Python Holidays 0.28 - en to fr translation catalogue (11 entries)

note: New Year's Day.
en: Neijoerschdag
fr: Jour de l'an

note: Easter Monday.
en: Ouschterméindeg
fr: Lundi de Pâques

note: Labor Day.
en: Dag vun der Aarbecht
fr: Fête du Travail

note: Europe Day.
en: Europadag
fr: Journée de l'Europe

note: Ascension Day.
en: Christi Himmelfaart
fr: Ascension

note: Whit Monday.
en: Péngschtméindeg
fr: Lundi de Pentecôte

note: National Day.
en: Nationalfeierdag
fr: Fête nationale

note: Assumption Day.
en: Léiffrawëschdag
fr: Assomption

note: All Saints' Day.
en: Allerhellgen
fr: Toussaint

note: Christmas Day.
en: Chrëschtdag
fr: Noël

note: St. Stephen's Day.
en: Stiefesdag
fr: St. Etienne
