Python Holidays 0.32 - en to th translation catalogue (33 entries)

note: New Year's Day.
en: New Year's Day
th: วันขึ้นปีใหม่

note: %s (observed).
en: %s (observed)
th: ชดเชย%s

note: Family Day.
en: Family Day
th: วันครอบครัว

note: Louis Riel Day.
en: Louis Riel Day
th: วันหลุยส์เรียล (แมนิโทบา)

note: Islander Day.
en: Islander Day
th: วันชาวเกาะ (พรินซ์เอดเวิร์ดไอแลนด์)

note: Heritage Day.
en: Heritage Day
th: วันมรดก

note: St. Patrick's Day.
en: St. Patrick's Day
th: วันเซนต์แพทริก (นิวฟันด์แลนด์และแลบราดอร์)

note: Good Friday.
en: Good Friday
th: วันศุกร์ประเสริฐ

note: Easter Monday.
en: Easter Monday
th: วันจันทร์อีสเตอร์

note: St. George's Day.
en: St. George's Day
th: วันเซนต์จอร์จ (นิวฟันด์แลนด์และแลบราดอร์)

note: Victoria Day.
en: Victoria Day
th: วันวิคตอเรีย

note: National Patriots' Day.
en: National Patriots' Day
th: วันรำลึกกลุ่มแปตรีออต (ควิเบก)

note: National Aboriginal Day.
en: National Aboriginal Day
th: วันชนพื้นเมือง (นอร์ทเวสต์เทร์ริทอรีส์)

note: St. Jean Baptiste Day.
en: St. Jean Baptiste Day
th: วันแซงต์-ฌ็อง-บาติสต์ (ควิเบก)

note: Discovery Day.
en: Discovery Day
th: วันแห่งการค้นภพ

note: Memorial Day.
en: Memorial Day
th: วันรำลึก (นิวฟันด์แลนด์และแลบราดอร์)

note: Canada Day.
en: Canada Day
th: วันชาติแคนาดา

note: Dominion Day.
en: Dominion Day
th: วันราชอาณาจักรเครือจักรภพ

note: Nunavut Day.
en: Nunavut Day
th: วันนูนาวุต

note: Civic Holiday.
en: Civic Holiday
th: วันหยุดราชการ

note: British Columbia Day.
en: British Columbia Day
th: วันบริติชโคลัมเบีย

note: New Brunswick Day.
en: New Brunswick Day
th: วันนิวบรันสวิก

note: Saskatchewan Day.
en: Saskatchewan Day
th: วันซัสแคตเชวัน

note: Labor Day.
en: Labour Day
th: วันแรงงาน

note: Funeral of Queen Elizabeth II.
en: Funeral of Her Majesty the Queen Elizabeth II
th: พระราชพิธีพระบรมศพของสมเด็จพระราชินีนาถเอลิซาเบธที่ 2

note: National Day for Truth and Reconciliation.
en: National Day for Truth and Reconciliation
th: วันชาติแห่งความจริงและการปรองดอง

note: Thanksgiving Day.
en: Thanksgiving Day
th: วันขอบคุณพระเจ้า

note: Remembrance Day.
en: Remembrance Day
th: วันรำลึก

note: Christmas Day.
en: Christmas Day
th: วันคริสต์มาส

note: Boxing Day.
en: Boxing Day
th: วันเปิดกล่องของขวัญ

note: Terry Fox Day.
en: Terry Fox Day
th: วันเทร์รี ฟอกซ์

note: Orangemen's Day.
en: Orangemen's Day
th: วันออเรนจ์เมนส์

note: Natal Day.
en: Natal Day
th: วันสถาปนา
