'All' will be given to all system + website users.
tr_TR: 'Tümü' rolü tüm sistem + web sitesi kullanıcılarına verilecektir.

en: Role Name
tr_TR: Rol İsmi

en: Role Permission for Page and Report
tr_TR: Sayfa ve Raporlar için İzinler

en: Role Permissions
tr_TR: Rol İzinleri

en: Role Permissions Manager
tr_TR: Rol İzinlerini Yönet

[ctx: Button in list view menu]
en: Role Permissions Manager
tr_TR: Rol İzinlerini Yönet

en: Role Profile
tr_TR: Rol Profili

en: Role and Level
tr_TR: Rol ve Seviye

en: Role has been set as per the user type {0}
tr_TR: Rol, kullanıcı türüne göre ayarlandı {0}

en: Roles
tr_TR: Roller

en: Roles & Permissions
tr_TR: Roller & İzinler

en: Roles Assigned
tr_TR: Roller Atandı

en: Roles HTML
tr_TR: Roller HTML

en: Roles Html
tr_TR: Roller Html

en: Roles can be set for users from their User page.
tr_TR: Roller, kullanıcılar için Kullanıcı sayfasından ayarlanabilir.

en: Root {0} cannot be deleted
tr_TR: {0} kök dizini silinemez

en: Rounding Method
tr_TR: Yuvarlama Yöntemi

en: Route
tr_TR: Rota

en: Route History
tr_TR: Dolaşım Geçmişi

en: Route: Example "/app"
tr_TR: Rota: Örnek "/app"

en: Row
tr_TR: Satır

en: Row #
tr_TR: Satır #

en: Row #{0}:
tr_TR: Satır #{0}:

en: Row #{}: Fieldname is required
tr_TR: Satır #{}: Alan adı gereklidir

en: Row Number
tr_TR: Satır Numarası

en: Row {0}
tr_TR: Satır {0}

en: Row {0}: Not allowed to disable Mandatory for standard fields
tr_TR: Satır {0}: Standart alanlar devre dışı bırakılamaz.

en: Rows Added
tr_TR: Eklenen Satırlar

en: Rows Removed
tr_TR: Silinen Satırlar

en: Rule
tr_TR: Kural

en: Rule Conditions
tr_TR: Kural Koşulları

en: Rule Name
tr_TR: Kural İsmi

en: Rule for this doctype, role, permlevel and if-owner combination already exists.
tr_TR: Bu belge türüne ilişkin kural, rol, izin düzeyi ve eğer sahibiyle birleşimi zaten mevcut.

en: Rules
tr_TR: Kurallar

en: Rules defining transition of state in the workflow.
tr_TR: İş akışında durum geçişini tanımlayan kurallar.

en: Rules for how states are transitions, like next state and which role is allowed to change state etc.
tr_TR: Bir sonraki durum ve hangi rolün durumu değiştirmesine izin verildiği gibi durum geçişlerinin nasıl yapıldığına ilişkin kurallar.

en: Rules with higher priority number will be applied first.
tr_TR: Öncelik numarası daha yüksek olan kurallar önce uygulanacaktır.

en: Run Jobs only Daily if Inactive For (Days)
tr_TR: İnaktif Gün Sayısı

en: S3 Backup Settings
tr_TR: S3 Yedekleme Ayarları

en: S3 Backup complete!
tr_TR: S3 Yedeklemesi tamamlandı!

en: SMS Parameter
tr_TR: SMS Parametresi

en: SMS Settings
tr_TR: SMS Ayarları

en: SMS sent to following numbers: {0}
tr_TR: Aşağıdaki numaralara SMS gönderildi: {0}

en: SMS was not sent. Please contact Administrator.
tr_TR: SMS gönderilmedi. Lütfen Yönetici ile iletişime geçin.

en: SMTP Server is required
tr_TR: SMTP Sunucusu gereklidir

en: SMTP Settings for outgoing emails
tr_TR: Giden E-postalar için SMTP Ayarları

en: SQL Conditions. Example: status="Open"
tr_TR: SQL Koşulları. Örnek: status="Açık"

en: SQL Explain
tr_TR: SQL Açıklaması

en: SQL Output
tr_TR: SQL Çıktısı

en: SQL Queries
tr_TR: SQL Sorguları

en: SSL/TLS Mode
tr_TR: SSL/TLS Modu

en: SWATCHES
tr_TR: Renk Örnekleri

en: Sales Manager
tr_TR: Satış Yöneticisi

en: Sales Master Manager
tr_TR: Satış Master Yönetici

en: Sales User
tr_TR: Satış Kullanıcısı

en: Salesforce
tr_TR: Satış Gücü

en: Salutation
tr_TR: Hitap

en: Same Field is entered more than once
tr_TR: Aynı Alana birden fazla kez girilmiş

en: Sample
tr_TR: Örnek

en: Saturday
tr_TR: Cumartesi

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save API Secret: {0}
tr_TR: API Gizli Anahtarını Kaydet: {0}

en: Save Anyway
tr_TR: Yine de Kaydet

en: Save As
tr_TR: Farklı Kaydet

en: Save Customizations
tr_TR: Özelleştirmeleri Kaydet

en: Save Filter
tr_TR: Filtreyi Kaydet

en: Save Report
tr_TR: Raporu Kaydet

en: Save filters
tr_TR: Filtreleri Kaydet

en: Save on Completion
tr_TR: Tamamlamada Kaydet

en: Save the document.
tr_TR: Belgeyi kaydet.

en: Saved
tr_TR: Kaydedildi

en: Saving
tr_TR: Kaydediliyor

[ctx: Freeze message while saving a document]
en: Saving
tr_TR: Kaydediliyor

en: Saving Customization...
tr_TR: Özelleştirmeler Kaydediliyor...

en: Saving this will export this document as well as the steps linked here as json.
tr_TR: Belge ve burada bağlantısı verilen adımlar da json olarak dışarı aktaracaktır.

en: Saving...
tr_TR: Kaydediliyor...

en: Scan QRCode
tr_TR: QR Kod Okut

en: Scan the QR Code and enter the resulting code displayed.
tr_TR: QR Kodunu tarayın ve çıkan kodu girin.

en: Schedule
tr_TR: Planla

en: Schedule Newsletter
tr_TR: Bülten Programı

en: Schedule Send At
tr_TR: Planlanmış Gönderim

en: Schedule sending
tr_TR: Gönderimi zamanla

en: Schedule sending at a later time
tr_TR: Gönderimi daha sonraki bir zamana planlayın

en: Scheduled
tr_TR: Planlandı

en: Scheduled Job
tr_TR: Planlanmış Görev

en: Scheduled Job Log
tr_TR: Planlanmış Görev Kaydı

en: Scheduled Job Type
tr_TR: Planlanmış Görev Türü

en: Scheduled Jobs Logs
tr_TR: Planlanmış Görev Kayıtları

en: Scheduled Sending
tr_TR: Planlanmış Gönderim

en: Scheduled To Send
tr_TR: Gönderilmek Üzere Planlandı

en: Scheduled execution for script {0} has updated
tr_TR: {0} betiği için planlanan yürütme güncellendi

en: Scheduled to send
tr_TR: Gönderilmek üzere planlandı

en: Scheduler
tr_TR: Zamanlayıcı

en: Scheduler Event
tr_TR: Zamanlayıcı Etkinliği

en: Scheduler Inactive
tr_TR: Zamanlayıcı Etkin Değil

en: Scheduler Status
tr_TR: Zamanlayıcı Durumu

en: Scheduler can not be re-enabled when maintenance mode is active.
tr_TR: Bakım modu aktifken zamanlayıcı yeniden etkinleştirilemez.

en: Scheduler is inactive. Cannot import data.
tr_TR: Zamanlayıcı etkin değil. Veri alınamıyor.

en: Scheduler: Active
tr_TR: Zamanlayıcı: Aktif

en: Scheduler: Inactive
tr_TR: Zamanlayıcı: Aktif Değil

en: Scope
tr_TR: Kapsam

en: Scopes
tr_TR: Kapsamlar

en: Script Manager
tr_TR: Script Yöneticisi

en: Script Report
tr_TR: Komut Dosyası Raporu

en: Scripting
tr_TR: Komutlar

en: Search
tr_TR: arama

en: Search Bar
tr_TR: Arama Çubuğu

en: Search Fields
tr_TR: Alanları Arama

en: Search Help
tr_TR: Arama Yardımı

en: Search Priorities
tr_TR: Arama Öncelikleri

en: Search Results
tr_TR: Sonuçlarda Ara

en: Search Results for
tr_TR: Arama sonuçları

en: Search by filename or extension
tr_TR: Dosya adına veya uzantıya göre arama yapın

en: Search field {0} is not valid
tr_TR: Arama alanı {0} geçerli değil

en: Search fields
tr_TR: Alanları Ara

en: Search fieldtypes...
tr_TR: Alan Türlerini Ara...

en: Search for anything
tr_TR: Herhangi bir şey için arama yapın

en: Search for {0}
tr_TR: {0} İçin Arama Yapın

en: Search in a document type
tr_TR: DocType İçinde Arama

en: Search or type a command ({0})
tr_TR: Arama yapın veya komut yazın ({0})

en: Search properties...
tr_TR: Özellikleri Ara...

en: Search results for
tr_TR: Arama sonuçları için

en: Search...
tr_TR: Arama...

en: Searching ...
tr_TR: Arama Yapılıyor...

en: Section Break
tr_TR: Bölüm Başlığı

en: Section Heading
tr_TR: Bölüm Başlığı

en: Section ID
tr_TR: Bölüm Kimliği

en: Section Title
tr_TR: Bölüm Başlığı

en: Section must have at least one column
tr_TR: Bölümde en az bir sütun bulunmalıdır

en: Security Settings
tr_TR: Güvenlik Ayarları

en: See all Activity
tr_TR: Tüm Aktiviteleri Göster

en: See all past reports.
tr_TR: Tüm geçmiş raporları görün.

en: See on Website
tr_TR: Web Sitesinde Gör

[ctx: Button in web form]
en: See previous responses
tr_TR: Önceki yanıtları görün

en: See the document at {0}
tr_TR: Belgeye {0} adresinden ulaşabilirsiniz

en: Seen
tr_TR: Görüldü

en: Seen By
tr_TR: Görüntüleyenler

en: Seen By Table
tr_TR: Görüntüleyenler Tablosu

en: Select
tr_TR: Seç

en: Select All
tr_TR: Tümünü Seç

en: Select Attachments
tr_TR: Dosya Seçimi

en: Select Child Table
tr_TR: Alt Tabloyu Seçin

en: Select Column
tr_TR: Sütun Seç

en: Select Columns
tr_TR: Sütunları Seç

en: Select Country
tr_TR: Ülke Seçin

en: Select Currency
tr_TR: Para Birimi Seçin

en: Select Dashboard
tr_TR: Pano Seç

en: Select Date Range
tr_TR: Tarih Aralığı

en: Select DocType
tr_TR: Belge Tipi Seçin

en: Select Doctype
tr_TR: Doctype Seçin

en: Select Document
tr_TR: Belge Seçiniz

en: Select Document Type
tr_TR: Belge Türünü Seçin

en: Select Document Type or Role to start.
tr_TR: Başlamak için Belge Türünü veya Rolü Seçin

en: Select Document Types to set which User Permissions are used to limit access.
tr_TR: Erişimi sınırlamak için hangi Kullanıcı İzinlerinin kullanılacağını ayarlamak üzere Belge Türlerini seçin.

en: Select Field
tr_TR: Alan Seçin

en: Select Field...
tr_TR: Alan Seçin...

en: Select Fields
tr_TR: Alanları Seçin

en: Select Fields To Insert
tr_TR: Eklenecek Alanları Seçin

en: Select Fields To Update
tr_TR: Güncellenecek Alanları Seçin

en: Select Filters
tr_TR: Filtre Seçin

en: Select Google Calendar to which event should be synced.
tr_TR: Etkinliğin senkronize edileceği Google Takvim'i seçin.

en: Select Google Contacts to which contact should be synced.
tr_TR: Hangi kişinin senkronize edileceğini Google Kişiler'den seçin.

en: Select Group By...
tr_TR: Gruplandırma Ölçütü

en: Select Kanban
tr_TR: Kanban Seç

en: Select Language
tr_TR: Dil Seçin

en: Select List View
tr_TR: Liste Görünümünü Seçin

en: Select Mandatory
tr_TR: Zorunlu Seçin

en: Select Module
tr_TR: Modül Seçin

en: Select Network Printer
tr_TR: Ağ Yazıcısını Seçin

en: Select Page
tr_TR: Sayfa Seç

en: Select Print Format
tr_TR: Baskı Formatını Seçin

en: Select Print Format to Edit
tr_TR: Düzenlemek için Baskı Formatını Seçin

en: Select Report
tr_TR: Raporu Seçin

en: Select Table Columns for {0}
tr_TR: {0} için Tablo Sütunlarını Seçin

en: Select Time Zone
tr_TR: Saat Dilimini Seçin

en: Select Transaction
tr_TR: İşlem Seçimi

en: Select Workflow
tr_TR: İş Akışını Seçin

en: Select Workspace
tr_TR: Çalışma Alanını Seçin

en: Select a Brand Image first.
tr_TR: Önce bir Marka Logosu seçin.

en: Select a DocType to make a new format
tr_TR: Yeni bir format oluşturmak için bir DocType seçin

en: Select a document to check if it meets conditions.
tr_TR: Koşulları karşılayıp karşılamadığını kontrol etmek için bir belge seçin.

en: Select a document to preview request data
tr_TR: Talep verilerini önizlemek için bir belge seçin

en: Select a field to edit its properties.
tr_TR: Özelliklerini düzenlemek için bir alan seçin.

en: Select a valid Sender Field for creating documents from Email
tr_TR: E-postadan belge oluşturmak için geçerli bir Gönderen Alanı seçin

en: Select a valid Subject field for creating documents from Email
tr_TR: E-postadan belge oluşturmak için geçerli bir Konu alanı seçin

en: Select an Image
tr_TR: Bir Resim Seçin

en: Select an app to continue
tr_TR: Devam etmek için bir uygulama seçin

en: Select an existing format to edit or start a new format.
tr_TR: Düzenlemek için mevcut bir formatı seçin veya yeni bir format oluşturun.

en: Select an image of approx width 150px with a transparent background for best results.
tr_TR: Transparan arka plana sahip yaklaşık 150 piksel genişliğinde bir resim seçin.

en: Select atleast 1 record for printing
tr_TR: Yazdırmak için en az 1 kayıt seçin

en: Select atleast 2 actions
tr_TR: En az 2 eylem seçin

[ctx: Description of a list view shortcut]
en: Select list item
tr_TR: Liste Öğesini Seç

[ctx: Description of a list view shortcut]
en: Select multiple list items
tr_TR: Birden Fazla Öğe Seçin

en: Select or drag across time slots to create a new event.
tr_TR: Yeni bir etkinlik oluşturmak için zaman aralıklarını seçin veya sürükleyin.

en: Select {0}
tr_TR: {0} Seçimi

en: Self approval is not allowed
tr_TR: Kendi kendini onaylamaya izin verilmiyor

en: Send
tr_TR: Gönder

en: Send After
tr_TR: Gönderdikten Sonra

en: Send Alert On
tr_TR: Uyarı Gönder

en: Send Email Alert
tr_TR: E-Posta Uyarısı Gönder

en: Send Email At
tr_TR: E-Posta Gönder

en: Send Email Print Attachments as PDF (Recommended)
tr_TR: E-Posta Gönder Ekleri PDF Olarak Yazdır (Önerilen)

en: Send Email for Successful Backup
tr_TR: Başarılı Yedekleme için E-posta Gönder

en: Send Email for Successful backup
tr_TR: Başarılı yedekleme için E-posta Gönder

en: Send Me A Copy of Outgoing Emails
tr_TR: E-postaların Kopyasını Gönder

en: Send Notification To
tr_TR: Bildirimi Gönder

en: Send Notification to
tr_TR: Bildirim Gönder

en: Send Notifications For Documents Followed By Me
tr_TR: Takip Ettiğim Dökümanlarla İlgili Bildirim Gönder

en: Send Notifications For Email Threads
tr_TR: E-posta Konuları İçin Bildirim Gönder

en: Send Notifications To
tr_TR: Bildirimleri Gönder

en: Send Now
tr_TR: Şimdi Gönder

en: Send Print as PDF
tr_TR: Yazıcıya PDF Olarak Gönder

en: Send Read Receipt
tr_TR: Okundu Bilgisi Gönder

en: Send System Notification
tr_TR: Sistem Bildirimi Gönder

en: Send Test Email
tr_TR: Test E-postası Gönder

en: Send To All Assignees
tr_TR: Tüm Atananlara Gönder

en: Send Unsubscribe Link
tr_TR: Abonelikten Ayrılma Bağlantısını Gönder

en: Send Web View Link
tr_TR: Web Görünümü Bağlantısı Gönder

en: Send Welcome Email
tr_TR: Hoşgeldiniz E-postası Gönder

en: Send a request to delete your account
tr_TR: Hesabınızı silmek için bir istek gönderin

en: Send a test email
tr_TR: Bir test e-postası gönderin

en: Send again
tr_TR: Tekrar Gönder

en: Send alert if date matches this field's value
tr_TR: Tarih bu alanın değeriyle eşleşirse uyarı gönder

en: Send alert if this field's value changes
tr_TR: Bu alanın değeri değişirse uyarı gönder

en: Send an email reminder in the morning
tr_TR: Sabah bir e-posta hatırlatıcısı gönderin

en: Send days before or after the reference date
tr_TR: Referans tarihinden önceki veya sonraki günleri gönderin

en: Send enquiries to this email address
tr_TR: Sorularınızı bu e-posta adresine gönderin

en: Send login link
tr_TR: Giriş bağlantısını gönder

en: Send me a copy
tr_TR: Bir Kopyasını Bana Gönder

en: Send now
tr_TR: Şimdi Gönder

en: Send only if there is any data
tr_TR: Yalnızca herhangi bir veri varsa gönder

en: Send unsubscribe message in email
tr_TR: Abonelikten çıkma mesajını e-posta ile gönder

en: Sender
tr_TR: Gönderen

en: Sender Email
tr_TR: Gönderen E-postası

en: Sender Email Field
tr_TR: Gönderen E-posta Alanı

en: Sender Field should have Email in options
tr_TR: Gönderen Alanı seçeneklerinde E-posta olmalıdır

en: Sender Name
tr_TR: Gönderenin Adı

en: Sender Name Field
tr_TR: Gönderen Adı Alanı

en: Sending
tr_TR: Gönderiliyor

en: Sending emails
tr_TR: E-Posta Gönderiliyor...

en: Sending...
tr_TR: Gönderiyor...

en: Sent
tr_TR: Gönderildi

en: Sent Read Receipt
tr_TR: Okundu Bildirimi Gönderildi

en: Sent or Received
tr_TR: Gönderildi veya Alındı

en: Sent/Received Email
tr_TR: Gönderilen/Alınan E-posta

en: Separator
tr_TR: Ayırıcı

en: Sequence Id
tr_TR: Sıra no

en: Series List for this Transaction
tr_TR: Bu İşlem İçin Adlandırma Serisi

en: Series Updated for {}
tr_TR: Seriler {} İçin Güncellendi

en: Series counter for {} updated to {} successfully
tr_TR: {} için seri sayacı başarıyla {} olarak güncellendi

en: Series {0} already used in {1}
tr_TR: Seri {0} zaten {1} adresinde kullanılıyor

en: Server Action
tr_TR: Sunucu Aksiyonu

en: Server Error
tr_TR: Sunucu Hatası

en: Server IP
tr_TR: Sunucu IP

en: Server Script
tr_TR: Sunucu Komut Dosyası

en: Server Scripts are disabled. Please enable server scripts from bench configuration.
tr_TR: Sunucu Komut Dosyaları devre dışı. Lütfen sunucu komut dosyalarını tezgah yapılandırmasından etkinleştirin.

en: Server Scripts feature is not available on this site.
tr_TR: Bu sitede Sunucu Scriptleri özelliği bulunmamaktadır.

en: Server was too busy to process this request. Please try again.
tr_TR: Sunucu bu isteği işleyemeyecek kadar meşguldü. Lütfen tekrar deneyin.

en: Service
tr_TR: Hizmet

en: Session Default
tr_TR: Oturum Varsayılanı

en: Session Default Settings
tr_TR: Oturum Varsayılanı Ayarları

en: Session Defaults
tr_TR: Oturum Varsayılanları

en: Session Defaults Saved
tr_TR: Oturum Varsayılanları Kaydedildi

en: Session Expired
tr_TR: Oturum Sonlandırıldı

en: Session Expiry (idle timeout)
tr_TR: Oturum Sonlanma Süresi

[ctx: Field value is set]
en: Set
tr_TR: Var

en: Set Banner from Image
tr_TR: Resimden Banner Ayarla

en: Set Chart
tr_TR: Grafiği Ayarla

en: Set Default Options for all charts on this Dashboard (Ex: "colors": ["#d1d8dd", "#ff5858"])
tr_TR: Bu Panodaki tüm grafikler için Varsayılan Seçenekleri Ayarlayın (Örnek: "colors": ["#d1d8dd", "#ff5858"])

en: Set Dynamic Filters
tr_TR: Dinamik Filtreleri Ayarla

en: Set Filters
tr_TR: Filtreleri Ayarların

en: Set Filters for {0}
tr_TR: {0} İçin Filtreleri Ayarla

en: Set Limit
tr_TR: Limit Ayarla

en: Set Naming Series options on your transactions.
tr_TR: İşlemlerinizde Seri Adlandırma seçeneklerini ayarlayın.

en: Set New Password
tr_TR: Yeni Şifre Belirle

en: Set Number of Backups
tr_TR: Yedekleme Sayısını Ayarla

en: Set Password
tr_TR: Şifre Ayarla

en: Set Permissions
tr_TR: İzinleri Ayarla

en: Set Properties
tr_TR: Özellikleri Ayarla

en: Set Property After Alert
tr_TR: Uyarıdan Sonra Özelliği Ayarla

en: Set Quantity
tr_TR: Miktarı Ayarla

en: Set Role For
tr_TR: Rol Belirle

en: Set User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinlerini Ayarla

en: Set Value
tr_TR: Değer Ayarla

en: Set all private
tr_TR: Özel

en: Set all public
tr_TR: Herkese Açık

en: Set as Default
tr_TR: Varsayılan Yap

en: Set as Default Theme
tr_TR: Varsayılan Tema Olarak Ayarla

en: Set by user
tr_TR: Kullanıcı tarafından ayarlandı

en: Set only once
tr_TR: Sadece bir kez ayarla

en: Set the filters here. For example:
    <pre class="small text-muted"><code>
    [{
    	fieldname: "company",
    	label: __("Company"),
    	fieldtype: "Link",
    	options: "Company",
    	default: frappe.defaults.get_user_default("Company"),
    	reqd: 1
    },
    {
    	fieldname: "account",
    	label: __("Account"),
    	fieldtype: "Link",
    	options: "Account",
    	reqd: 1
    }]
    </code></pre>
tr_TR: Filtreleri buradan ayarlayın. Örneğin:
    <pre class="small text-muted"><code>
    [{
    	alan adı: "şirket",
    	etiket: __("Şirket"),
    	alan türü: "Bağlantı",
    	seçenekler: "Şirket",
    	varsayılan: frappe.defaults.get_user_default("Şirket"),
    	gerekli: 1
    },
    {
    	alan adı: "hesap",
    	etiket: __("Hesap"),
    	alan türü: "Bağlantı",
    	seçenekler: "Hesap",
    	gerekli: 1
    }]
    </code></pre>

en: Set the path to a whitelisted function that will return the data for the number card in the format:
    
    <pre class="small text-muted"><code>
    {
    	"value": value,
    	"fieldtype": "Currency",
    	"route_options": {"from_date": "2023-05-23"},
    	"route": ["query-report", "Permitted Documents For User"]
    }</code></pre>
tr_TR: Veri kartı için verileri formatta döndürecek beyaz listedeki bir fonksiyonun yolunu ayarlayın:
    
    <pre class="small text-muted"><code>
    {
    	"value": değer,
    	"fieldtype": "Currency",
    	"route_options": {"from_date": "2023-05-23"},
    	"route": ["query-report", "Permitted Documents For User"]
    }</code></pre>

en: Setting this Address Template as default as there is no other default
tr_TR: Başka bir varsayılan olmadığı için bu Adres Şablonunun varsayılan olarak ayarlanacak

en: Setting up your system
tr_TR: Sisteminiz Yapılandırılıyor

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings Dropdown
tr_TR: Ayarlar Menüsü

en: Settings for Contact Us Page
tr_TR: Bize Ulaşın Sayfası Ayarları

en: Settings for the About Us Page
tr_TR: Hakkımızda Sayfasının Ayarları

en: Settings to control blog categories and interactions like comments and likes
tr_TR: Blog kategorilerini ve yorumlar ve beğeniler gibi etkileşimleri kontrol etmek için ayarlar

en: Setup
tr_TR: Kurulum

en: Setup > Customize Form
tr_TR: Kurulum > Form Özelleştir

en: Setup > User
tr_TR: Kurulum > Kullanıcı

en: Setup > User Permissions
tr_TR: Kurulum > Kullanıcı İzinleri

en: Setup Approval Workflows
tr_TR: Onay İş Akışları Kurulumu

en: Setup Auto Email
tr_TR: Otomatik E-Postayı Ayarla

en: Setup Complete
tr_TR: Kurulum Tamamlandı

en: Setup Limited Access for a User
tr_TR: Kullanıcı için Sınırlı Erişim Kurulumu

en: Setup Naming Series
tr_TR: Adlandırma Serisi Kurulumu

en: Setup Series for transactions
tr_TR: İşlemler için Seri Ayarlama

en: Share
tr_TR: Paylaş

en: Share With
tr_TR: Paylaş

en: Share this document with
tr_TR: Dökümanı Şu Kişiyle Paylaş

en: Share {0} with
tr_TR: {0} Paylaş

en: Shared
tr_TR: Paylaşıldı

en: Shared with the following Users with Read access:{0}
tr_TR: Okuma Erişimi Şu Kullanıcılarla Paylaşıldı: {0}

en: Shipping
tr_TR: Nakliye

en: Shipping Address
tr_TR: Sevkiyat Adresi

en: Shop
tr_TR: Mağaza

en: Short Name
tr_TR: Kısa Adı

en: Shortcuts
tr_TR: Kısa Yollar

en: Show
tr_TR: Göster

en: Show Absolute Values
tr_TR: Mutlak Değerleri Göster

en: Show All
tr_TR: Tümünü Göster

en: Show Attachments
tr_TR: Ekleri Göster

en: Show Calendar
tr_TR: Takvimi Göster

en: Show Currency Symbol on Right Side
tr_TR: Para Birimi Sembolünü Sağ Tarafta Göster

en: Show Dashboard
tr_TR: Panoyu Göster

en: Show Document
tr_TR: Belgeyi Göster

en: Show Error
tr_TR: Hatayı Göster

en: Show Form Tour
tr_TR: Form Turunu Göster

en: Show Full Error and Allow Reporting of Issues to the Developer
tr_TR: Tam Hatayı Göster ve Sorunların Geliştiriciye Bildirilmesine İzin Ver

en: Show Full Form?
tr_TR: Formun Tamamını Göster?

en: Show Keyboard Shortcuts
tr_TR: Klavye Kısayollarını Göster

en: Show Labels
tr_TR: Etiketleri Göster

en: Show Language Picker
tr_TR: Dil Seçiciyi Göster

en: Show Line Breaks after Sections
tr_TR: Bölümlerden Sonra Satır Sonlarını Göster

en: Show List
tr_TR: Listeyi Göster

en: Show More Activity
tr_TR: Daha Fazla Etkinlik Göster

en: Show Only Failed Logs
tr_TR: Yalnızca Başarısız Kayıtları Göster

en: Show Percentage Stats
tr_TR: İstatistik Yüzdesini Göster

en: Show Permissions
tr_TR: Tüm İzinleri Göster

en: Show Preview
tr_TR: Önizlemeyi Göster

en: Show Preview Popup
tr_TR: Açılır Pencereyi Göster

en: Show Processlist
tr_TR: İşlem Listesini Göster

en: Show Related Errors
tr_TR: İlgili Hataları Göster

en: Show Report
tr_TR: Raporu Göster

en: Show Saved
tr_TR: Kaydedilenleri Göster

en: Show Section Headings
tr_TR: Bölüm Başlıklarını Göster

en: Show Sidebar
tr_TR: Kenar Çubuğunu Göster

en: Show Tags
tr_TR: Etiketleri Göster

en: Show Title
tr_TR: Başlığı Göster

en: Show Title in Link Fields
tr_TR: Bağlantı Alanlarında Başlığı Göster

en: Show Totals
tr_TR: Toplamı Göster

en: Show Tour
tr_TR: Turu Göster

en: Show Traceback
tr_TR: Geri İzlemeyi Göster

en: Show Warnings
tr_TR: Uyarıları Göster

en: Show Weekends
tr_TR: Hafta Sonlarını Göster

en: Show account deletion link in My Account page
tr_TR: Hesabım sayfasında hesap silme bağlantısını göster

en: Show all Versions
tr_TR: Tüm Versiyonları Göster

en: Show all activity
tr_TR: Tüm etkinlikleri göster

en: Show all blogs
tr_TR: Tüm blogları göster

en: Show footer on login
tr_TR: Giriş Sayfasında Altbilgiyi Göster

en: Show full form instead of a quick entry modal
tr_TR: Hızlı giriş modu yerine tam formu göster

en: Show in Module Section
tr_TR: Modül Bölümünde Göster

en: Show in filter
tr_TR: Filtrede göster

en: Show link to document
tr_TR: Belge bağlantısını göster

en: Show more details
tr_TR: Ayrıntıları göster

en: Show percentage difference according to this time interval
tr_TR: Seçilen zaman aralığına göre yüzde farkını gösterir.

en: Show {0} List
tr_TR: {0} Listesini Göster

en: Showing only Numeric fields from Report
tr_TR: Rapordan yalnızca Sayısal alanlar gösteriliyor

en: Sidebar
tr_TR: Kenar Çubuğu

en: Sidebar Items
tr_TR: Kenar Çubuğu Öğeleri

en: Sidebar Settings
tr_TR: Kenar Çubuğu Ayarları

en: Sidebar and Comments
tr_TR: Kenar Çubuğu ve Yorumlar

en: Sign Up and Confirmation
tr_TR: Kayıt ve Doğrulama

en: Sign Up is disabled
tr_TR: Kaydolma devre dışı bırakıldı

en: Sign up
tr_TR: Yeni Kayıt

en: Sign ups
tr_TR: Kayıtlar

en: Signature
tr_TR: İmza

en: Signup Disabled
tr_TR: Kayıt devre dışı bırakıldı

en: Signups have been disabled for this website.
tr_TR: Bu web sitesi için kayıtlar devre dışı bırakıldı.

en: Simple Python Expression, Example: Status in ("Closed", "Cancelled")
tr_TR: Basit Python İfadesi, Örnek: Status in ("Closed", "Cancelled")

en: Simple Python Expression, Example: Status in ("Invalid")
tr_TR: Basit Python İfadesi, Örnek: Status in ("Closed", "Cancelled")

en: Simple Python Expression, Example: status == 'Open' and type == 'Bug'
tr_TR: Basit Python İfadesi, Örnek: status == 'Open' ve type == 'Bug'

en: Simultaneous Sessions
tr_TR: Eşzamanlı Oturumlar

en: Single DocTypes cannot be customized.
tr_TR: Tek Sayfa DocType'lar özelleştirilemez.

en: Single Types have only one record no tables associated. Values are stored in tabSingles
tr_TR: Tek DocType Sayfaları ilişkili tabloları olmayan yalnızca tek kayıt alanı olan belgelerdir. Değerler tabSingles içinde saklanır.

en: Site is running in read only mode for maintenance or site update, this action can not be performed right now. Please try again later.
tr_TR: Site bakım veya site güncellemesi için salt okunur modda çalışıyor, bu işlem şu anda gerçekleştirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Size (MB)
tr_TR: Boyut (MB)

en: Skip
tr_TR: Geç

en: Skip Authorization
tr_TR: Yetkilendirmeyi Geç

en: Skip Step
tr_TR: Adım Atla

en: Skipped
tr_TR: Atlandı

en: Skipping Duplicate Column {0}
tr_TR: Yinelenen Sütun Atlanıyor {0}

en: Skipping Untitled Column
tr_TR: Başlıksız Sütun Atlanıyor

en: Skipping column {0}
tr_TR: Sütun atlanıyor {0}

en: Skipping fixture syncing for doctype {0} from file {1}
tr_TR: {1} dosyasından {0} doctype için fikstür senkronizasyonu atlanıyor

en: Slack Channel
tr_TR: Slack Kanalı

en: Slack Webhook Error
tr_TR: Slack Webhook Hatası

en: Slack Webhook URL
tr_TR: Slack Webhook URL'si

en: Slideshow
tr_TR: Slayt Gösterisi

en: Small Text
tr_TR: Küçük Yazı

en: Social Login Key
tr_TR: Sosyal Giriş Anahtarı

en: Social Logins
tr_TR: Sosyal Medya Girişleri

en: SocketIO Ping Check
tr_TR: Socket.IO Ping Kontrolü

en: SocketIO Transport Mode
tr_TR: Socket.IO Aktarım Modu

en: Something went wrong
tr_TR: Bir şeyler yanlış gitti

en: Something went wrong.
tr_TR: Bir şeyler yanlış gitti.

en: Sorry! I could not find what you were looking for.
tr_TR: Girmeye çalıştığınız sayfa bulunamadı. Silinmiş veya ismi değiştirilmiş olabilir.

en: Sort Ascending
tr_TR: Artan Sıralama

en: Sort Descending
tr_TR: Azalan Sıralama

en: Sort Field
tr_TR: Sıralama Alanı

en: Sort Options
tr_TR: Sıralama Seçenekleri

en: Sort Order
tr_TR: Sıralama

en: Sort field {0} must be a valid fieldname
tr_TR: Sıralama alanı {0} geçerli bir alan adı olmalıdır

en: Source
tr_TR: Kaynak

en: Source Name
tr_TR: Kaynak Adı

en: Source Text
tr_TR: Kaynak Metin

en: Spacer
tr_TR: Boşluk

en: Spam
tr_TR: Gereksiz

en: Special Characters are not allowed
tr_TR: Özel Karakterlere izin verilmez

en: Special Characters except '-', '#', '.', '/', '{{' and '}}' not allowed in naming series {0}
tr_TR: '-', '#', '.', '/', '{{' and '}}' dışındaki özel karakterlere {0} adlandırma serisinde izin verilmez

en: Splash Image
tr_TR: Açılış Görüntüsü

en: Standard
tr_TR: Standart

en: Standard DocType can not be deleted.
tr_TR: Standart DocType silinemez.

en: Standard DocType cannot have default print format, use Customize Form
tr_TR: Standart DocType varsayılan yazdırma biçimine sahip olamaz, Form Özelleştir'i kullanın

en: Standard Not Set
tr_TR: Standart Belirlenmedi

en: Standard Reports cannot be deleted
tr_TR: Standart Raporlar silinemez

en: Standard Reports cannot be edited
tr_TR: Standart Raporlar düzenlenemez

en: Standard Sidebar Menu
tr_TR: Standart Kenar Çubuğu Menüsü

en: Standard roles cannot be disabled
tr_TR: Standart roller devre dışı bırakılamaz

en: Standard roles cannot be renamed
tr_TR: Standart roller yeniden adlandırılamaz.

en: Standard user type {0} can not be deleted.
tr_TR: Standart kullanıcı türü {0} silinemez.

en: Standings
tr_TR: Sıralamalar

en: Star us on GitHub
tr_TR: Github'da bize yıldız verin

en: Start
tr_TR: Başlangıç

en: Start Date
tr_TR: Başlangıç Tarihi

en: Start Date Field
tr_TR: Başlangıç Tarihi Alanı

en: Start Import
tr_TR: İçe Aktarmayı Başlat

en: Start Recording
tr_TR: Kaydı Başlat

en: Start Time
tr_TR: Başlangıç Zamanı

en: Start a new discussion
tr_TR: Yeni bir soru sorun veya yorum yapın.

en: Start new Format
tr_TR: Yeni Format Başlat

en: Started At
tr_TR: Başlangıç

en: Starting Frappe ...
tr_TR: Frappe Başlatılıyor...

en: Starts on
tr_TR: Başlangıç

en: State
tr_TR: Eyalet

en: State/Province
tr_TR: İlçe

en: States
tr_TR: Durumlar

en: Static Parameters
tr_TR: Statik Parametreler

en: Statistics
tr_TR: İstatistik

en: Stats
tr_TR: İstatistikler

en: Stats Time Interval
tr_TR: Zaman Aralığı

en: Status
tr_TR: Durum

en: Status Updated
tr_TR: Durumlar Güncellendi

en: Status: {0}
tr_TR: Durum: {0}

en: Steps to verify your login
tr_TR: Giriş bilgilerinizi doğrulama adımları

en: Stop
tr_TR: Durdur

en: Stopped
tr_TR: Durduruldu

en: Storage Usage (MB)
tr_TR: Depolama Kullanımı (MB)

en: Storage Usage By Table
tr_TR: Tabloya Göre Depolama Kullanımı

en: Store Attached PDF Document
tr_TR: Eklenen PDF Belgesini Sakla

en: Stores the JSON of last known versions of various installed apps. It is used to show release notes.
tr_TR: Çeşitli yüklü uygulamaların bilinen son sürümlerinin JSON verisini depolar. Bu, sürüm notlarını göstermek için kullanılır.

en: Strip EXIF tags from uploaded images
tr_TR: Yüklenen Resimlerin EXIF Etiketlerini Temizle

en: Strong
tr_TR: Güçlü

en: Style
tr_TR: Stil

en: Style Settings
tr_TR: Stil Ayarları

en: Style represents the button color: Success - Green, Danger - Red, Inverse - Black, Primary - Dark Blue, Info - Light Blue, Warning - Orange
tr_TR: Stil, düğme rengini temsil eder: Başarı - Yeşil, Tehlike - Kırmızı, Ters - Siyah, Birincil - Koyu Mavi, Bilgi - Açık Mavi, Uyarı - Turuncu

en: Stylesheet
tr_TR: Stil Dosyası

en: Sub-currency. For e.g. "Cent"
tr_TR: Alt para birimi. Örneğin "Kuruş"

en: Subdomain
tr_TR: Alt Alan Adı

en: Subject
tr_TR: Konu

en: Subject Field
tr_TR: Konu

en: Submit
tr_TR: Gönder

[ctx: Button in list view actions menu]
en: Submit
tr_TR: Gönder/İşle

[ctx: Button in web form]
en: Submit
tr_TR: Gönder/İşle

[ctx: Primary action in dialog]
en: Submit
tr_TR: Gönder/İşle

[ctx: Primary action of prompt dialog]
en: Submit
tr_TR: Gönder/İşle

[ctx: Submit password for Email Account]
en: Submit
tr_TR: Gönder/İşle

en: Submit After Import
tr_TR: İçe Aktardıktan Sonra Gönder

en: Submit this document to confirm
tr_TR: Onaylamak için bu belgeyi gönderin

[ctx: Title of confirmation dialog]
en: Submit {0} documents?
tr_TR: {0} belge gönderilsin mi?

en: Submitted
tr_TR: İşlendi

en: Submitted Document cannot be converted back to draft. Transition row {0}
tr_TR: Gönderilen Belge taslağa geri dönüştürülemez. Geçiş satırı {0}

en: Submitted document cannot be converted back to draft while transitioning from <b>{0} State</b> to <b>{1} State</b>
tr_TR: Gönderilen belge <b>{0} Durumundan</b> <b>{1} </b> <b> Durumuna</b> geçerken taslağa geri dönüştürülemez

[ctx: Freeze message while submitting a document]
en: Submitting
tr_TR: Gönderiliyor

en: Submitting {0}
tr_TR: {0} Gönderiliyor

en: Subtitle
tr_TR: Alt yazı

en: Success
tr_TR: Başarılı

en: Success Message
tr_TR: Başarılı Mesajı

en: Success! You are good to go 👍
tr_TR: Başarılı! Hazırsınız 👍

en: Successful Job Count
tr_TR: Başarılı İş Sayısı

en: Successful Transactions
tr_TR: Başarılı İşlem

en: Successfully Done
tr_TR: Başarıyla Tamamlandı

en: Successfully Updated
tr_TR:  Başarıyla Güncellendi

en: Successfully imported {0}
tr_TR: {0} başarıyla içe aktarıldı

en: Successfully updated translations
tr_TR: Çeviriler başarıyla güncellendi

en: Successfully updated {0}
tr_TR: {0} Başarıyla Güncellendi

en: Successfully {0} 1 record.
tr_TR: Başarıyla {0} 1 kayıt.

en: Sum
tr_TR: Toplam

en: Summary
tr_TR: Özet

en: Sunday
tr_TR: Pazar

en: Suspend Sending
tr_TR: Gönderimi Askıya Al

en: Switch Theme
tr_TR: Temayı Değiştir

en: Switch To Desk
tr_TR: Uygulamaya Git

en: Symbol
tr_TR: Sembol

en: Sync
tr_TR: Senkronizasyon

en: Sync Calendar
tr_TR: Takvimi Senkronize Et

en: Sync Contacts
tr_TR: Kişileri Senkronize Et

en: Sync on Migrate
tr_TR: Birleştirmede Senkronize Et

en: Sync token was invalid and has been reset, Retry syncing.
tr_TR: Senkronizasyon belirteci (token) geçersizdi ve sıfırlandı, Senkronizasyonu yeniden deneyin.

en: Sync with Google Calendar
tr_TR: Google Takvim ile senkronize et

en: Sync with Google Contacts
tr_TR: Google Kişiler ile Senkronize Et

en: Sync {0} Fields
tr_TR: {0} Alanlarını Senkronize Et

en: Synced Fields
tr_TR: Senkronize Edilen Alanlar

en: Syncing
tr_TR: Senkronize Ediliyor

en: Syntax Error
tr_TR: Sözdizimi Hatası

en: System
tr_TR: Sistem

en: System Console
tr_TR: Sistem Konsolu

en: System Generated Fields can not be renamed
tr_TR: Sistem Tarafından Oluşturulan Alanlar yeniden adlandırılamaz

en: System Health Report
tr_TR: Sistem Sağlığı

en: System Health Report Errors
tr_TR: Sistem Sağlık Raporu Hataları

en: System Health Report Failing Jobs
tr_TR: Sistem Sağlığı Başarısız İşler

en: System Health Report Queue
tr_TR: Sistem Sağlığı Kuyruğu

en: System Health Report Tables
tr_TR: Sistem Sağlığı Tabloları

en: System Health Report Workers
tr_TR: Sistem Sağlığı İşleri

en: System Logs
tr_TR: Sistem Günlükleri

en: System Manager
tr_TR: Sistem Yöneticisi

en: System Manager privileges required.
tr_TR: Sistem Yöneticisi ayrıcalıkları gereklidir.

en: System Notification
tr_TR: Sistem Bildirimi

en: System Notifications
tr_TR: Sistem Bildirimleri

en: System Page
tr_TR: Sistem Sayfası

en: System Settings
tr_TR: Sistem Ayarları

en: System managers are allowed by default
tr_TR: Sistem yöneticilerine varsayılan olarak izin verilir

en: Tab Break
tr_TR: Sekme

en: Tab Label
tr_TR: Sekme Etiketi

en: Table
tr_TR: Tablo

en: Table Break
tr_TR: Sekme Sonu

en: Table Field
tr_TR: Tablo Alanı

en: Table Fieldname
tr_TR: Tablo Alan Adı

en: Table Fieldname Missing
tr_TR: Tablo Alan Adı Eksik

en: Table HTML
tr_TR: HTML Tablosu

en: Table MultiSelect
tr_TR: Tablo Çoklu Seçim

en: Table {0} cannot be empty
tr_TR: Tablo {0} boş olamaz

en: Tag
tr_TR: Etiket

en: Tags
tr_TR: Etiketler

en: Target
tr_TR: Hedef

en: Task
tr_TR: Görev

en: Telemetry
tr_TR: Telemetri

en: Template
tr_TR: Şablon

en: Template Error
tr_TR: Şablon Hatası

en: Template File
tr_TR: Şablon Dosyası

en: Template Options
tr_TR: Şablon Seçenekleri

en: Template Warnings
tr_TR: Şablon Uyarıları

en: Templates
tr_TR: Şablonlar

en: Temporarily Disabled
tr_TR: Geçici Olarak Devre Dışı

en: Test Job ID
tr_TR: Test İş ID

en: Test email sent to {0}
tr_TR: Test e-postası {0} adresine gönderildi

en: Text
tr_TR: Yazı

en: Text Editor
tr_TR: Yazı Editorü

en: Thank you
tr_TR: Teşekkürler

en: Thank you for reaching out to us. We will get back to you at the earliest.
    
    
    Your query:
    
    {0}
tr_TR: Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz. En kısa sürede size geri döneceğiz.
    
    
    Sorunuz:
    
    {0}

en: Thank you for spending your valuable time to fill this form
tr_TR: Bu formu doldurmak için değerli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederiz

en: Thank you for your email
tr_TR: E-postanız için teşekkür ederiz

en: Thank you for your feedback!
tr_TR: Geri bildirim için teşekkürler!

en: Thank you for your interest in subscribing to our updates
tr_TR: Güncellemelerimize abone olmak konusundaki ilginiz için teşekkür ederiz

en: Thanks
tr_TR: Teşekkürler

en: The Auto Repeat for this document has been disabled.
tr_TR: Bu belge için Otomatik Tekrarlama devre dışı bırakıldı.

en: The CSV format is case sensitive
tr_TR: CSV formatı büyük/küçük harfe duyarlıdır

en: The Condition '{0}' is invalid
tr_TR: '{0}' Koşulu geçersiz

en: The File URL you've entered is incorrect
tr_TR: Girdiğiniz Dosya URL'si yanlış

en: The User record for this request has been auto-deleted due to inactivity by system admins.
tr_TR: Bu talebe ait Kullanıcı kaydı, sistem yöneticileri tarafından işlem yapılmadığı için otomatik olarak silinmiştir.

en: The application has been updated to a new version, please refresh this page
tr_TR: Uygulama yeni bir versiyona yükseltildi, lütfen sayfayı yenileyin.

en: The changes have been reverted.
tr_TR: Değişiklikler geri alındı.

en: The column {0} has {1} different date formats. Automatically setting {2} as the default format as it is the most common. Please change other values in this column to this format.
tr_TR: {0} sütunu {1} farklı tarih biçimine sahiptir. En yaygın olduğu için {2} varsayılan biçim olarak otomatik olarak ayarlanıyor. Lütfen bu sütundaki diğer değerleri bu biçime değiştirin.

en: The comment cannot be empty
tr_TR: Yorum alanı boş olamaz

en: The contents of this email are strictly confidential. Please do not forward this email to anyone.
tr_TR: Bu e-postanın içeriği kesinlikle gizlidir. Lütfen bu e-postayı kimseye iletmeyin.

en: The count shown is an estimated count. Click here to see the accurate count.
tr_TR: Gösterilen sayı tahmini bir sayıdır. Kesin sayıyı görmek için buraya tıklayın.

en: The document could not be correctly assigned
tr_TR: Belge doğru bir şekilde atanamadı

en: The document type selected is a child table, so the parent document type is required.
tr_TR: Seçilen belge türü bir alt tablo olduğundan, üst belge türü gereklidir.

en: The link will expire in {0} minutes
tr_TR: Bağlantının süresi {0} dakika içinde dolacak.

en: The link you trying to login is invalid or expired.
tr_TR: Giriş yapmaya çalıştığınız bağlantı geçersiz veya süresi dolmuş.

en: The meta description is an HTML attribute that provides a brief summary of a web page. Search engines such as Google often display the meta description in search results, which can influence click-through rates.
tr_TR: Meta açıklaması, bir web sayfasının kısa bir özetini sağlayan bir HTML niteliğidir. Google gibi arama motorları, tıklama oranlarını etkileyebilecek meta açıklamasını genellikle arama sonuçlarında görüntüler.

en: The meta image is unique image representing the content of the page. Images for this Card should be at least 280px in width, and at least 150px in height.
tr_TR: Meta görseli, sayfanın içeriğini temsil eden benzersiz bir görseldir. Bu Kart için görseller en az 280 piksel genişliğinde ve en az 150 piksel yüksekliğinde olmalıdır.

en: The name that will appear in Google Calendar
tr_TR: Google Takvim'de görünecek ad

en: The next tour will start from where the user left off.
tr_TR: Bir sonraki tur kullanıcının kaldığı yerden başlayacaktır.

en: The number of seconds until the request expires
tr_TR: İsteğin süresinin dolmasına kadar geçecek saniye sayısı

en: The page you are looking for has gone missing.
tr_TR: Girmeye çalıştığınız sayfa mevcut değil veya silinmiş.

en: The password of your account has expired.
tr_TR: Şifrenizin süresi doldu.

en: The process for deletion of {0} data associated with {1} has been initiated.
tr_TR: {1} ile ilişkili {0} verilerinin silinmesi işlemi başlatıldı.

en: The reset password link has been expired
tr_TR: Şifre sıfırlama bağlantısının süresi doldu

en: The reset password link has either been used before or is invalid
tr_TR: Şifre sıfırlama bağlantısı daha önce kullanılmış veya geçersiz

en: The resource you are looking for is not available
tr_TR: Aradığınız kaynak mevcut değil

en: The role {0} should be a custom role.
tr_TR: {0} rolü özel bir rol olmalıdır.

en: The system is being updated. Please refresh again after a few moments.
tr_TR: Sistem güncelleniyor. Lütfen birkaç dakika sonra tekrar yenileyin.

en: The system provides many pre-defined roles. You can add new roles to set finer permissions.
tr_TR: Sistem birçok önceden tanımlanmış rol sağlar. Daha ince izinler belirlemek için yeni roller ekleyebilirsiniz.

en: The total column width cannot be more than 10.
tr_TR: Toplam sütun genişliği 10'dan fazla olamaz.

en: The total number of user document types limit has been crossed.
tr_TR: Kullanıcı belge türlerinin toplam sayısı sınırı aşıldı.

en: The user from this field will be rewarded points
tr_TR: Bu alandan gelen kullanıcıya puan ödülü verilecektir

en: The value you pasted was {0} characters long. Max allowed characters is {1}.
tr_TR: Yapıştırdığınız değer {0} karakter uzunluğunda. İzin verilen maksimum karakter {1}.

en: The webhook will be triggered if this expression is true
tr_TR: Bu ifade doğruysa web kancası tetiklenecektir

en: Theme
tr_TR: Tema

en: Theme Changed
tr_TR: Tema Değiştirildi

en: Theme Configuration
tr_TR: Tema Yapılandırması

en: Theme URL
tr_TR: Tema URL'si

en: There are documents which have workflow states that do not exist in this Workflow. It is recommended that you add these states to the Workflow and change their states before removing these states.
tr_TR: Bu İş Akışında bulunmayan iş akışı durumlarına sahip belgeler var. Bu durumları kaldırmadan önce bu durumları İş Akışına eklemeniz ve durumlarını değiştirmeniz önerilir.

en: There are no upcoming events for you.
tr_TR: Sizin için yaklaşan bir etkinlik bulunamadı.

en: There can be only 9 Page Break fields in a Web Form
tr_TR: Bir Web Formunda yalnızca 9 Sayfa Sonu alanı olabilir

en: There is no data to be exported
tr_TR: Dışarı aktarılacak veri yok

en: There is nothing new to show you right now.
tr_TR: Şu anda size gösterecek yeni bir şey yok.

en: There is some problem with the file url: {0}
tr_TR: Dosya URL'sinde bir sorun var: {0}

en: There is {0} with the same filters already in the queue:
tr_TR: Aynı filtrelere sahip {0} kuyrukta zaten mevcut:

en: There must be atleast one permission rule.
tr_TR: En az bir izin kuralı olmalıdır.

en: There should remain at least one System Manager
tr_TR: En az bir Sistem Yöneticisi olmalıdır

en: There was an error building this page
tr_TR: Bu sayfayı oluştururken bir hata oluştu.

en: There was an error saving filters
tr_TR: Filtreleri kaydederken bir hata oluştu

en: There were errors
tr_TR: Hatalar oluştu

en: There were errors while creating the document. Please try again.
tr_TR: Belge oluşturulurken hatalar oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There were errors while sending email. Please try again.
tr_TR: E-posta gönderirken hatalar vardı. Lütfen tekrar deneyin.

en: There were some errors setting the name, please contact the administrator
tr_TR: Adı ayarlarken bazı hatalar oluştu, lütfen yöneticiyle iletişime geçin

en: There's nothing here
tr_TR: Sayfa Bulunamadı

en: These announcements will appear inside a dismissible alert below the Navbar.
tr_TR: Bu duyurular Navbar'ın altında kapatılabilir bir uyarı içinde görünecektir.

en: These values will be automatically updated in transactions and also will be useful to restrict permissions for this user on transactions containing these values.
tr_TR: Bu değerler işlemlerde otomatik olarak güncellenecek ve ayrıca bu değerleri içeren işlemlerde bu kullanıcıya ait yetkileri kısıtlamak için de kullanışlı olacaktır.

en: Third Party Apps
tr_TR: Üçüncü Parti Uygulamalar

en: Third Party Authentication
tr_TR: Üçüncü Taraf Kimlik Doğrulama

en: This Currency is disabled. Enable to use in transactions
tr_TR: Bu Para Birimi aktif değil. İşlemlerde kullanmak için etkinleştirin.

en: This Kanban Board will be private
tr_TR: Bu Kanban Panosu özel olacak

en: This action is irreversible. Do you wish to continue?
tr_TR: Bu eylem geri döndürülemez. Devam etmek istiyor musunuz?

en: This action is only allowed for {}
tr_TR: Bu eylem yalnızca {} için izin veriliyor

en: This cannot be undone
tr_TR: Bu işlem geri alınamaz

en: This card will be available to all Users if this is set
tr_TR: Bu Veri Kartı tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak.

en: This chart will be available to all Users if this is set
tr_TR: Bu ayar seçilirse, tüm Kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak.

en: This document allows you to edit limited fields. For all kinds of workspace customization, use the Edit button located on the workspace page
tr_TR: Bu sayfa, sınırlı alanları düzenlemenizi sağlar. Her türlü çalışma alanı özelleştirmesi için çalışma alanı sayfasında bulunan Düzenle düğmesini kullanın.

en: This document can not be deleted right now as it's being modified by another user. Please try again after some time.
tr_TR: Bu belge başka bir kullanıcı tarafından değiştirildiği için şu anda silinemiyor. Lütfen bir süre sonra tekrar deneyin.

en: This document cannot be reverted
tr_TR: Bu belge geri alınamaz

en: This document has been modified after the email was sent.
tr_TR: Bu belge, e-posta gönderildikten sonra değiştirildi.

en: This document has been reverted
tr_TR: Bu döküman geri alındı.

en: This document has unsaved changes which might not appear in final PDF. <br> Consider saving the document before printing.
tr_TR: Bu belgede son PDF'de görünmeyebilecek kaydedilmemiş değişiklikler var. <br> Yazdırmadan önce belgeyi kaydetmeyi düşünün.

en: This document is already amended, you cannot ammend it again
tr_TR: Bu belge zaten değiştirilmiştir, tekrar değiştiremezsiniz

en: This document is currently locked and queued for execution. Please try again after some time.
tr_TR: Bu belge şu anda kilitli ve yürütülmek üzere sıraya alınmış durumda. Lütfen bir süre sonra tekrar deneyin.

en: This email is autogenerated
tr_TR: Bu e-posta otomatik olarak oluşturuldu

en: This file is public. It can be accessed without authentication.
tr_TR: Bu dosya herkese açıktır. Kimlik doğrulaması olmadan erişilebilir.

en: This form has been modified after you have loaded it
tr_TR: Bu form siz açtıktan sonra değiştirildi.

en: This form is not editable due to a Workflow.
tr_TR: Bu form bir İş Akışı nedeniyle düzenlenemez.

en: This format is used if country specific format is not found
tr_TR: Ülkeye özgü format bulunamazsa bu format kullanılır

en: This is a background report. Please set the appropriate filters and then generate a new one.
tr_TR: Bu bir arka plan raporudur. Lütfen uygun filtreleri ayarlayın ve ardından yeni bir tane oluşturun.

en: This is a top-10 common password.
tr_TR: Bu en yaygın 10 paroladan biri.

en: This is a top-100 common password.
tr_TR: Bu en yaygın 100 paroladan biri.

en: This is a very common password.
tr_TR: Bu çok yaygın bir şifredir.

en: This is a virtual doctype and data is cleared periodically.
tr_TR: Bu sanal bir DocType'tır ve veriler periyodik olarak temizlenir.

en: This is an automatically generated reply
tr_TR: Bu otomatik olarak oluşturulmuş bir cevaptır

en: This is an example Google SERP Preview.
tr_TR: Bu bir Google SERP Önizlemesi örneğidir.

en: This is similar to a commonly used password.
tr_TR: Yaygın olarak kullanılan bir şifreye benzemektedir.

en: This is the number of the last created transaction with this prefix
tr_TR: Bu önekle en son oluşturulan işlemin numarasıdır.

en: This link has already been activated for verification.
tr_TR: Bu bağlantı doğrulama için zaten etkinleştirildi.

en: This link is invalid or expired. Please make sure you have pasted correctly.
tr_TR: Bu bağlantı geçersiz veya süresi dolmuş. Lütfen bağlantıyı doğru yapıştırdığınızdan emin olun.

en: This may get printed on multiple pages
tr_TR: Bu, birden fazla sayfaya yazdırılabilir

en: This month
tr_TR: Bu Ay

en: This newsletter is scheduled to be sent on {0}
tr_TR: Bu bültenin {0} adresine gönderilmesi planlanmaktadır.

en: This newsletter was scheduled to send on a later date. Are you sure you want to send it now?
tr_TR: Bu bültenin daha sonraki bir tarihte gönderilmesi planlanmıştı. Şimdi göndermek istediğinizden emin misiniz?

en: This report contains {0} rows and is too big to display in browser, you can {1} this report instead.
tr_TR: Bu rapor {0} satırları içerir ve tarayıcıda görüntülenemeyecek kadar büyüktür, bunun yerine bu raporu {1} adresinde bulabilirsiniz.

en: This report was generated on {0}
tr_TR: Bu rapor {0} adresinde oluşturuldu

en: This report was generated {0}.
tr_TR: Bu rapor {0} oluşturuldu.

en: This request has not yet been approved by the user.
tr_TR: Bu talep henüz kullanıcı tarafından onaylanmadı.

en: This site is in read only mode, full functionality will be restored soon.
tr_TR: Bu site salt okunur modundadır, yakında tüm işlevleri geri yüklenecektir.

en: This site is running in developer mode. Any change made here will be updated in code.
tr_TR: Bu site geliştirici modunda çalışıyor. Burada yapılan herhangi bir değişiklik kodda güncellenecektir.

en: This title will be used as the title of the webpage as well as in meta tags
tr_TR: Bu başlık, web sayfasının başlığı ve meta etiketlerinde kullanılacaktır

en: This will be shown to the user in a dialog after routing to the report
tr_TR: Rapora yönlendirildikten sonra kullanıcıya bir iletişim kutusunda gösterilecektir

en: This will permanently remove your data.
tr_TR: Bu işlem verilerinizi kalıcı olarak silecektir.

en: This will terminate the job immediately and might be dangerous, are you sure?
tr_TR: Bu işi hemen sonlandırmak tehlikeli olabilir, emin misiniz?

en: Thursday
tr_TR: Perşembe

en: Time
tr_TR: Zaman

en: Time Format
tr_TR: Zaman Formatı

en: Time Interval
tr_TR: Zaman Döngüsü

en: Time Series
tr_TR: Zaman Serisi

en: Time Series Based On
tr_TR: Zaman Serisinin Veri Kaynağı

en: Time Taken
tr_TR: Geçen Süre

en: Time Zone
tr_TR: Zaman Dilimi

en: Time Zones
tr_TR: Zaman Dilimi

en: Time format
tr_TR: Saat Formatı

en: Time in seconds to retain QR code image on server. Min:<strong>240</strong>
tr_TR: QR kod görüntüsünü sunucuda saniye cinsinden saklama süresi. Minimum: <strong>240</strong>.

en: Timeless Night
tr_TR: Koyu Tema

en: Timeline
tr_TR: Zaman cetveli

en: Timeline Field
tr_TR: Zaman Akışı Alanı

en: Timeline Links
tr_TR: Zaman Çizelgesi Bağlantıları

en: Timeout
tr_TR: Zaman Aşımı

en: Timeseries
tr_TR: Zaman Serisi

en: Timespan
tr_TR: Zaman Aralığında

en: Timestamp
tr_TR: Zaman Bilgisi

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Title Field
tr_TR: Başlık Alanı

en: Title Prefix
tr_TR: Başlık Öneki

en: Title of the page
tr_TR: Sayfa başlığı

en: To
tr_TR: Kime

en: To Date
tr_TR: Bitiş Tarihi

en: To Date Field
tr_TR: Bitiş Tarihi Alanı

en: To Do
tr_TR: Yapılacaklar Listesi

en: To add dynamic subject, use jinja tags like
    
    <div><pre><code>{{ doc.name }} Delivered</code></pre></div>
tr_TR: Dinamik bir konu eklemek için şu jinja etiketlerini kullanın:
    <div><pre><code>{{ doc.name }} Teslim Edildi</code></pre></div>

en: To allow more reports update limit in System Settings.
tr_TR: Daha fazla rapora izin vermek için Sistem Ayarları'ndaki güncelleme sınırını ayarlayın.

en: To and CC
tr_TR: Alıcı & Bilgi

en: To begin the date range at the start of the chosen period. For example, if 'Year' is selected as the period, the report will start from January 1st of the current year.
tr_TR: Tarih aralığını seçilen dönemin başlangıcından başlatmak için, dönem olarak 'Yıl' seçilirse, rapor yılın ilk günü olan 1 Ocak tarihinden itibaren başlar.

en: To configure Auto Repeat, enable "Allow Auto Repeat" from {0}.
tr_TR: Otomatik Tekrarı açmak için, {0} bölümünden "Otomatik Tekrar İzin Ver" seçeneğini aktifleştirin.

en: To enable server scripts, read the {0}.
tr_TR: Sunucu Scriptlerini etkinleştirmek için {0} sayfasını inceleyin.

en: To get the updated report, click on {0}.
tr_TR: Güncellenmiş raporu almak için {0} adresine tıklayın.

en: To manage your authorized third party apps
tr_TR: Üçüncü parti uygulamaları buradan yönetebilirsiniz.

en: To print output use <code>print(text)</code>
tr_TR: Çıktıyı yazdırmak için <code>print(text)</code> kullanın

en: To use Slack Channel, add a <a href="#List/Slack%20Webhook%20URL/List">Slack Webhook URL</a>.
tr_TR: Slack Kanalını kullanmak için <a href="#List/Slack%20Webhook%20URL/List">Slack Webhook Bağlantısı</a>ekleyin.

en: ToDo
tr_TR: Yapılacaklar

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Toggle Chart
tr_TR: Grafiği Aç/Kapat

en: Toggle Full Width
tr_TR: Geniş Görünüm

en: Toggle Grid View
tr_TR: Izgara Görünümü

en: Toggle Sidebar
tr_TR: Kenar Çubuğunu Aç/Kapat

[ctx: Button in list view menu]
en: Toggle Sidebar
tr_TR: Kenar Çubuğunu Aç/Kapat

en: Toggle Theme
tr_TR: Temayı Değiştir

en: Token Cache
tr_TR: Anahtar Önbelleği

en: Too Many Documents
tr_TR: Çok Fazla Seçim Yapıldı

en: Too Many Requests
tr_TR: Çok Fazla İstek

en: Too many changes to database in single action.
tr_TR: Tek bir işlemde veritabanında çok fazla değişiklik yapıldı.

en: Too many users signed up recently, so the registration is disabled. Please try back in an hour
tr_TR: Son zamanlarda çok fazla kullanıcı kaydoldu, bu yüzden kayıt devre dışı bırakıldı. Lütfen bir saat sonra tekrar deneyin

en: Tools
tr_TR: Araçlar

en: Top Bar Items
tr_TR: Üst Menü Elemanları

en: Top Errors
tr_TR: En Önemli Hatalar

en: Top Performer
tr_TR: En İyi Performans

en: Top Reviewer
tr_TR: En İyi Yorumcu

en: Top Right
tr_TR: Sağ Üst

en: Total
tr_TR: Toplam

en: Total Background Workers
tr_TR: Toplam Arkaplan Görevleri

en: Total Errors (last 1 day)
tr_TR: Toplam Hatalar (Son 1 Gün)

en: Total Outgoing Emails
tr_TR: Toplam Giden E-postalar

en: Total Recipients
tr_TR: Toplam Alıcılar

en: Total Subscribers
tr_TR: Toplam Abone Sayısı

en: Total Users
tr_TR: Toplam Kullanıcı

en: Total Views
tr_TR: Toplam Görüntüleme

en: Total number of emails to sync in initial sync process
tr_TR: İlk senkronizasyon işleminde senkronize edilecek toplam e-posta sayısı

en: Total:
tr_TR: Toplam:

en: Totals
tr_TR: Toplamlar

en: Totals Row
tr_TR: Toplam Satır

en: Track Changes
tr_TR: Değişiklik Takibi

en: Track Email Status
tr_TR: E-posta Durumunu Takip Et

en: Track Seen
tr_TR: Görüldü Takibi

en: Track Views
tr_TR: Görüntüleme Takibi

en: Track if your email has been opened by the recipient.
    <br>
    Note: If you're sending to multiple recipients, even if 1 recipient reads the email, it'll be considered "Opened"
tr_TR: E-postanızın alıcı tarafından açılıp açılmadığını takip edin.
    <br>
    Not: Birden fazla alıcıya gönderiyorsanız, 1 alıcı e-postayı okusa bile "Açıldı" olarak kabul edilir.

en: Transaction Log Report
tr_TR: İşlem Günlüğü Raporu

en: Transition Rules
tr_TR: Geçiş Kuralları

en: Translatable
tr_TR: Çevirilebilir

en: Translate Link Fields
tr_TR: Bağlantı Alanlarını Çevir

en: Translated Text
tr_TR: Çevirilen

en: Translation
tr_TR: Çeviri

en: Translations
tr_TR: Çeviriler

en: Trash
tr_TR: Çöp Kutusu

en: Tree
tr_TR: Ağaç Görünümü

en: Tree structures are implemented using Nested Set
tr_TR: Ağaç yapıları iç içe küme şeklinde yapılandırılır.

en: Trigger Method
tr_TR: Tetikleme Yöntemi

en: Trigger Primary Action
tr_TR: Kaydet

en: Trigger on valid methods like "before_insert", "after_update", etc (will depend on the DocType selected)
tr_TR: "before_insert", "after_update", vb. gibi geçerli yöntemlerde tetikleme (seçilen Doküman Türüne bağlı olacaktır)

en: Try Again
tr_TR: Tekrar Deneyin

en: Try a Naming Series
tr_TR: Adlandırma Serisi Önizleme

en: Try the new Print Designer
tr_TR: Yeni Yazdırma Tasarımcısını Deneyin

en: Tuesday
tr_TR: Salı

en: Two Factor Authentication
tr_TR: 2 Adımlı Doğrulama

en: Two Factor Authentication method
tr_TR: 2 Adımlı Doğrulama Metodu

en: Type
tr_TR: Türü

en: Type Distribution
tr_TR: Tür Dağılımı

en: Type a reply / comment
tr_TR: Yorum veya Cevap Yazın

en: Type your reply here...
tr_TR: Cevabınızı buraya yazın...

en: Type:
tr_TR: Türü:

en: URL for documentation or help
tr_TR: Dökümatasyon yardımıcı için URL bağlantısı.

en: Unable to load camera.
tr_TR: Kamera Yüklenemedi

en: Unable to load: {0}
tr_TR: Yükleme başarısız: {0}

en: Unable to open attached file. Did you export it as CSV?
tr_TR: Ekli dosya açılamıyor. CSV olarak mı dışa aktardınız?

en: Unable to read file format for {0}
tr_TR: {0} için dosya biçimi okunamıyor

en: Unable to send mail because of a missing email account. Please setup default Email Account from Settings > Email Account
tr_TR: Eksik bir e-posta hesabı nedeniyle e-posta gönderilemiyor. Lütfen Ayarlar > E-posta Hesabı bölümünden varsayılan E-posta Hesabını ayarlayın

en: Unable to update event
tr_TR: Etkinlik güncellenemiyor

en: Unable to write file format for {0}
tr_TR: {0} için dosya biçimi yazılamıyor

en: Unassign Condition
tr_TR: Koşulu Kaldır

en: Uncaught Server Exception
tr_TR: Beklenmeyen Sunucu Hatası

en: Unchanged
tr_TR: Değişmedi

en: Undo
tr_TR: Geri Al

en: Undo last action
tr_TR: Son işlemi geri al

en: Unfollow
tr_TR: Takibi Bırak

en: Unhandled Email
tr_TR: İşlenmemiş E-posta

en: Unhandled Emails
tr_TR: İşlenmeyen E-postalar

en: Unhide Workspace
tr_TR: Çalışma Alanını Göster

en: Unique
tr_TR: Benzersiz

en: Unknown
tr_TR: Bilinmiyor

en: Unknown Column: {0}
tr_TR: Bilinmeyen Sütun: {0}

en: Unknown Rounding Method: {}
tr_TR: Bilinmeyen Yuvarlama Yöntemi: {}

en: Unknown User
tr_TR: Bilinmeyen Kullanıcı

en: Unknown file encoding. Tried utf-8, windows-1250, windows-1252.
tr_TR: Bilinmeyen dosya kodlaması. Utf-8, windows-1250, windows-1252 denendi.

en: Unlock Reference Document
tr_TR: Referans Belgesinin Kilidini Aç

en: Unpublish
tr_TR: Taslağa Çevir

en: Unread
tr_TR: Okunmamış

en: Unread Notification Sent
tr_TR: Okunmamış Bildirim Gönderildi

en: Unsafe SQL query
tr_TR: Güvenli olmayan SQL sorgusu

en: Unselect All
tr_TR: Tüm Seçimi Kaldır

en: Unshared
tr_TR: Paylaşılmamış

en: Unsubscribe
tr_TR: Abonelikten Çık

en: Unsubscribe Method
tr_TR: Abonelikten Çıkma Yöntemi

en: Unsubscribe Param
tr_TR: Abonelikten Çıkma Parametresi

en: Unsubscribed
tr_TR: Kaydolmamış

en: Untitled Column
tr_TR: Başlıksız Sütun

en: Unzip
tr_TR: Arşivden çıkar

en: Unzipped {0} files
tr_TR: Sıkıştırılmamış {0} dosya

en: Unzipping files...
tr_TR: Dosyalar açılıyor...

en: Upcoming Events for Today
tr_TR: Bugünün Yaklaşan Etkinlikleri

en: Update
tr_TR: Güncelle

en: Update Amendment Naming
tr_TR: Değiştirilen Serileri Güncelle

en: Update Details
tr_TR: Güncelleme Detayları

en: Update Existing Records
tr_TR: Mevcut Kayıtları Güncelle

en: Update Field
tr_TR: Alanı Güncelle

en: Update Order
tr_TR: Siparişi Güncelle

en: Update Series Counter
tr_TR: İsim Serilerini Güncelle

en: Update Series Number
tr_TR: Seri Numarasını Güncelle

en: Update Settings
tr_TR: Ayarları Güncelle

en: Update Translations
tr_TR: Çevirileri güncelle

en: Update Value
tr_TR: Güncellenen Değer

en: Update from Frappe Cloud
tr_TR: Frappe Cloud'dan Güncelle

en: Update {0} records
tr_TR: {0} Kaydı Güncelle

en: Updated
tr_TR: Güncellendi

en: Updated Successfully
tr_TR: Başarıyla Güncellendi

en: Updated To A New Version 🎉
tr_TR: Yeni Bir Sürüme Güncellendi 🎉

en: Updated successfully
tr_TR: Başarıyla Güncellendi

en: Updates
tr_TR: Güncellemeler

en: Updating
tr_TR: Güncelleniyor

[ctx: Freeze message while updating a document]
en: Updating
tr_TR: Güncelleniyor

en: Updating Email Queue Statuses. The emails will be picked up in the next scheduled run.
tr_TR: E-posta Kuyruğu Durumlarını Güncelleme. E-postalar bir sonraki zamanlanmış çalıştırmada alınacaktır.

en: Updating counter may lead to document name conflicts if not done properly
tr_TR: Sayacın güncellenmesi düzgün yapılmazsa, belge adı çakışmalarına yol açabilir

en: Updating global settings
tr_TR: Genel ayarlar güncelleniyor

en: Updating naming series options
tr_TR: Adlandırma serisi seçenekleri güncelleniyor

en: Updating related fields...
tr_TR: İlgili Alanlar Güncelleniyor...

en: Updating {0}
tr_TR: {0} Güncelleniyor

en: Upload
tr_TR: Yükle

en: Upload Image
tr_TR: Resim Yükle

en: Upload file
tr_TR: Dosya Yükle

en: Upload {0} files
tr_TR: {0} dosya yükle

en: Uploaded To Dropbox
tr_TR: Dropbox'a Yüklendi

en: Uploaded To Google Drive
tr_TR: Google Drive'a Yüklendi

en: Uploading backup to Google Drive.
tr_TR: Yedekleme Google Drive'a yükleniyor.

en: Uploading successful.
tr_TR: Yükleme başarılı.

en: Uploading to Google Drive
tr_TR: Google Drive'a yükleniyor

en: Use % for any non empty value.
tr_TR: Boş olmayan herhangi bir değer için % kullanın.

en: Use ASCII encoding for password
tr_TR: Parola için ASCII kodlamasını kullanın

en: Use First Day of Period
tr_TR: Dönemin İlk Gününü Kullan

en: Use HTML
tr_TR: HTML Kullan

en: Use IMAP
tr_TR: IMAP Kullan

en: Use Report Chart
tr_TR: Rapor Grafiğini Kullan

en: Use SSL
tr_TR: SSL kullan

en: Use STARTTLS
tr_TR: STARTTLS Kullan

en: Use TLS
tr_TR: TLS Kullan

en: Use different Email ID
tr_TR: Farklı E-posta Kimliği kullan

en: Use the new Print Format Builder
tr_TR: Yeni Yazdırma Formatı Oluşturucuyu Kullan

en: Use this fieldname to generate title
tr_TR: Başlığı oluşturmak için bu alanı kullanın.

en: Used OAuth
tr_TR: OAuth Kullanıldı

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: User Activity Report
tr_TR: Kullanıcı Etkinlik Raporu

en: User Activity Report Without Sort
tr_TR: Sıralama Olmadan Kullanıcı Etkinlik Raporu

en: User Cannot Create
tr_TR: Kullanıcı Oluşturamaz

en: User Cannot Search
tr_TR: Kullanıcı Arama Yapamaz

en: User Defaults
tr_TR: Kullanıcı Varsayılanları

en: User Details
tr_TR: Kullanıcı Detayları

en: User Document Type
tr_TR: Kullanıcı Belge Türü

en: User Document Types Limit Exceeded
tr_TR: Kullanıcı Belge Türleri Sınırı Aşıldı

en: User Email
tr_TR: Kullanıcı E-Posta

en: User Emails
tr_TR: Kullanıcı E-postalar

en: User Field
tr_TR: Kullanıcı Alanı

en: User Group
tr_TR: Kullanıcı Grubu

en: User Group Member
tr_TR: Kullanıcı Grubu Üyesi

en: User Group Members
tr_TR: Kullanıcı Grubu Üyeleri

en: User ID
tr_TR: Kullanıcı ID

en: User ID Property
tr_TR: Kullanıcı Kimliği Özelliği

en: User Id
tr_TR: Kullanıcı ID

en: User Id Field
tr_TR: Kullanıcı Kimliği Alanı

en: User Id Field is mandatory in the user type {0}
tr_TR: Kullanıcı Kimliği Alanı {0} kullanıcı türünde zorunludur

en: User Image
tr_TR: Kullanıcı Resmi

en: User Menu
tr_TR: Kullanıcı Menüsü

en: User Name
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: User Permission
tr_TR: Kullanıcı İzinleri

en: User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinleri

[ctx: Button in list view menu]
en: User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinleri

en: User Permissions are used to limit users to specific records.
tr_TR: Kullanıcı İzinleri, kullanıcıları belirli kayıtlarla sınırlamak için kullanılır.

en: User Permissions created sucessfully
tr_TR: Kullanıcı İzinleri başarıyla oluşturuldu

en: User Profile
tr_TR: Kullanıcı Profili

en: User Role
tr_TR: Kullanıcı Rolü

en: User Select Document Type
tr_TR: Kullanıcı Belge Türü Seçimi

en: User Settings
tr_TR: Kullanıcı Ayarları

en: User Social Login
tr_TR: Sosyal Medya Girişi

en: User Tags
tr_TR: Kullanıcı Etiketleri

en: User Type
tr_TR: Kullanıcı Türü

en: User Type Module
tr_TR: Kullanıcı Türü Modülü

en: User can login using Email id or Mobile number
tr_TR: Kullanıcı E-posta kimliği veya Cep telefonu numarası kullanarak giriş yapabilir.

en: User can login using Email id or User Name
tr_TR: Kullanıcı E-posta kimliği veya Kullanıcı Adı kullanarak giriş yapabilir.

en: User does not exist
tr_TR: Kullanıcı bulunamadı

en: User does not exist.
tr_TR: Kullanıcı bulunamadı.

en: User does not have permission to create the new {0}
tr_TR: Kullanıcının yeni {0} oluşturmak için izni yok

en: User is mandatory for Share
tr_TR: Paylaşım için kullanıcı zorunludur

en: User must always select
tr_TR: Kullanıcı Her Zaman Seçmeli

en: User permission already exists
tr_TR: Kullanıcı izni zaten mevcut

en: User with email address {0} does not exist
tr_TR: {0} e-posta adresine sahip kullanıcı mevcut değil

en: User with email: {0} does not exist in the system. Please ask 'System Administrator' to create the user for you.
tr_TR: E-posta adresi: {0} olan kullanıcı sistemde mevcut değil. Lütfen 'Sistem Yöneticisi'nden kullanıcıyı sizin için oluşturmasını isteyin.

en: User {0} cannot be deleted
tr_TR: Kullanıcı {0} silinemez

en: User {0} cannot be disabled
tr_TR: Kullanıcı {0} devre dışı bırakılamaz

en: User {0} cannot be renamed
tr_TR: Kullanıcı {0} yeniden adlandırılamaz

en: User {0} does not have the permission to create a Workspace.
tr_TR: Kullanıcı {0} bir Çalışma Alanı oluşturma iznine sahip değil.

en: User {0} has requested for data deletion
tr_TR: {0} isimli Kullanıcı veri silme talebinde bulundu

en: User {0} is disabled
tr_TR: Kullanıcı {0} devre dışı

en: User {0} is disabled. Please contact your System Manager.
tr_TR: {0} isimli Kullanıcı devre dışı. Lütfen Sistem Yöneticinizle iletişime geçin.

en: User {0} is not permitted to access this document.
tr_TR: {0} isimli kullanıcının bu belgeye erişim yetkisi yok.

en: Username
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Users assigned to the reference document will get points.
tr_TR: Referans belgeye atanan kullanıcılar puan alacaktır.

en: Users with role {0}:
tr_TR: {0} Rolüne Sahip Kullanıcılar:

en: Uses system's theme to switch between light and dark mode
tr_TR: Açık ve koyu mod arasında geçiş yapmak için sistemin temasını kullanır

en: Using this console may allow attackers to impersonate you and steal your information. Do not enter or paste code that you do not understand.
tr_TR: Bu konsolu kullanmak saldırganların sizi taklit etmesine ve bilgilerinizi çalmasına izin verebilir. Anlamadığınız kodları girmeyin veya yapıştırmayın.

en: Utilization
tr_TR: Kullanım

en: Utilization %
tr_TR: Kullanım %

en: Valid
tr_TR: Geçerli

en: Valid Login id required.
tr_TR: Geçerli bir Giriş kimliği gerekli.

en: Valid email and name required
tr_TR: Geçerli e-posta ve ad gereklidir

en: Validation Error
tr_TR: Doğrulama Hatası

en: Validity
tr_TR: Geçerlilik

en: Value
tr_TR: Değer

en: Value Based On
tr_TR: Değerin Temel Aldığı Parametre

en: Value Change
tr_TR: Değer Değişimi

en: Value Changed
tr_TR: Değer Değişti

en: Value To Be Set
tr_TR: Ayarlanacak Değer

en: Value cannot be changed for {0}
tr_TR: {0} Değeri Değiştirilemez

en: Value cannot be negative for
tr_TR: Değer negatif olamaz

en: Value cannot be negative for {0}: {1}
tr_TR: {0} için değer negatif olamaz : {1}

en: Value for a check field can be either 0 or 1
tr_TR: Bir kontrol alanı için değer 0 veya 1 olabilir

en: Value for field {0} is too long in {1}. Length should be lesser than {2} characters
tr_TR: {0} alanı için değer {1} için çok uzun. Uzunluk {2} karakterden daha az olmalıdır

en: Value for {0} cannot be a list
tr_TR: {0} için değer bir liste olamaz

en: Value too big
tr_TR: Değer çok büyük

en: Value {0} missing for {1}
tr_TR: {1} için {0} değeri eksik

en: Value {0} must be in the valid duration format: d h m s
tr_TR: Değer {0} geçerli süre biçiminde olmalıdır: d h m s

en: Value {0} must in {1} format
tr_TR: {0} değeri {1} biçiminde olmalıdır

en: Values Changed
tr_TR: Değerler Değişti

en: Verfication Code
tr_TR: Doğrulama Kodu

en: Verification Link
tr_TR: Doğrulama Bağlantısı

en: Verification code email not sent. Please contact Administrator.
tr_TR: Doğrulama kodu e-postası gönderilemedi. Lütfen Yönetici ile iletişime geçin.

en: Verification code has been sent to your registered email address.
tr_TR: Doğrulama kodu kayıtlı e-posta adresinize gönderildi.

en: Verified
tr_TR: Doğrulandı

en: Verify
tr_TR: Doğrula

en: Verify Password
tr_TR: Şifre Doğrulama

en: Verifying...
tr_TR: Doğrulanıyor...

en: Version
tr_TR: Versiyon

en: Version Updated
tr_TR: Yeni Versiyon Yüklendi

en: Video URL
tr_TR: Video Linki

en: View
tr_TR: Göster

en: View All
tr_TR: Tümünü Göster

en: View Blog Post
tr_TR: Blog Yazısını Görüntüle

en: View Comment
tr_TR: Yorumu Görüntüle

en: View Full Log
tr_TR: Tam Günlüğü Görüntüle

en: View List
tr_TR: Liste Görünümü

en: View Log
tr_TR: Günlüğü Görüntüle

en: View Permitted Documents
tr_TR: İzin Verilen Belgeleri Görüntüle

en: View Properties (via Customize Form)
tr_TR: Özellikleri Görüntüle (Formu Özelleştir)

en: View Report
tr_TR: Raporu Göster

en: View Settings
tr_TR: Görüntüleme Ayarları

en: View Switcher
tr_TR: Tema Değiştirici

en: View Website
tr_TR: Websitesine Git

en: View document
tr_TR: Belge görüntüle

en: View file
tr_TR: Dosyayı Göster

en: View report in your browser
tr_TR: Raporu tarayıcınızda görüntüleyin

en: View this in your browser
tr_TR: Bunu tarayıcınızda görüntüleyin

[ctx: Button in web form]
en: View your response
tr_TR: Yanıtınızı görüntüleyin

en: View {0}
tr_TR: {0} Görüntüle

en: Viewed By
tr_TR: Görüntüleyen

en: Views
tr_TR: Görüntüleme

en: Virtual
tr_TR: Sanal

en: Virtual DocType {} requires a static method called {} found {}
tr_TR: Sanal DocType {}, {} adlı statik bir yöntem gerektirir {} bulundu

en: Virtual DocType {} requires overriding an instance method called {} found {}
tr_TR: Sanal DocType {}, {} adlı bir örnek yönteminin geçersiz kılınmasını gerektirir {} bulundu

en: Visibility
tr_TR: Görünürlülük

en: Visit
tr_TR: Ziyaret Et

en: Visit Web Page
tr_TR: Web Sayfasını Ziyaret Edin

en: Visitor ID
tr_TR: Ziyaretçi Kimliği

en: Want to discuss?
tr_TR: Tartışmak ister misiniz?

en: Warehouse
tr_TR: Depo

en: Warning
tr_TR: Uyarı

en: Warning: DATA LOSS IMMINENT! Proceeding will permanently delete following database columns from doctype {0}:
tr_TR: Uyarı: VERİ KAYBI YAKLAŞIYOR! Devam edilmesi durumunda aşağıdaki veritabanı sütunları {0} DocType'ı için kalıcı olarak silinecektir:

en: Warning: Unable to find {0} in any table related to {1}
tr_TR: Uyarı: {1} ile ilgili herhangi bir tabloda {0} bulunamadı

en: Warning: Updating counter may lead to document name conflicts if not done properly
tr_TR: Uyarı: Sayacın güncellenmesi düzgün yapılmazsa belge adı çakışmalarına yol açabilir

en: Was this article helpful?
tr_TR: Bu makale yardımcı oldu mu?

en: Watch Tutorial
tr_TR: Eğitimi izleyin

en: Watch Video
tr_TR: Video İzle

en: We do not allow editing of this document. Simply click the Edit button on the workspace page to make your workspace editable and customize it as you wish
tr_TR: Bu belgenin düzenlenmesine izin verilmiyor. Çalışma alanınızı düzenlenebilir hale getirmek ve istediğiniz gibi özelleştirmek için çalışma alanı sayfasındaki Düzenle düğmesine tıklamanız yeterlidir.

en: We have received a request for deletion of {0} data associated with: {1}
tr_TR: {0} ile ilişkili verilerin silinmesi için bir talep aldık: {1}

en: We have received a request from you to download your {0} data associated with: {1}
tr_TR: {0} ile ilişkili verilerinizi indirmeniz için sizden bir istek aldık: {1}

en: We've received your query!
tr_TR: Sorunuzu aldık!

en: Weak
tr_TR: Zayıf

en: Web Form
tr_TR: Web Formu

en: Web Form Field
tr_TR: Web Formu Alanı

en: Web Form Fields
tr_TR: Web Formu Alanları

en: Web Form List Column
tr_TR: Web Formu Liste Sütunu

en: Web Page
tr_TR: Web Sayfası

en: Web Page Block
tr_TR: Web Sayfası Bloğu

en: Web Page URL
tr_TR: Web Sayfası URL'si

en: Web Page View
tr_TR: Web Sayfası Görünümü

en: Web Site
tr_TR: Web Sitesi

en: Web Template
tr_TR: Web Şablonu

en: Web Template Field
tr_TR: Web Şablonu Alanı

en: Web Template Values
tr_TR: Web Şablonu Değerleri

en: Web Template is not specified
tr_TR: Web Şablonu Belirtilmedi

en: Web View
tr_TR: Web Görünümü

en: Webhook
tr_TR: Web Kancası

en: Website Manager
tr_TR: Web Yöneticisi

en: Website Route Meta
tr_TR: Web Site Rota Metası

en: Website Script
tr_TR: Komut Dosyası

en: Website Settings
tr_TR: Web Sitesi Ayarları

en: Website Sidebar
tr_TR: Web Site Kenar Çubuğu

en: Website Slideshow
tr_TR: Web Sitesi Slayt Gösterisi

en: Website Theme
tr_TR: Tema

en: Websocket
tr_TR: Web Soketi

en: Wednesday
tr_TR: Çarşamba

en: Week
tr_TR: Haftalık

en: Weekdays
tr_TR: Hafta İçi

en: Weekly
tr_TR: Haftalık

en: Weekly Long
tr_TR: Haftalık Uzun

en: Welcome Email Template
tr_TR: Hoş Geldiniz E-postası Şablonu

en: Welcome URL
tr_TR: Hoş Geldiniz Bağlantısı

en: Welcome Workspace
tr_TR: Çalışma Alanına Hoşgeldiniz

en: Welcome email sent
tr_TR: Hoşgeldiniz e-posta gönderimi yapılır

en: Welcome to {0}
tr_TR: Hoşgeldiniz {0}

en: What's New
tr_TR: Yenilikler

en: When enabled this will allow guests to upload files to your application, You can enable this if you wish to collect files from user without having them to log in, for example in job applications web form.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, misarif kullanıcıların siteme dosya yüklemelerine izin verir. Örneğin iş başvuruları web formunda, oturum açmalarına gerek kalmadan kullanıcıdan dosya almak istiyorsanız bunu etkinleştirebilirsiniz.

en: When sending document using email, store the PDF on Communication. Warning: This can increase your storage usage.
tr_TR: Belgeyi e-posta kullanarak gönderirken PDF dosyasını saklayın. Uyarı: Bu, depolama alanı kullanımınızı artırabilir.

en: When uploading files, force the use of the web-based image capture. If this is unchecked, the default behavior is to use the mobile native camera when use from a mobile is detected.
tr_TR: Dosyaları yüklerken, web tabanlı görüntü yakalamayı zorla. Bu seçenek işaretlenmezse, mobil kullanımı algılandığında varsayılan davranış mobil yerel kamerayı kullanmaktır.

en: Which view of the associated DocType should this shortcut take you to?
tr_TR: Bu kısayol sizi ilişkili DocType'ın hangi görünümüne götürmelidir?

en: Width
tr_TR: Genişlik

en: Will run scheduled jobs only once a day for inactive sites. Default 4 days if set to 0.
tr_TR: Etkin olmayan siteler için planlanmış işleri günde yalnızca bir kez çalıştıracak. 0 olarak ayarlanırsa varsayılan 4 gün.

en: With Letter head
tr_TR: Antetli Kağıt ile

en: Workflow
tr_TR: İş Akışı

en: Workflow Action
tr_TR: İş Akışı Eylemi

en: Workflow Action Name
tr_TR: İş Akışı Eylem Adı

en: Workflow Action Permitted Role
tr_TR: İş Akışı Eylemine İzin Verilen Rol

en: Workflow Action is not created for optional states
tr_TR: İsteğe bağlı durumlar için İş Akışı Eylemi oluşturulmaz

en: Workflow Builder
tr_TR: İş Akışı Oluşturucu

en: Workflow Builder ID
tr_TR: İş Akışı Oluşturucu ID

en: Workflow Builder allows you to create workflows visually. You can drag and drop states and link them to create transitions. Also you can update thieir properties from the sidebar.
tr_TR: İş Akışı Oluşturucu, iş akışlarını görsel olarak oluşturmanızı sağlar. Durumları sürükleyip bırakabilir ve geçişler oluşturmak için bunları bağlayabilirsiniz. Ayrıca özelliklerini kenar çubuğundan güncelleyebilirsiniz.

en: Workflow Data
tr_TR: İş Akışı Verileri

en: Workflow Details
tr_TR: İş Akışı Ayrıntıları

en: Workflow Document State
tr_TR: İş Akışı Belge Durumu

en: Workflow Name
tr_TR: İş Akışı Adı

en: Workflow State
tr_TR: İş Akışı Durumu

en: Workflow State Field
tr_TR: İş Akışı Durum Alanı

en: Workflow State not set
tr_TR: İş Akışı Durumu ayarlanmamış

en: Workflow State transition not allowed from {0} to {1}
tr_TR: İş Akışı Durumu geçişine {0} adresinden {1} adresine izin verilmiyor

en: Workflow Status
tr_TR: İş Akışı Durumu

en: Workflow Transition
tr_TR: İş Akışı Geçişi

en: Workflow state represents the current state of a document.
tr_TR: İş akışı durumu, bir belgenin geçerli durumunu temsil eder.

en: Workflow updated successfully
tr_TR: İş akışı başarıyla güncellendi

en: Workflows allow you to define custom rules for the approval process of a particular document in ERPNext. You can also set complex Workflow Rules and set approval conditions.
tr_TR: İş akışları, ERPNext'te belirli bir belgenin onay süreci için özel kurallar tanımlamanıza olanak tanır. Ayrıca karmaşık İş Akışı Kuralları ayarlayabilir ve onay koşullarını belirleyebilirsiniz.

en: Workspace
tr_TR: Çalışma Alanı

en: Workspace <b>{0}</b> does not exist
tr_TR: Çalışma Alanı <b>{0}</b> mevcut değil

en: Workspace Chart
tr_TR: Çalışma Alanı Grafiği

en: Workspace Custom Block
tr_TR: Çalışma Alanı Özel Blok

en: Workspace Link
tr_TR: Çalışma Alanı Bağlantısı

en: Workspace Manager
tr_TR: Çalışma Alanı Yöneticisi

en: Workspace Number Card
tr_TR: Veri Kartı

en: Workspace Quick List
tr_TR: Çalışma Alanı Listesi

en: Workspace Shortcut
tr_TR: Çalışma Alanı Kısayolu

en: Workspace not found
tr_TR: Çalışma alanı bulunamadı

en: Workspace {0} Created Successfully
tr_TR: {0} Çalışma Alanı Başarıyla Oluşturuldu

en: Workspace {0} Deleted Successfully
tr_TR: {0} Çalışma Alanı Başarıyla Silindi

en: Workspace {0} Edited Successfully
tr_TR: {0} Çalışma Alanı Başarıyla Düzenlendi

en: Workspaces
tr_TR: Çalışma Alanları

en: Write
tr_TR: Yazma

en: X Axis Field
tr_TR: X Ekseni Alanı

en: X Field
tr_TR: X Alanı

en: Y Axis
tr_TR: Y Ekseni

en: Y Axis Fields
tr_TR: Y Ekseni Alanları

en: Y Field
tr_TR: Y Alanı

en: Year
tr_TR: Yıl

en: Yearly
tr_TR: Yıllık

en: Yellow
tr_TR: Sarı

en: Yes
tr_TR: Evet

[ctx: Approve confirmation dialog]
en: Yes
tr_TR: Evet

[ctx: Checkbox is checked]
en: Yes
tr_TR: Evet

[ctx: Name of the current user. For example: You edited this 5 hours ago.]
en: You
tr_TR: Kendisi

en: You Liked
tr_TR: Beğendin

en: You are connected to internet.
tr_TR: İnternete bağlısınız.

en: You are impersonating as another user.
tr_TR: Başka bir kullanıcı gibi davranıyorsunuz.

en: You are not allowed to access this {0} record because it is linked to {1} '{2}' in row {3}, field {4}
tr_TR: {0} kaydına erişmenize izin verilmiyor çünkü {3} satırındaki {1} '{2}' , {4} alanına bağlı.

en: You are not allowed to create columns
tr_TR: Sütun oluşturmanıza izin verilmiyor

en: You are not allowed to delete Standard Report
tr_TR: Standart Raporu silmenize izin verilmiyor

en: You are not allowed to delete a standard Website Theme
tr_TR: Standart bir Web Sitesi Temasını silmenize izin verilmiyor

en: You are not allowed to edit the report.
tr_TR: Raporu düzenlemenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to export {} doctype
tr_TR: {} doctype'ı dışa aktarmanıza izin verilmiyor

en: You are not allowed to print this report
tr_TR: Bu raporu yazdırmanıza izin verilmiyor

en: You are not allowed to send emails related to this document
tr_TR: Bu belge ile ilişkili e-posta göndermenize izin verilmiyor

en: You are not allowed to update this Web Form Document
tr_TR: Bu Web Form Belgesini güncelleme izniniz yok

en: You are not connected to Internet. Retry after sometime.
tr_TR: İnternete bağlı değilsiniz. Bir süre sonra tekrar deneyin.

en: You are not permitted to access this page without login.
tr_TR: Giriş yapmadan bu sayfaya erişmenize izin verilmiyor.

en: You are not permitted to access this page.
tr_TR: Bu sayfaya erişim yetkiniz bulunmamaktadır.

en: You are not permitted to access this resource.
tr_TR: Bu kaynağa erişim izniniz bulunmamaktadır.

en: You are now following this document. You will receive daily updates via email. You can change this in User Settings.
tr_TR: Şu anda bu belgeyi takip ediyorsunuz. Günlük güncellemeleri e-posta yoluyla alacaksınız. Bunu Kullanıcı Ayarları'ndan değiştirebilirsiniz.

en: You are only allowed to update order, do not remove or add apps.
tr_TR: Sadece siparişi güncellemenize izin verilir, uygulama ekleme veya kaldırma işlemi yapamazsınız.

en: You are selecting Sync Option as ALL, It will resync all read as well as unread message from server. This may also cause the duplication of Communication (emails).
tr_TR: Senkronizasyon Seçeneğini TÜMÜ olarak seçerseniz, tüm okunmuş ve okunmamış mesajlar sunucudan yeniden senkronize edilir. Bu aynı zamanda İletişimin (e-postaların) tekrarlanmasına neden olabilir.

[ctx: Form timeline]
en: You attached {0}
tr_TR: {0} eklediniz

en: You can add dynamic properties from the document by using Jinja templating.
tr_TR: Belgeye dinamik özellikler eklemek için Jinja şablonu kullanabilirsiniz.

en: You can also copy-paste following link in your browser
tr_TR: Aşağıdaki bağlantıyı tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırabilirsiniz

en: You can also copy-paste this
tr_TR: Bunu da kopyalayıp yapıştırabilirsiniz

en: You can also copy-paste this {0} to your browser
tr_TR: Ayrıca bu {0} adresini tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırabilirsiniz

en: You can change Submitted documents by cancelling them and then, amending them.
tr_TR: Gönderilen dokümanları iptal edip daha sonra değişiklik yapıp değiştirebilirsiniz.

en: You can change the retention policy from {0}.
tr_TR: Saklama ayalarlarını {0} konumundan değiştirebilirsiniz.

en: You can increase the limit from System Settings.
tr_TR: Sistem Ayarlarından limiti artırabilirsiniz.

en: You can manually remove the lock if you think it's safe: {}
tr_TR: Güvenli olduğunu düşünüyorsanız kilidi manuel olarak kaldırabilirsiniz: {}

en: You can only insert images in Markdown fields
tr_TR: Markdown alanlarına yalnızca resim ekleyebilirsiniz

en: You can only print upto {0} documents at a time
tr_TR: Aynı anda en fazla {0} belge yazdırabilirsiniz

en: You can set a high value here if multiple users will be logging in from the same network.
tr_TR: Birden fazla kullanıcı aynı ağdan oturum açacaksa burada yüksek bir değer ayarlayabilirsiniz.

en: You can try changing the filters of your report.
tr_TR: Raporunuzun filtrelerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

en: You can use wildcard %
tr_TR: Filtrede % karakteriyle arama yapabilirsiniz

[ctx: Form timeline]
en: You cancelled this document
tr_TR: {0} bu belge iptal edildi

en: You cannot create a dashboard chart from single DocTypes
tr_TR: Tek DocType'lardan bir gösterge tablosu grafiği oluşturamazsınız

en: You cannot give review points to yourself
tr_TR: Kendinize inceleme puanı veremezsiniz

en: You cannot unset 'Read Only' for field {0}
tr_TR: {0} alanı için 'Salt Okunur' ayarını değiştiremezsiniz

en: You changed the value of {0}
tr_TR: Değişiklik Yaptınız: {0}

en: You changed the values for {0}
tr_TR: {0} için değerleri değiştirdiniz

[ctx: Form timeline]
en: You changed {0} to {1}
tr_TR: {0} değerini {1} olarak değiştirdiniz

en: You created this
tr_TR: Oluşturdunuz

en: You do not have Read or Select Permissions for {}
tr_TR: {} için Okuma veya Seçme İzniniz yok

en: You do not have enough permissions to access this resource. Please contact your manager to get access.
tr_TR: Bu kaynağa erişmek için yeterli izniniz yok. Erişim için lütfen yöneticinizle iletişime geçin.

en: You do not have enough permissions to complete the action
tr_TR: İşlemi tamamlamak için yeterli izniniz yok

en: You do not have enough points
tr_TR: Yeterli puanınız yok

en: You do not have enough review points
tr_TR: Yeterli inceleme puanınız yok

en: You do not have permission to view this document
tr_TR: Bu dosyaya erişmek için gerekli izinlere sahip değilsiniz

en: You do not have permissions to cancel all linked documents.
tr_TR: Bağlantılı tüm belgeleri iptal etme yetkiniz yok.

en: You don't have access to Report: {0}
tr_TR: Rapora erişiminiz yok: {0}

en: You don't have permission to access the {0} DocType.
tr_TR: {0} isimli DocType erişimi için izniniz yok.

en: You don't have permission to access this file
tr_TR: Bu dosyaya erişmek için gerekli izinlere sahip değilsiniz

en: You don't have permission to get a report on: {0}
tr_TR: {0} Raporunu almak için izniniz yok.

en: You don't have the permissions to access this document
tr_TR: Bu belgeye erişmek için gerekli izinlere sahip değilsiniz

en: You gained {0} point
tr_TR: {0} Puan Kazandınız

en: You gained {0} points
tr_TR: {0} Puan Kazandınız

en: You have a new message from:
tr_TR: Şu kişiden yeni bir mesajınız var:

en: You have been successfully logged out
tr_TR: Başarıyla çıkış yaptınız

en: You have hit the row size limit on database table: {0}
tr_TR: Veritabanı tablosunda satır boyutu sınırına ulaştınız: {0}

en: You have not entered a value. The field will be set to empty.
tr_TR: Herhang bir değer girilmedi. Alan boş olarak ayarlanacak.

en: You have received a ❤️ like on your blog post
tr_TR: Blog yazınızda ❤️ beğeni aldınız

en: You have to enable Two Factor Auth from System Settings.
tr_TR: Sistem Ayarlarından İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştirmeniz gerekiyor.

en: You have unsaved changes in this form. Please save before you continue.
tr_TR: Bu formda kaydedilmemiş değişiklikler var. Lütfen devam etmeden önce kaydedin.

en: You have unseen notifications
tr_TR: Yeni bildirimleriniz var

en: You have unseen {0}
tr_TR: Görüntülenmeyen {0} Var

en: You haven't added any Dashboard Charts or Number Cards yet.
tr_TR: Henüz herhangi bir <b>Gösterge Tablosu</b> ve <b>Sayı Kartı</b> eklemediniz.

en: You haven't created a {0} yet
tr_TR: Henüz bir {0} oluşturmadınız.

en: You hit the rate limit because of too many requests. Please try after sometime.
tr_TR: Çok fazla istek nedeniyle izin verilen sınıra ulaştınız. Lütfen bir süre sonra tekrar deneyin.

en: You last edited this
tr_TR: Düzenlediniz

en: You must add atleast one link.
tr_TR: En az bir bağlantı eklemelisiniz.

en: You must be logged in to use this form.
tr_TR: Bu formu kullanabilmek için giriş yapmalısınız.

en: You must login to submit this form
tr_TR: Bu formu göndermek için giriş yapmalısınız

en: You need to be Workspace Manager to edit this document
tr_TR: Bu belgeyi düzenlemek için Çalışma Alanı Yöneticisi olmanız gerekir

en: You need to be in developer mode to edit a Standard Web Form
tr_TR: Standart Web Formlarını düzenlemeniz için geliştirici modunda olmanız gerekiyor

en: You need to be logged in and have System Manager Role to be able to access backups.
tr_TR: Yedeklemelere erişmek için oturum açmanız ve Sistem Yöneticisi yetkilerine sahip olmanız gerekir.

en: You need to be logged in to access this page
tr_TR: Bu sayfaya erişmek için giriş yapmanız gerekmektedir

en: You need to be logged in to access this {0}.
tr_TR: {0} adresine erişmek için giriş yapmış olmanız gerekiyor.

en: You need to create these first:
tr_TR: Öncelikle şunları oluşturmanız gerekiyor:

en: You need to enable JavaScript for your app to work.
tr_TR: Uygulamanızın çalışması için JavaScript'i etkinleştirmeniz gerekiyor.

en: You need to have "Share" permission
tr_TR: "Paylaşım" iznine sahip olmanız gerekiyor

en: You need to install pycups to use this feature!
tr_TR: Bu özelliği kullanmak için pycups yüklemeniz gerekir!

en: You need to set one IMAP folder for {0}
tr_TR: {0} için bir IMAP klasörü ayarlamanız gerekir

en: You need write permission to rename
tr_TR: Yeniden adlandırmak için yazma iznine ihtiyacınız var

[ctx: Form timeline]
en: You removed attachment {0}
tr_TR: Dosya Ekini kaldırdınız {0}

en: You seem good to go!
tr_TR: Artık hazırsınız gibi görünüyor!

en: You selected Draft or Cancelled documents
tr_TR: Taslak veya İptal edilmiş belgeleri seçtiniz

[ctx: Form timeline]
en: You submitted this document
tr_TR: Bu dökümanı kaydettiniz

[ctx: Form timeline]
en: You submitted this document {0}
tr_TR: Bu belgeyi gönderdiniz {0}

en: You unfollowed this document
tr_TR: Bu belgeyi takip etmeyi bıraktınız

en: You viewed this
tr_TR: Bunu görüntülediniz

en: You've logged in as another user from another tab. Refresh this page to continue using system.
tr_TR: Başka bir sekmeden başka bir kullanıcı olarak oturum açtınız. Sistemi kullanmaya devam etmek için bu sayfayı yenileyin.

en: Your Country
tr_TR: Ülke

en: Your Language
tr_TR: Dil

en: Your Name
tr_TR: Adınız

en: Your PDF is ready for download
tr_TR: PDF'niz indirilmeye hazır

en: Your Shortcuts
tr_TR: Kısayollar

en: Your account has been deleted
tr_TR: Hesabınız silindi

en: Your account has been locked and will resume after {0} seconds
tr_TR: Hesabınız kilitlendi ve {0} saniye sonra yeniden erişilebilir olacak

en: Your browser does not support the audio element.
tr_TR: Tarayıcınız ses öğesini desteklemiyor.

en: Your browser does not support the video element.
tr_TR: Tarayıcınız video öğesini desteklemiyor.

en: Your connection request to Google Calendar was successfully accepted
tr_TR: Google Takvim'e bağlantı isteğiniz başarıyla kabul edildi

en: Your email address
tr_TR: E-posta Adresiniz

en: Your form has been successfully updated
tr_TR: Formunuz başarıyla güncellendi

en: Your login id is
tr_TR: Giriş kimliğiniz

en: Your new password has been set successfully.
tr_TR: Yeni şifreniz başarıyla ayarlandı.

en: Your old password is incorrect.
tr_TR: Eski şifreniz hatalı.

en: Your organization name and address for the email footer.
tr_TR: E-posta alt bilgisi için kuruluşunuzun adı ve adresi.

en: Your query has been received. We will reply back shortly. If you have any additional information, please reply to this mail.
tr_TR: Sorgunuz alındı. Kısa süre içinde geri dönüş yapacağız. Ek bilgileriniz varsa, lütfen bu e-postayı yanıtlayın.

en: Your session has expired, please login again to continue.
tr_TR: Oturumunuzun süresi doldu, devam etmek için lütfen tekrar giriş yapın.

en: Your site is undergoing maintenance or being updated.
tr_TR: Siteniz bakımda veya güncelleniyor.

en: Your verification code is {0}
tr_TR: Doğrulama kodunuz {0}

en: Your website is all set up!
tr_TR: Siteniz hazır!

en: Zero
tr_TR: Sıfır

en: Zero means send records updated at anytime
tr_TR: Sıfır, herhangi bir zamanda güncellenen kayıtları göndermek anlamına gelir

en: `as_iterator` only works with `as_list=True` or `as_dict=True`
tr_TR: `as_iterator` yalnızca `as_list=True` veya `as_dict=True` ile çalışır

en: added rows for {0}
tr_TR: {0} için satır ekledi.

en: amend
tr_TR: değiştir

en: and
tr_TR: ve

en: barcode
tr_TR: barkod

en: blue
tr_TR: mavi

en: bold
tr_TR: kalın

en: by Role
tr_TR: Role Göre

en: cProfile Output
tr_TR: cProfile Çıktısı

en: calendar
tr_TR: takvim

en: camera
tr_TR: kamera

en: cancel
tr_TR: i̇ptal

en: canceled
tr_TR: i̇ptal Edildi

en: certificate
tr_TR: sertifika

en: check
tr_TR: kontrol et

en: clear
tr_TR: temizle

en: comment
tr_TR: yorum

en: commented
tr_TR: yorum yaptı

en: create
tr_TR: oluştur

en: cyan
tr_TR: açık Mavi

en: dashboard
tr_TR: gösterge Paneli

en: default
tr_TR: varsayılan

en: deferred
tr_TR: ertelendi

en: delete
tr_TR: sil

en: document type..., e.g. customer
tr_TR: belge türü..., örneğin müşteri

en: download
tr_TR: i̇ndir

en: e.g. "Support", "Sales", "Jerry Yang"
tr_TR: Örneğin "Destek", "Satış"

en: e.g. pop.gmail.com / imap.gmail.com
tr_TR: Örneğin; pop.gmail.com / imap.gmail.com

en: e.g. replies@yourcomany.com. All replies will come to this inbox.
tr_TR: örneğin cevap@firmaniz.com. Tüm yanıtlar bu gelen kutusuna gelecektir.

en: e.g. smtp.gmail.com
tr_TR: Örneğin; smtp.gmail.com

en: edit
tr_TR: düzenle

en: email
tr_TR: e-posta

en: email inbox
tr_TR: e-posta gelen kutusu

en: empty
tr_TR: boş

en: export
tr_TR: dışarı Aktar

en: failed
tr_TR: başarısız oldu

en: file
tr_TR: dosya

en: filter
tr_TR: filtre

en: finished
tr_TR: bitti

en: font
tr_TR: yazı Tipi

en: gray
tr_TR: gri

en: green
tr_TR: Yeşil

en: home
tr_TR: ana sayfa

en: icon
tr_TR: simge

en: import
tr_TR: i̇çe Aktar

en: in minutes
tr_TR: dakika

en: inbox
tr_TR: gelen Kutusu

en: jane@example.com
tr_TR: eposta@ornek.com.tr

en: just now
tr_TR: şimdi

en: label
tr_TR: etiket

en: link
tr_TR: bağlantı

en: list
tr_TR: liste

en: logged in
tr_TR: giriş yaptı

en: long
tr_TR: uzun

en: min read
tr_TR: dakika okuma süresi

en: module
tr_TR: modül

en: module name...
tr_TR: modül adı...

en: move
tr_TR: taşı

en: new
tr_TR: yeni

en: new type of document
tr_TR: yeni belge türü

en: no failed attempts
tr_TR: başarısız deneme yok

en: now
tr_TR: şimdi

en: of
tr_TR: ile ilgili

en: off
tr_TR: kapalı

en: old_parent
tr_TR: eski_ebeveyn

en: or
tr_TR: veya

en: orange
tr_TR: portakal

en: page
tr_TR: sayfa

en: pause
tr_TR: duraklat

en: pink
tr_TR: pembe

en: print
tr_TR: yazdır

en: purple
tr_TR: mor

en: queued
tr_TR: kuyrukta

en: random
tr_TR: rastgele

en: read
tr_TR: okuma

en: red
tr_TR: kırmızı

en: refresh
tr_TR: yenile

en: remove
tr_TR: kaldır

en: removed rows for {0}
tr_TR: {0} için satırı sildi.

en: renamed from {0} to {1}
tr_TR: Önceki değer {0}, {1} olacak şekilde yeniden adlandırıldı.

en: repeat
tr_TR: tekrar

en: report
tr_TR: rapor

en: response
tr_TR: yanıt

en: scheduled
tr_TR: zamanlandı

en: search
tr_TR: arama

en: select
tr_TR: seç

en: share
tr_TR: paylaş

en: short
tr_TR: kısa

en: since last month
tr_TR: Geçen Aydan Beri

en: since last week
tr_TR: Geçen Haftadan Beri

en: since last year
tr_TR: Geçen Yıldan Beri

en: since yesterday
tr_TR: Dünden Beri

en: started
tr_TR: başladı

en: starting the setup...
tr_TR: kurulum başlatılıyor...

en: stop
tr_TR: durdur

en: submit
tr_TR: gönder

en: tag
tr_TR: etiket

en: tag name..., e.g. #tag
tr_TR: etiket adı..., örneğin #etiket

en: tags
tr_TR: etiketler

en: tasks
tr_TR: görevler

en: text in document type
tr_TR: belge türündeki metin

en: this form
tr_TR: bu form

en: time
tr_TR: zaman

en: trash
tr_TR: çöp Kutusu

en: upload
tr_TR: yükle

en: use % as wildcard
tr_TR: % işaretini joker olarak kullanın

en: user
tr_TR: kullanıcı

en: values separated by commas
tr_TR: Değerler virgül ile ayrılır.

en: via Google Meet
tr_TR: Google Meet ile

en: via Notification
tr_TR: Bildirim aracılığıyla

en: via {0}
tr_TR: {0} ile

en: write
tr_TR: yazma

en: yellow
tr_TR: sarı

en: yesterday
tr_TR: dün

en: {0} Calendar
tr_TR: {0} Takvimi

en: {0} Chart
tr_TR: {0} Grafiği

en: {0} Dashboard
tr_TR: {0} Gösterge Paneli

en: {0} Fields
tr_TR: {0} Alanları

en: {0} Google Calendar Events synced.
tr_TR: {0} Google Takvim Etkinlikleri senkronize edildi.

en: {0} Google Contacts synced.
tr_TR: {0} Google Kişiler senkronize edildi.

en: {0} Liked
tr_TR: {0} Beğendi

en: {0} List
tr_TR: {0} Listesi

en: {0} M
tr_TR: {0} A

en: {0} Map
tr_TR: {0} Harita

en: {0} Modules
tr_TR: {0} Modülü

en: {0} Name
tr_TR: {0} İsmi

en: {0} Report
tr_TR: {0} Raporu

en: {0} Reports
tr_TR: {0} Raporları

en: {0} Settings
tr_TR: {0} Ayarları

en: {0} Tree
tr_TR: {0} Ağacı

en: {0} Web page views
tr_TR: {0} Web sayfası görüntülemeleri

en: {0} Workspace
tr_TR: {0} Çalışma Alanı

en: {0} added
tr_TR: {0} eklendi

en: {0} already exists. Select another name
tr_TR: {0} zaten mevcut. Başka bir isim deneyin.

en: {0} already unsubscribed
tr_TR: {0} zaten aboneliği iptal etti

en: {0} already unsubscribed for {1} {2}
tr_TR: {0}, zaten {1} {2} için abonelikten çıkmış.

en: {0} and {1}
tr_TR: {0} ve {1}

en: {0} are required
tr_TR: {0} gereklidir

en: {0} assigned a new task {1} {2} to you
tr_TR: {0} size yeni bir görev atadı {1} {2}

[ctx: Form timeline]
en: {0} attached {1}
tr_TR: {0} {1} dosyasını ekledi.

en: {0} can not be more than {1}
tr_TR: {0} değeri {1} değerinden fazla olamaz

en: {0} cancelled this document
tr_TR: {0} bu belge iptal edildi

[ctx: Form timeline]
en: {0} cancelled this document {1}
tr_TR: {0} bu belgeyi iptal etti {1}

en: {0} cannot be hidden and mandatory without any default value
tr_TR: {0} herhangi bir varsayılan değer olmadan gizlenemez ve zorunlu olamaz

en: {0} changed the value of {1}
tr_TR: {0} değişiklik yaptı. {1}

en: {0} changed the value of {1} {2}
tr_TR: {0} {1} {2} alanındaki değeri değiştirdi

en: {0} changed the values for {1}
tr_TR: {0} {1} için değerleri değiştirdi

en: {0} created successfully
tr_TR: {0} başarıyla oluşturuldu

en: {0} created this
tr_TR: {0} oluşturdu.

en: {0} d
tr_TR: {0} g

en: {0} days ago
tr_TR: {0} gün önce

en: {0} does not exist in row {1}
tr_TR: {0} {1} satırında mevcut değil

en: {0} field cannot be set as unique in {1}, as there are non-unique existing values
tr_TR: {0} alanı {1} içinde benzersiz olarak ayarlanamaz, çünkü benzersiz olmayan mevcut değerler var

en: {0} from {1} to {2}
tr_TR: {0} {1} değeri {2} olarak değiştirildi.

en: {0} gained {1} points
tr_TR: {0} {1} puan kazandı

en: {0} gave {1} points
tr_TR: {0} {1} puan verdi

en: {0} h
tr_TR: {0} s

en: {0} has been successfully added to the Email Group.
tr_TR: {0} başarıyla E-posta Grubuna eklendi.

en: {0} has left the conversation in {1} {2}
tr_TR: {0} hesabı {1} {2} ile ilgili aboneliği sonlandırıldı.

en: {0} has no versions tracked.
tr_TR: {0} için takip edilen sürüm yok.

en: {0} hours ago
tr_TR: {0} saat önce

en: {0} in row {1} cannot have both URL and child items
tr_TR: {1} satırındaki {0} hem URL hem de alt öğelere sahip olamaz

en: {0} is a mandatory field
tr_TR: {0} zorunlu bir alandır

en: {0} is a not a valid zip file
tr_TR: {0} geçerli bir zip dosyası değil

en: {0} is an invalid Data field.
tr_TR: {0} geçersiz bir Veri alanıdır.

en: {0} is an invalid email address in 'Recipients'
tr_TR: {0} 'Alıcılar' bölümünde geçersiz bir e-posta adresi var

en: {0} is between {1} and {2}
tr_TR: {0} {1} ile {2} arasındadır

en: {0} is currently {1}
tr_TR: {0} şu anda {1}

en: {0} is equal to {1}
tr_TR: {0} ile {1} eşittir

en: {0} is mandatory
tr_TR: {0} yaşam alanı

en: {0} is not a valid Calendar. Redirecting to default Calendar.
tr_TR: {0} geçerli bir Takvim değil. Varsayılan Takvime yönlendiriliyor.

en: {0} is not a valid Email Address
tr_TR: {0} geçerli bir E-Posta Adresi değil.

en: {0} is not a valid Workflow State. Please update your Workflow and try again.
tr_TR: {0} geçerli bir İş Akışı Durumu değil. Lütfen İş Akışınızı güncelleyin ve tekrar deneyin.

en: {0} is not a valid parent DocType for {1}
tr_TR: {0}, {1} için geçerli bir üst DocType değildir.

en: {0} is not a valid report format. Report format should one of the following {1}
tr_TR: {0} geçerli bir rapor biçimi değil. Rapor biçimi aşağıdakilerden biri olmalıdır {1}

en: {0} is not a zip file
tr_TR: {0} bir zip dosyası değil

en: {0} is not equal to {1}
tr_TR: {0} ile {1} eşit değildir

en: {0} is not set
tr_TR: {0} ayarlanmamış

en: {0} is now default print format for {1} doctype
tr_TR: {0} artık {1} belge türü için varsayılan yazdırma biçimidir

en: {0} is required
tr_TR: {0} içerir

en: {0} is set
tr_TR: {0} ayarlandı

en: {0} items selected
tr_TR: {0} Kayıt Seçildi

en: {0} last edited this
tr_TR: {0} düzenlendi.

en: {0} logged in
tr_TR: {0} giriş yaptı

en: {0} m
tr_TR: {0} d

en: {0} minutes ago
tr_TR: {0} dakika önce

en: {0} months ago
tr_TR: {0} ay önce

en: {0} must be none of {1}
tr_TR: {0} hiçbiri {1} olmamalıdır

en: {0} not found
tr_TR: {0} bulunamadı

en: {0} of {1}
tr_TR: {0}/{1} Kayıt Listeleniyor

en: {0} of {1} sent
tr_TR: {0} / {1} gönderildi

en: {0} record deleted
tr_TR: {0} kayıt silindi

en: {0} records are retained for {1} days.
tr_TR: {0} kayıtları {1} gün boyunca saklanmaktadır.

en: {0} records deleted
tr_TR: {0} kayıt silindi

en: {0} records will be exported
tr_TR: {0} kayıt dışa aktarılacak

en: {0} reverted {1}
tr_TR: {0} geri aldı {1}

en: {0} role does not have permission on any doctype
tr_TR: {0} rolünün herhangi bir DocType üzerinde izni yok.

en: {0} saved successfully
tr_TR: {0} başarıyla kaydedildi

en: {0} submitted this document
tr_TR: {0} bu belgeyi gönderdi.

[ctx: Form timeline]
en: {0} submitted this document {1}
tr_TR: {0} {1} bu dökümanı gönderdi.

en: {0} subscribers added
tr_TR: {0} aboneler eklendi

en: {0} to stop receiving emails of this type
tr_TR: Bu tür e-postaları almaya devam etmek istemiyorsanız {0}

en: {0} updated
tr_TR: {0} Güncellendi

en: {0} viewed this
tr_TR: {0} görüntüledi

en: {0} w
tr_TR: {0} h

en: {0} weeks ago
tr_TR: {0} hafta önce

en: {0} years ago
tr_TR: {0} yıl önce

en: {0} {1} added
tr_TR: {0} {1} Eklendi

en: {0} {1} added to Dashboard {2}
tr_TR: <b>{0}</b>: {1}, {2} Panosuna eklendi.

en: {0} {1} already exists
tr_TR: {0} {1} zaten mevcut.

en: {0} {1} is linked with the following submitted documents: {2}
tr_TR: {0} {1} önceden kaydedilmiş dökümanlarla bağlantılı: {2}

en: {0} {1} not found
tr_TR: {0} {1} bulunamadı.

en: {0} {1}: Submitted Record cannot be deleted. You must {2} Cancel {3} it first.
tr_TR: {0} {1}: Gönderilen kayıt silinemez. Önce {2} İptal {3} işlemini gerçekleştirin.

en: {0}, Row {1}
tr_TR: {0}, Satır {1}

en: {0}: Failed to attach new recurring document. To enable attaching document in the auto repeat notification email, enable {1} in Print Settings
tr_TR: {0}: Yeni yinelenen belge eklenemedi. Otomatik tekrarlama bildirim e-postasına belge eklemeyi etkinleştirmek için Yazdırma Ayarları'nda {1} adresini etkinleştirin

en: {count} row selected
tr_TR: {count} satır seçildi

en: {} Active
tr_TR: {} Aktif

en: {} Complete
tr_TR: {} Tamamlandı

en: {} Possibly invalid python code. <br>{}
tr_TR: {} Muhtemelen geçersiz python kodu. <br>{}

en: {} Published
tr_TR: {} Yayınlandı

en: {} does not support automated log clearing.
tr_TR: {} otomatik günlük temizlemeyi desteklemiyor.

en: {} field cannot be empty.
tr_TR: {} alanı boş olamaz.

en: {} has been disabled. It can only be enabled if {} is checked.
tr_TR: {} devre dışı bırakılmıştır. Yalnızca {} işaretliyse etkinleştirilebilir.

en: {} is not a valid date string.
tr_TR: {} geçerli bir tarih dizesi değil.

en: ← Back to upload files
tr_TR: ← Dosya yüklemeye geri dön
